; charset=UTF-8" /> کرونا و سربازی کنکوری های ۹۹(کنکور آسان است) | کنکور آسان است | اوج یادگیری
آخرین اخبار : 

کرونا و سربازی کنکوری های ۹۹(کنکور آسان است)

کرونا و سربازی کنکوری های ۹۹

کرونا و سربازی کنکوری های ۹۹

سردار تقی مهری با اشاره به وضعیت خدمت مشمولانی که امسال کنکوری بودند ، اظهار کرد : برابر قانون کسانی که به سن ۲۰ سالگی می ‌رسند ، ۱۸ سال آن ها تمام می ‌شود و حداکثر تا ۲۰ سالگی باید وضعیت سربازی خود را معلوم کنند ، البته از ۱۸ تا ۲۰ سالگی می‌ توانند معافیت تحصیلی بگیرند .

وی افزود : افرادی هستند که به عنوان به مثال امسال خرداد ماه امسال دیپلم می ‌گیرند این افراد یک سال زمان دارد تا به خدمت سربازی بیاید یعنی تغییر تاریخ کنکور تغییری در وضعیت این ها ندارد چراکه تا خرداد سال آینده این افراد مهلت دارند تا دانشگاه قبول شوند .

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا بیان کرد : بنابراین کسانی که در خرداد امسال دیپلم گرفتند یک سال زمان و مهلت معرفی دارند که برای خدمت سربازی بیایند . در واقع می ‌توانند در کنکور امسال که شهریور ماه برگزار می ‌شود ، شرکت کنند .

کرونا و سربازی کنکوری های ۹۹

        کرونا و سربازی کنکوری های ۹۹

ارائه مهلت یک ساله به لیسانسه ‌ها از سوی دانشگاه

سردار مهری در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه وضعیت خدمت مشمولان دانشجو که در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد در حال تحصیل هستند و باید کنکور ارشد و یا دکترا می‌ دادند و الان زمان این آزمون هم به تأخیر افتاده است ، گفت : کسانی که در مقطع دکترا هستند یا مقاطع فوق لیسانس می ‌خواهند شرکت کنند بستگی به شرایط فرد داد . به عنوان مثال لیسانسه ‌ها ۵ سال وقت دارند . حتی اگر دچار مشکل شوند همانند کرونا که پیش آمده دانشگاه اجازه دارد ، کمیسیون برگزار می‌ کنند و یک سال به آن ها اجازه دهد که ادامه تحصیل بدهند .

وی خاطرنشان کرد : اگر مدت زمان تحصیل فردی بیشتر از ۵ سال برای گرفتن لیسانس پیوسته طول کشید و به دلیلی عقب افتاد در کمیسیون یک سال دیگر هم به او اجازه می‌ دهند . یعنی ۶ سال وقت دارد لیسانس خود را بگیرد و هیچ مشکلی هم از نظر وظیفه عمومی ندارد .

به گفته رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا در حال حاضر دیپلمه ‌ای نداریم که اجازه شرکت در کنکور را نداشته باشد چراکه هر کسی الان دیپلم گرفت یک سال فرصت دارد تعیین تکلیف سربازی خود را انجام دهد و یک بار هم کنکور را اجازه دارد شرکت کند .

احتمال دادن یک بازه زمانی به مشمولانی که برای بار دوم می ‌خواهند کنکور بدهند
سردار مهری در پاسخ به سوالی مبنی بر این که آیا احتمال دارد ستاد کل نیرو های مسلح برای کسانی که کنکور سال گذشته را قبول نشدند و امسال قصد داشتند تا بار دیگر در کنکور شرکت کنند ولی به دلیل کرونا و تعویق آزمون‌ ها این شانس را از دست دادند ، مهلتی در نظر بگیرد تا بتواند از شانس خود استفاده کنند ، گفت : این را مطلع نیستم مگر آموزش و پرورش یا هر نهاد دیگری از ستاد کل نیروهای مسلح درخواست کند و آنها تصمیم جدیدی در این باره بگیرند .

به گفته وی تا به این لحظه هنوز نه آموزش و پرورش و نه وزارت علوم و نه هیچ نهاد دیگری این درخواست را نه از ستاد کل نیروهای مسلح و نه از سازمان وظیفه عمومی ناجا نداشته است.

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا در پایان گفت : تمامی دیپلمه ‌ها نگران نباشند و استرس هم نداشته باشند چراکه همه می ‌توانند یک بار در کنکور شرکت کنند .

منبع : مهر

جهت دریافت مشاوره و برنامه ریزی رایگان با شماره های

۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰

۰۲۱۴۴۴۳۱۳۱۳

۰۲۱۴۴۲۵۴۰۳۰

تماس بگیرید

یا کلمه { مشاوره} را به شماره ۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰ پیامک کنید

حتما در فضای مجازی ما را دنبال کنید و از خدمات رایگان ما مانند جزوات رایگان رتبه های برتر ، نمونه سوالات امتحانی ، مشاوره و برنامه ریزی ، تدریس ها ، اخبار کنکور و … بصورت کاملا رایگان بهره مند شوید و همچنین برای دیدن و خرید محصولات به سایت ما سر بزنید . جهت عضویت در کانال و پیج کنکور آسان است ، کلمه { کانال،پیج } را به شماره ۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰ پیامک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تـــمـاس