; charset=UTF-8" /> کنکور از کی اینترنتی برگزار می شه | کنکور آسان است | اوج یادگیری
آخرین اخبار : 

کنکور از کی اینترنتی برگزار می شه

کنکور از کی اینترنتی برگزار می شه

کنکور از کی اینترنتی برگزار می شه

کنکور از کی اینترنتی برگزار می شه

رییس سازمان سنجش آموزش کشور در پاسخ به این سوال که آیا برنامه‌ای برای الکترونیکی برگزار شدن کنکور‌ها در آینده دارند، عنوان کرد: کنکور به لحاظ حجم وسیعی که دارد به خاطر نبود امکانات سایت و غیره، برگزاری الکترونیکی آن دشوار است.

سرپوش آموزشی – ابراهیم خدایی، رییس سازمان سنجش آموزش کشور در گفتگو با خبرگزاری دانشجو، درباره موضوع گران شدن هزینه ثبت‌نام کنکور‌های سال ۹۹ بیان کرد: بررسی و تعیین هزینه خدمات ثبت‌نام دریافتی از داوطلبان شرکت در آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور و مرکز آزمون وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از سوی دولت به کمیسیون فرهنگی ارجاع داده شده است.

خدایی گفت تعیین هزینه ها در کمیسیون فرهنگی بررسی می شود و این تصمیم دولت است

خدایی در پاسخ به این سوال که چرا تعیین هزینه‌ها در کمیسیون فرهنگی مورد بررسی قرار می‌گیرد، گفت: این موضوع تصمیم دولت است و تصمیم‌گیری درباره بررسی هزینه‌ها از سوی دولت به کمیسیون فرهنگی ارجاع شده است، البته بررسی این موضوع در کمیسیون فرهنگی یا آموزش زیاد تفاوتی ندارد چرا که تمامی کارشناسان و مسئولانی که باید نسبت به تعیین هزینه‌ها اظهار نظر داشته باشند، در کمیسیون فرهنگی حضور داشتند و از این نظر مشکلی ایجاد نمی‌شود.

کنکور از کی اینترنتی برگزار می شه

لیست قیمت محصولات پایه نهم

افزایش قیمت، با چه محاسباتی؟

وی درباره چگونگی تعیین قیمت جدید برای ثبت نام آزمون‌ها، ادامه داد: مطابق قانون پس از برآورد هزینه‌های ثبت‌نام و برگزاری کنکور‌های مختلف (شامل هزینه ۱۲۰ هزار عوامل اجرایی، کاغذ، قرنطینه، طرح و ارسال سوال، حوزه‌های اجرایی و غیره)، به نرخ روز تعرفه پرداختی داوطلبان پیش‌بینی می‌شود و پس از برگزاری جلسات متعددی در دولت، سازمان حمایت از تولیدکننده و مصرف‌کننده و همچنین سازمان برنامه و بودجه نهایتا مبلغی پیشنهاد می‌شود.

افزایش هزینه کنکور در کمیسیون فرهنگی دولت تصویب شد

رییس سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه افزایش ۳۵ درصدی هزینه ثبت نام کنکور‌ها در کمیسیون فرهنگی دولت پس از پیشنهاد، تصویب شد، اظهار داشت: علیرغم تصویب مبلغ در کمیسیون فرهنگی، اما به لحاظ وضعیتی که برای بنزین در کشور رخ داد این موضوع به صحن دولت نرفت تا تصویب نهایی شود، بنابراین، چون هنوز افزایش ۳۵ درصدی هزینه ثبت‌نام کنکور‌ها به تصویب دولت نرسیده است، فعلا برای ثبت نام کنکور دکتری ۹۹ داوطلبان با همان تعرفه مصوب سال گذشته (یعنی مبلغ ۷۵ هزار تومان) ثبت نام خود را انجام می‌دهند.

کنکور از کی اینترنتی برگزار می شه

لیست قیمت محصولات پایه یازدهم

قیمت فعلی ثبت‌نام کنکور موقت است

داوطلبان کنکور دکتری ۹۸ مبلغ ۶۰ هزار تومان را جهت ثبت‌نام پرداخت کردند، درحالی که امسال این میزان برای داوطلبان کنکور دکتری سال ۹۹ اندکی بیشتر و در حدود ۷۵ هزار تومان است، خدایی در این باره اظهار داشت: مصوبه دولت برای افزایش قیمت ثبت‌نام کنکور دکتری سال ۹۸، پایان آذرماه ۹۷ ابلاغ شد که، چون مهلت ثبت‌نام در آن زمان به پایان رسیده بود، تمامی داوطلبان با قیمت ۶۰ هزار تومان ثبت‌نام شده بودند، بنابراین به صورت موقت براساس همان مصوبه سال گذشته نسبت به اخذ هزینه ثبت‌نام کنکور‌ها اقدام خواهد شد، درحقیقت درحال حاضر هنوز دولت افزایش قیمت کنکور‌های سال ۹۹ را در دستور کار خود قرار نداده است و تا زمانی که قیمت‌های مصوب شده در کمیسیون فرهنگی به تصویب دولت نرسد، مطابق مصوبه سال گذشته هیئت دولت اقدام می‌شود.

هیئت دولت افزایش قیمتی را مصوب نمی کند

 

وی ادامه داد: معمولا بدین صورت است که تا هیئت دولت افزایش قیمتی را مصوب نمی‌کرد، موضوع رسانه‌ای نمی‌شد، اما این یک مورد قبلا از تصویب نهایی در رسانه‌ها به سرعت پیچید. سازمان سنجش حتی برای حقوق کارمندان و عوامل اجرایی‌اش، بودجه‌ای از دولت دریافت نمی‌کند بنابراین با توجه به آنکه هزینه‌های مصرفی به خصوص کاغذ افزایش پیدا کرده است اگر به نوعی افزایش قیمت صورت نگیرد، در بحث اجرا، کیفیت آزمون‌های ما به شدت کاهش پیدا می‌کند.

کنکور از کی اینترنتی برگزار می شه

لیست قیمت محصولات پایه دهم

کنکورهای سراسری از چه زمانی الکترونیکی برگزار می‌شوند؟

رییس سازمان سنجش آموزش کشور در پاسخ به این سوال که آیا برنامه‌ای برای الکترونیکی برگزار شدن کنکور‌ها در آینده دارند، عنوان کرد: کنکور به لحاظ حجم وسیعی که دارد به خاطر نبود امکانات سایت و غیره، برگزاری الکترونیکی آن دشوار است. همواره تلاش کردیم آزمون‌های کوچک‌تر را به سمت الکترونیکی شدن پیش ببریم همانطور که در حال حاضر آزمون زبان تولیمو کاملا به صورت الکترونیکی برگزار می‌شود لذا برای الکترونیکی شدن کنکور‌ها باید شبکه‌ای از سایت‌های مطمئن و تحت نظارت ایجاد شود که این فرآیند هزینه‌های زیادی را دربردارد از این رو هنوز برای الکترونیکی برگزار شدن کنکور چشم‌اندازی نداریم.

 

لیست قیمت محصولات پایه دوازدهم

جلسه اصلی کمیسیون فرهنگی برای بررسی پیشنهاد مشترک وزارت علوم  ،تحقیقات و فناوری و بهداشت درمان و اموزش پزشکی 

گفتنی است، جلسه اصلی کمیسیون فرهنگی دولت به منظور بررسی پیشنهاد مشترک وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت درمان و آموزش پزشکی با عنوان «تعیین هزینه خدمات ثبت نام دریافتی از داوطلبان شرکت در آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور و مرکز آزمون وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی سال (۱۳۹۹)» روز یکشنبه ۱۹ آبان به ریاست صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و با حضور خدایی، رئیس سازمان سنجش و آموزش کشور، بروجردی، رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی و نمایندگان معاونت حقوقی رئیس جمهور و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ۱۳۹۸ وسایر اعضای کمیسیون و نمایندگان وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی برگزار شد و در این جلسه خدایی، افزایش حدودا ۳ برابری نرخ خدمات طی سال گذشته را دلیلی برای افزایش هزینه ثبت نام آزمون‌ها عنوان کرد.

در پایان آن جلسه اعضای کمیسیون با متن مصوب کمیسیون تخصصی که منجر به افزایش ۳۵ درصدی حق ثبت‌نام آزمون‌های ورودی وزارت علوم، تحقیقات فناوری و وبهداشت درمان و آموزش پزشکی خواهد شد، موافقت کردند، اما این موضوع پس از طرح و تصویب در هیئت وزیران قابلیت اجرا خواهد یافت.

 

جهت دریافت مشاوره و برنامه ریزی با شماره های

۵۰۹۰ ۱۹۷ – ۰۹۱۲

۳۰ ۴۰ ۲۵ ۴۴ – ۰۲۱

۱۳ ۱۳ ۴۳ ۴۴ – ۰۲۱

تماس بگیرید یا عبارت { مشاوره،برنامه ریزی } را به شماره ۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰ پیامک کنید

حتما در فضای مجازی ما را دنبال کنید و از خدمات رایگان ما مانند جزوات رایگان رتبه های برتر ، نمونه سوالات امتحانی ، مشاوره و برنامه ریزی ، تدریس ها ، اخبارکنکور و … بصورت کاملا رایگان بهره مند شوید .

 جهت عضویت در کانال و پیج کنکور آسان است ، کلمه { کانال،پیج } را به شماره  ۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰ پیامک کنید

لیست قیمت دی وی دی های اموزشی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تـــمـاس