آخرین اخبار : 

چگونه فیزیک را مطالعه کنیم

چگونه  فیزیک را مطالعه کنیم

چگونه فیزیک را مطالعه کنیم

چگونه فیزیک را مطالعه کنیم

از اون درس هایی هستش که رفتار ثابتی با انسان نداره . یه روز باهات خوبه ، یه روز باهات بد ، اصلا نمی دونی تکلیفت با این درس چیه . یه مدت می بینی خیلی این درس رو دوست داری و داره جزو درس های مورد علاقت می شه ولی بعد از یه مدت که گذشت می بینی اصلا دوستش نداری و اصلا داری یواش یواش ازش متنفر می شی .

 

بازی یه مدت که می گذره می بینی نه بابا ، هم چینم درس بدی نیست ، بعد از یه مدت باز !!!!!می بینی داری متنفر می شی . خلاصه این که نمی تونی یک وضعیت ثابت رو نسبت به درس فیزیک داشته باشی . وقتی به معناطیسش می رسی عاشقانه دوستش داری اما امان از اون روزی که به فصل حرکت برسی ، تنفرت شروع می شه

مطلب پیشنهادی : روش صحیح مطالعه فیزیک

پیش خوانی خیلی خوبه

چگونه  فیزیک را مطالعه کنیم

در زمان های قدیم ، نه خیلی قدیم ، من که می خواستم کنکور بدم یه مشاور داشتم که خیلی با من صحبت می کرد ومن خیلی به حرفاش گوش میکردم و عمل نمی کردم . خوب فقط من این جوری نبودم . می شه گفته اکثر بچه های کلاسمون مثل من بودن و صحبت های مشاور براشون زیاد مهم نبود .

مشاور بارها به من می گفت که قبل از این که شروع کنی و یه درس رو بخونی  یا بری سرکلاس اون درس ، حتما یه پیش خوانی از اون درس داشته باش .این پیش خوانی به این صورت بودش که روزنامه وار درس رو مطالعه می کردی تا یه کلیتی از اون درس دست گیرت بشه .

این قضیه گذشت تا این که یه روز من مبحث نوسان فیزیک رو به صورت کاملا اتفاقی پیش خوانی کردم . خوب اتفاقی که افتاد این بود که فرداش که رفتم سر کلاس معلم شروع کرد همون مبحث نوسان فیزیک رو درس دادن .

 

چگونه  فیزیک را مطالعه کنیم

چگونه  فیزیک را مطالعه کنیم

من سرکلاس هیچی نفهمیدم

چگونه فیزیک را مطالعه کنیم

قبل از این که ادامش رو بگم بهتره یه چیزی این وسط مسطا براتون تعریف کنم . من همیشه وقتی سر کلاس درس ، حالا فرقی نمی کنه فیزیک باشه ، ریاضی باشه ، عربی باشه ، دین و زندگی باشه ، ادبیات باشه ، شیمی باشه ، هر درسی ، وقتی معلم درس می داد کاملا گنگ و مبهم بودم و اصلا نمی فهمیدم معلم چی تدریس می کنه . تا این که می رفتم و خودم تو خوه چندین بار می خوندم و با صحبت های معلم تطبیق می دادم تا درس رو می فهمیدم .

شاید باورتون نشه و لی من اون روز برای اولین بار می فهمیدم !!!می فهمیدم معلم چی می گه ، انگار که من این مطالب رو می دونستم و هرچی معلم می گفت برام یه تکرار دوباره بود . مزه فهمیدن همون روز درس فیزیک زیر زبونم موند و من از اون روز همه درس هام رو مخصوصا فیزیک رو پیش خوانی می کنم

مطلب پیشنهادی : فیزیک مهندس امیر مسعودی

کلاس درس خیلی مهمه ، خیلی

چگونه فیزیک را مطالعه کنیم

خوب شاید تو هم مثل من گذشته و بعضی دانش اموزا، کلاس درس رو یه مکان خوب برای خوش گذرونی می دونی ، جایی که بری و یه چند ساعت خوش بگذرونی و بعدش بیای خونه . اما ، دیگه باید یواش یواش طرز فکرت رو عوض کنی . کلاس درس از اون چیزی که فکرش رو هم بکنی جدی تره ، اصلا یادگیری که تو توی کلاس خواهی داشت هیچ و با هیچ چیز جبران نمی شه .

بعد از این که پش خوانی رو که توی مرحله قبل گفتم انجام دادی باید سر کلاس با خودکار و دفتر حاضر بشی و به دقت صحبت ها و تدریس های معلمت رو یادداشت کنی و روشون فکر کنی . چیزهایی رو که معلم می گه رو با چیزهایی که خودت پیش خوانی کردی تطبیق بدی و روشون فکر کنی .

ببین چقدر خوبه ، اصلا چنان تو فضای درس قرار می گیری که محاله اون درس رو یاد نگیری . اگه سوالی برات پیش اومد حتما تو همون کلاس درس از معلم بپرس و همون جا مشکلات رو برطرف کن . حتما یک بار کلاس درس رو امتحان کن و با جدیت کاری رو که گفتم انجام بده تا ببینی چه نتیجه فوق العاده ای داره.

مطلب پیشنهادی : مشاوره رایگان جهت خرید محصولات اوج یادگیری { کنکور آسان است }

 

تیر اخر رو بزن

چگونه فیزیک را مطالعه کنیم

توی قسمت های قبلی به این که چقد مهمه فیزیک رو پیش خوانی کنی و این که بعد از پیش خوانی سر کلاس با دقت گوش بدی و یادداشت برداری و مشکلاتت رو برطرف کنی صحبت کردیم . اما بعد از همه این موارد نوبت به این می رسه که تیر اخر رو بزنی .

تیر اخر یعنی این که بعد از این که از کلاس اومدی و یه استراحت کوچیکی کردی ، بری و دفترت رو برداری و کتابت رو هم بزاری جلوت و درس هایی رو که امروز معلم ها به تو دادن رو با دقت مطالعه کنی . با این کار دیگه توی اون درس ها اوستای اوستا می شی .

وقتی یه درس رو این قدر عالی و به شکل هایی که گفتم مرور می کنی ، دیگه فکر نکنم تو تست های اون درس موقع کنکور مشکل پیدا کنی . اما قضیه این جا تموم نمی شه و تو بعد از این که مرور بعد از کلاست رو انجام دادی باید بری سراغ تست های اون مبحث. اصلا مهم نیست چند تا تست می زنی فقط تست بزن ، هر چه قدر بیشتر تست بزنی به نفع تو هستش و نتیچه ای که می گیری بهتره .

سعی کن تست هایی که می زنی متفاوت باشن ، یعنی هم تست های تالیفی باشن و هم از تست های سراسری سال ها گذشته . تست ها رو بررسی کن و اشکالاتت رو پیداا کن . ببین کدام قسمت ها رو مشکل داری و دوباره برگرد و مشکلت رو برطرف کن . موقعی که داری تست می زنی به سبک طراحی تست ها توجه کن و ببین که طراح ها از چه ساختاری برای طراحی تست های کنکور استفاده می کنن

مطلب پیشنهادی  :روش تست زنی حرکت شناسی فیزیک دوازدهم

 

هیچ راهی نیست

چگونه فیزیک را مطالعه کنیم

چگونه  فیزیک را مطالعه کنیم

اگه تا الان از فیزیک یه غول ساختی ، من همین الان می خوام این غول رو برای تو کوچیکش کنم . ببین ، تنها کاری که باید بکنی اینه که بعد از این که درس نامه هایی رو که تو کلاس نوشتی رو مطالعه کنی و بعد تمام فرومول های درس فیزیک رو به صورت خلاصه وار توی یه کاغذ بنویسی .

می دونی چرا باید این کار رو بکنی ، برای این که وقتی دفعه ی بعد وقتی به فرمول ها نیاز داشتی به راحتی بتونی ازشون استفاده کنی
و اخر این که برای این که بتونی فیزیک و ریاضی رو صد بزنی هیچ راهی غیر از این که تست بزنی وجود نداره .

توی ریاضی و فیزیک فقط باید تست بزنی و تست بزنی و انتظار نداشته باش بدون این که تست بزنی بتونی این درس ها رو توی کنکور با رتبه خوبی پاس بکنی . پس فقط به جزوه و کتاب هات اکتفا نکن و انتظار نداشته باش با جزوه و کتاب هات توی این درس ها رتبه خوبی بیاری

 

مطلب پیشنهادی :نمونه سوال فیزیک دوازدهم

اگه ازمون ها رو خراب می کنی این کار رو بکن

چگونه فیزیک را مطالعه کنیم

چگونه  فیزیک را مطالعه کنیم

اگه جزو کسایی هستی که همش درس می خونی و تست می زنی و درس می خونی و ازمون خراب می کنی ! اصلا نگران نباش! اگه مقاله چگونه دین و زندگی را مطالعه کنیم رو خونده باشی اون جا هم گفتم که برای این که بتونی ازمون های خوبی رو بدی باید یک هفته قبل از ازمونت از خودت ازمون بگیری ، یه ازمون مثل همون ازمون ازمایشی که قراره بده .

برای این کار سوالای ازمون رو می زاری جلوت و یه زمان مثل زمان ازمون ازمایشی برای خودت مشخص می کنی و بعد بدون این که پاسخ نامه رو نگاه کنی شروع می کنی به جواب دادن به تست ها . بعد ازمون رو بررسی کنی و مشکلاتت رو برطرف کنی . فایده این کار اینه که سرعتت و دقتت توی ازمون هایت به شدت افزایش پیدا می کنه

مشاوره

 

 

جهت دریافت مشاوره و برنامه ریزی با شماره های

۵۰۹۰ ۱۹۷۰۹۱۲

۳۰ ۴۰ ۲۵ ۴۴۰۲۱

۱۳ ۱۳ ۴۳ ۴۴۰۲۱

تماس بگیرید یا عبارت { مشاوره،برنامه ریزی } را به شماره ۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰ پیامک کنید

حتما در فضای مجازی ما را دنبال کنید و از خدمات رایگان ما مانند جزوات رایگان رتبه های برتر ، نمونه سوالات امتحانی ، مشاوره و برنامه ریزی ، تدریس ها ، اخبارکنکور و … بصورت کاملا رایگان بهره مند شوید .

 جهت عضویت در کانال و پیج کنکور آسان است ، کلمه { کانال،پیج } را به شماره  ۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰ پیامک کنید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تـــمـاس
×

پشتیبانی 24 ساعته

×