; charset=UTF-8" /> چگونه هدف گذاری کنیم | کنکور آسان است | اوج یادگیری
آخرین اخبار : 

چگونه هدف گذاری کنیم

چگونه هدف گذاری کنیم

چگونه هدف گذاری کنیم

چگونه هدف گذاری کنیم-هیچ کس برای بدبختی ، ورشستگی و بی پولی برنامه ریزی نمی کند چرا که این ها برای کسانی اتفاق می افتد که در زندگی خود هیچ گونه هدف و برنامه ریزی ندارند. وقتی شما به یک سفر می روید ابتدا مقصد خود را مشخص می کنید و سپس از روی نقشه مسیرهایی را که باید طی کنید تا به مقصد برسید را مشخص می کنید و سپس وسایل مورد نیاز سفر را تهیه می کنید و شروع به حرکت به سمت مقصد می کنید.

به راستی اگر در سفرتان هیچ مقصدی را مشخص نکنید چه اتفاقی خواهد افتاد.زندگی همانند سفر است و شما باید دقیقا بدانید به کجا می روید تا به موفقیت برسید.

چرا مردم هدف انتخاب نمی کنند

مطب پیشنهادی:به هدفم چسبیده ام… دو دستی { انگیزشی کنکوری }

چگونه هدف گذاری کنیم

در پاسخ به این سوال که چرا مردم هدف انتخاب نمی کنند باید بگوییم که به چند علت مردم برای خود هیچ هدف انتخاب نمی کنند
اول . ان ها از شکست می ترسند . اکثر مردم از شکست می ترسند و وقتی به احتمال شکست اهداف خود فکر می کنند فورا دست از کار می کشند و دیگر ان هدف را کنار می گذارند. ا

ما این فقط یک احتمال است و می شود مقدار ان را اندازه گیری کرد. باید دید با امکانات و توانایی هایی که شما دارید احتمال شکست و پیروزیتان چقدر است .
دوم . بعضی از اشخاص چیزی از هدف گذاری نمی دانند. یکی از علت های انتخاب نکردن اهداف این است که اشخاص هیچ اطلاعی در مورد اهمیت هدف گذاری ندارند . معمولا افرادی که در یک خانواده بی هدف پرورش یافته باشند این گونه هستند .متاسفانه در مدارس و دانشگاه ها هم چیزی در مورد هدف گذاری به دانش اموزان و دانش جویان اموخته نمی شود .

چگونه هدف گذاری کنیم

چگونه هدف گذاری کنیم

ویژگی های یک هدف خوب

مطل پیشنهادی :هدف

برای انتخاب یک هدف خوب باید چند نکته را رعایت کنید
اول . هدف باید مکتوب باشد: مطمئنا شما در ذهنتان خواسته ها و ارزوهایی دارید و همه روزه ان ها را مرور می کنید ولی تا زمانی که این خواسته ها و ارزوها را بر روی کاغذ نیاورید نمی شود به ان ها هدف گفت
دوم. هدف باید دور باشد: شما نمی توانید جمله من می خواهم یک ساعت دیگر ناهار بخورم را به عنوان هدف مطرح کنید . هدف باید از نظر زمانی دور باشد .
سوم. جزئیات کامل هدف باید مشخص باشد: اهداف باید دقیق و واضح باشند . گویی که شما همین الان در حال مشاهده ماشینی هستید که به دست اوردنش را به عنوان هدف مشخص کرده اید. هرچه قدر جزئیات اهدافی که مشخص می کنید بیشتر باشد . شما خیلی راحت تر به سمت اهداف خود می روید .

مثلا شما می توانید بنویسید “من یک ماشین مدل بالا دارم”اما این هدف خیلی کلی است و هیچ تصویر واضح وروشنی به شما نمی دهد پس بهتر است بنویسد”من یک ماشین یوگاتی نوک مدادی مدل دوهزاو هجده دارم “. الان شما به راحتی می توانید تصویر ماشینتان را در ذهن خود بیاورید و ان فکر کنید.
چهارم . با واقعیت هم خوانی داشته باشد: در ابتدا باید بگویم که توانایی های خود را دست کم نگیرید ولی این که برای خود هم یک سری توانایی های خارق العاده فرض کنید که می توانید همه چیز را به دست بیاورید کمی دور از واقعیت است .

سعی کنید اهداف خود را با واقعیت توانایی های خودتان مشخص کنید. در غیر این صورت در طول مسیر دل زده خواهید شده و از ادامه مسیر باز خواهید ماند.چگونه هدف گذاری کنیم

چگونه هدف ها را بنویسیم

مطلب پیشنهادی:راز و رمز موفقیت در کنکور

شاید این سوال به ذهنتان خطور کرده باشد که چگونه هدف ها را بنویسیم؟ برای نوشتن اهداف چند نکته را باید رعایت کنید.
اول.هدف ها را به زمان حال بنویسید . مانند این که همین الان این اهداف را به دست اورده اید و در اختیار دارید . برای مثال بنویسید من یک ماشین بوگاتی مدل دو هزار و هجده دارم
دوم. اهداف خود را هر روز بنویسید، هر روز نوشتن اهداف باعث می شود ضمیر ناخوداگاه شما فعال تر شود و شما را بیشتر به سمتت راه هایی که به اهدافتان منتهی می شود راهنمایی کند
سوم . اولویت بندی کنید: همیشه اهداف خود را اولویت بندی کنید و به ترتیب اهمیت شان ان ها را بنویسید همیشه اهداف مهم تر را اول بنویسید و سپس هدف های بعدی را بنویسید

پنهان نگه داشتنن اهداف

پنهان نگه داشتنن اهداف از دیگران یکی از نکات مهمی است که باید به ان توجه داشته باشید. دیگران همیشه با باورهای خودشان به شما نظر می دهند . مثلا شخصی که خود توانایی رسیدن به اهداف شما را ندارد معمولا سعی می کند باور خودش را به شما تزریق کند این خود باعث می شود که شما هم از ادامه دادن مسیر خود منصرف شوید . البته مشورت کردن با افراد متخصص را از این قضیه مستثنی کنید.

چگونه هدف گذاری کنیم

جهت دریافت مشاوره و برنامه ریزی با شماره های

۵۰۹۰ ۱۹۷۰۹۱۲

۳۰ ۴۰ ۲۵ ۴۴۰۲۱

۱۳ ۱۳ ۴۳ ۴۴۰۲۱

تماس بگیرید یا عبارت { مشاوره،برنامه ریزی } را به شماره ۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰ پیامک کنید

حتما در فضای مجازی ما را دنبال کنید و از خدمات رایگان ما مانند جزوات رایگان رتبه های برتر ، نمونه سوالات امتحانی ، مشاوره و برنامه ریزی ، تدریس ها ، اخبارکنکور و … بصورت کاملا رایگان بهره مند شوید .

 جهت عضویت در کانال و پیج کنکور آسان است ، کلمه { کانال،پیج } را به شماره  ۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰ پیامک کنید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تـــمـاس