آخرین اخبار : 

کلوز تست چیست و ۲ راه برای پاسخگویی به آن

کلوز تست

کلوز تست بخشی ار سوالات زبان انگلیسی در کنکور، به چهار بخش تقسیم می گردد. کلوز تست، لغات، گرامر و ریدینگ؛ از هر کدام از این بخش ها، سوالات مجزای طرح می گردد. مثلا برای بخش کلوز تست ۴ الی ۵ سوال طرح شده، که اغلب دانش آموزان به آن ها پاسخ نمی دهند. اما چرا کلوز تست به یکی از سخت ترین قسمت های زبان انگلیسی تبدیل شده است؟ اصلا کلوز تست چیست و چگونه می توانیم به سوالات این بخش پاسخ دهیم؟

کلوز تست یک متن انگلیسی ۴ الی ۵ خطی می باشد، که دارای جاهای خالی متعددی است. در این مکان های خالی باید اسم، فعل، مفعول و… را تشخیص داده و آن ها را در تست ها علامت گذاری کنیم. این پاسخ ها یا بر اساس معنی جملات انتخاب می شوند، که در این صورت پاسخ ها غالبا اسم هستند و یا بر اساس ساختار جمله می باشند، که در این صورت به یکی از فرم های گرامری هستند. بنابراین برای پاسخ دهی به بخش کلوز تست، هم باید دایره لغات قوی داشته باشید و هم بر گرامر مسلط شوید. این بخش در کنکور رشته های نظری به صورت کاملا جزئی به کار می رود. اما در کنکور زبان انگلیسی، از این قسمت دو یا سه پارت طولانی تر در نظر گرفته می شود.

کلوز تست چیست و چند درصد کنکور را تشکیل می دهد؟

تقریبا یک چهارم از ۲۵ سوال زبان انگلیسی در کنکور، مربوط به کلوز تست می باشد. این رقم شاید به نظر کم برسد، اما در صورتی که پاسخ داده شوند، می تواند ۱۰ الی ۲۰ درصد، در نمره کل درس زبان انگلیسی موثر باشند. از طرفی لغاتی که در کلوز تست ها به کار می روند، به مراتب راحت از تست های لغت می باشند و همچنین تشخیص گرامر صحیح در متن، راحت تر از تست های گرامر است. بنابراین با کمی تمرین کردن می توانید به تست های این بخش، بهتر و صحیح تر از سایر قسمت های دیگر پاسخ دهید.

بهترین منابع یادگیری کلوز تست چیست؟

بهترین منابع کلوز تست، تست های کنکور سال های قبل، خواندن و تمرین کردن متن های گوناگون، افزایش دایره لغات و تمرین گرامر است. برای این منظور ما پکیج زبان انگلیسی استاد محجوبی را به شما پیشنهاد می دهیم. پکیجی که در آن تمامی تکنیک های تست زنی زبان انگلیسی از جمله کلوز تست ها، آموزش داده شده است. این پکیج شامل دو قسمت آموزشی و تست زنی می باشد. در این بسته آموزشی ما به شما آموزش می دهیم، که در صورت عدم تسلط شما به زبان انگلیسی، از چه ترفند هایی برای پاسخ دهی به سوالات استفاده نمایید.

شما می توانید این بسته های آموزشی را از طریق شماره تماس ۰۲۱۴۴۲۴۴۰۳۰ و ۰۲۱۴۴۴۳۱۳۱۳ تهیه نمایید. همچنین برای سفارش های شبانه روزی بسته های آموزشی، خط مستقیم مشاور ارشد گروه مهندس بنائی، به شماره ۰۹۱۲۱۹۶۵۷۰۳ به صورت ۲۴ ساعته و در تمامی روز های هفته، در حال خدمات رسانی به دانش آموزان است. موسسه کنکور آسان است همیشه همراه شماست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تـــمـاس
×

پشتیبانی 24 ساعته

×