آخرین اخبار : 

ویرایش ثبت نام کنکور ۱۴۰۰ (کنکور آسان است)

ویرایش ثبت نام کنکور ۱۴۰۰

ویرایش ثبت نام کنکور ۱۴۰۰ (کنکور آسان است)

 

ویرایش ثبت نام کنکور ۱۴۰۰

 

داوطلبانی که به هنگام تکمیل فرم اینترنتی ثبت نام کنکور ۱۴۰۰ دچار اشتباه در درج اطلاعات شده اند ، باید نسبت به اصلاح اشتباهات صورت گرفته اقدام نمایند . سازمان سنجش به منظور مساعدت این داوطلبان امکان ویرایش اطلاعات کنکور ۱۴۰۰ را در زمان ثبت نام و  یا دریافت کارت ورود به جلسه مهیا می کند .

در فرآیند ثبت نام کنکور سراسری بعضا ممکن است داوطلبان به دلایل مختلفی همچون بی دقتی و یا عدم دانش کافی ، اطلاعات ثبت نام کنکور سراسری را اشتباه وارد کرده و پس از پایان مراحل ثبت نام و دریافت شماره پیگیری متوجه آن شوند .

از این رو سازمان سنجش در ۴ مرحله ( زمان ثبت نام ، تمدید مهلت ، مهلت مجدد و زمان دریافت کارت ورود به جلسه ) قابلیتی را تحت عنوان ویرایش ثبت نام در اختیار داوطلبان قرار می دهد تا بتوانند مجددا اطلاعات خود را تصحیح نمایند . با توجه به اهمیت این مرحله برای متقاضیان در ادامه جزئیات مربوط به نحوه و زمان ویرایش ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۰ ارائه شده است .

زمان ویرایش ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۰

همان طور که گفته شد ، سازمان سنجش به منظور یاری داوطلبان ، امکان ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور سراسری را در ۴ بازه زمانی فراهم می کند که در این بخش به بررسی این زمان ها پرداخته شده است .

 

  • ویرایش اطلاعات در زمان ثبت نام کنکور ۱۴۰۰ :

احتمالا ثبت نام کنکور ۱۴۰۰ در نیمه دوم بهمن ماه ۹۹ انجام می شود و داوطلبان می توانند در این بازه زمانی وارد سایت سنجش شده و فرم اینترنتی ثبت نام کنکور سراسری را تکمیل کنند . چنانچه داوطلبان در این زمان متوجه اشتباهی در درج اطلاعات ثبت نامی شوند ، می توانند در این بازه وارد سایت سازمان سنجش شده و ویرایش اطلاعات خود را انجام دهند .

 

  • ویرایش اطلاعات در زمان تمدید ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۰ :

 

بعد از اتمام بازه زمانی اولیه ثبت نام کنکور ۱۴۰۰ ، معمولا سازمان سنجش مهلت ثبت نام را برای ۲ الی ۳ روز تمدید می کند و فرصت دوباره ای در اختیار داوطلبانی قرار می دهد که در مهلت اولیه موفق به تکمیل فرم ثبت نام نشده اند یا از زمان ثبت نام جا مانده اند .

در این بازه زمانی در نظر گرفته شده امکان ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور سراسری برای داوطلبان فراهم است و متقاضیان می توانند از طریق لینک مشخص شده وارد سایت سنجش شده و اطلاعات خود را تصحیح کنند .

 

سازمان سنجش هر سال بعد از اتمام زمان ثبت نام و تمدید مهلت ثبت نام ، فرصت مجددی را در اسفند ماه در اختیار متقاضیان قرار می دهد تا داوطلبانی که هنوز تصمیم به ثبت نام نگرفته اند بتوانند از آخرین فرصت استفاده و فرم اینترنتی ثبت نام را تکمیل کنند . البته در این بازه امکان ویرایش ثبت نام کنکور ۱۴۰۰ برای داوطلبانی که اطلاعات خود را به اشتباه وارد کردند هم فراهم است .

  • ویرایش اطلاعات در زمان دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری ۱۴۰۰ :

چند روز قبل از زمان برگزاری کنکور ۱۴۰۰ ، داوطلبان می توانند وارد سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org شده و کارت ورود به جلسه خود را دریافت کنند . سازمان سنجش به صورت محدود امکان تغییر و اصلاح برخی از اطلاعات ثبت نامی داوطلبان را در این بازه مهیا می کند .

متقاضیان در این بازه زمانی می توانند مواردی مانند ( کد سوابق تحصیلی ، سری و سریال شناسنامه ، محل تولد ، سهمیه کنکور سراسری ، معدل کتبی نهایی دیپلم ، محل گرفتن مدرک ماقبل دیپلم ، محل گرفتن مدرک دیپلم و وضعیت تحصیلی و اشتغال ) را به صورت اینترنتی ویرایش کرده و برخی اطلاعات مانند ( زبان خارجی انتخابی داوطلب ، نوع معلولیت و عکس داوطلب ) از طریق مراجعه به باجه های رفع نقص اصلاح کنند .

نحوه ویرایش ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۰

داوطلبان در صورت مشاهده اشتباه یا مغایرتی در اطلاعات ثبت نامی خود می بایست در یکی از زمان های یاد شده به سایت sanjesh.org مراجعه کرده و نسبت به اصلاح آن ها اقدام نمایند . بدین منظور کافی است وارد بخش ” سراسری ” شوید .

  • مراحل ویرایش اطلاعات در زمان ثبت نام کنکور ۱۴۰۰

 مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org
 ورود به بخش سراسری
 انتخاب گزینه ویرایش اطلاعات
 درج اطلاعات ثبت نامی = مشخص کردن نظام آموزشی + ( شماره پرونده و کد پیگیری ثبت نام )
 انتخاب گزینه ویرایش بر روی کارت صادر شده

  • راهنمای تصویری نحوه ویرایش اطلاعات در زمان ثبت نام کنکور ۱۴۰۰

 متقاضیان به منظور ویرایش اطلاعات ثبت نام می بایست بهسایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه کنند و ازمنوی سمت راست یا از طریق منوی وسط عبارت کنکور سراسری را انتخاب کنند . همانند تصویر زیر

 

بعد از کلیک بر روی گزینه ثبت نام کنکور ۱۴۰۰ ، تصویر زیر به نمایش در می آید که داوطلبان لازم است در این بخش گزینه ویرایش اطلاعات را انتخاب کنند .

 

 

داوطلبان به منظور ورود به فرم ویرایش ثبت نام اینترنتی کنکور ۱۴۰۰ می بایست در ابتدا نظام تحصیلی خود را مطابق تصویر زیر مشخص نمایند و سپس با وارد کردن اطلاعات ثبت نامی خود ( شماره پرونده – کد پیگیری ثبت نام ) نسبت به ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود بپردازند .

 

 

 

در نظر داشته باشید راهنمای تصویری ارائه شده در این مقاله مربوط به کنکور سال ۹۹ است به محض شروع هر یک از بازه های زمانی مذکور ، مقاله به روز رسانی می شود .

نحوه ویرایش اطلاعات در زمان دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری ۱۴۰۰

چند روز قبل از برگزاری کنکور سراسری ، امکان دریافت کارت ورود به جلسه از سایت سازمان سنجش فراهم می شود . داوطلبان بعد از ورود به بخش سراسری بر روی لینک دریافت ” کارت ورود به جلسه کنکور سراسری ۱۴۰۰ ” کلیک و با استفاده از یکی از ۴ روش زیر می توانند کارت خود را مشاهده ، ویرایش و دریافت کنند .

  • مراحل ویرایش اطلاعات ثبت نام در زمان دریافت کارت ورود به جلسه کنکور ۱۴۰۰

 مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org
 ورود به بخش سراسری
 انتخاب گزینه دریافت کارت ورود به جلسه کنکور ۱۴۰۰ 
 کلیک بر روی گزینه ویرایش اطلاعات بر روی کارت صادر شده

 

  • راهنمای تصویری ویرایش اطلاعات در زمان دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری ۱۴۰۰

متقاضیان به منظور دریافت کارت ورود به جلسه می بایست به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه کنند و از منوی سمت راست یا از طریق منوی وسط عبارت کنکور سراسری را انتخاب و بر روی گزینه کارت ورود به جلسه آزمون سراسری سال ۹۹ کلیک کنند .

در این بخش صفحه زیر به نمایش در می آید که داوطلبان با استفاده از یکی از ۴ روش می توانند کارت ورود به جلسه خود را مشاهده ، ویرایش و دریافت کنند .

شماره پرونده ، کد رهگیری و شماره شناسنامه              شماره پرونده ، کد ملی و سریال شناسنامه

 شماره پرونده ، شماره داوطلبی                                  شماره سریال ، شماره شناسنامه

 

 

در این قسمت کارت ورود به جلسه شما به نمایش در می آید  که در صورت مغایرت در اطلاعات می توانید از قسمت ” ویرایش اطلاعات ” ، اطلاعات خود را تصحیح و ویرایش کنید .

 

 

در نظر داشته باشید راهنمای تصویری ارائه شده در این مقاله مربوط به کنکور سال ۹۹ است به محض شروع هر یک از بازه های زمانی مذکور ، مقاله به روز رسانی می شود .

در نظر داشته باشید تعداد دفعات ویرایش در بازه های زمانی ذکر شده محدود است بنابراین در ویرایش اطلاعات خود نهایت دقت را به کار ببرید .

 

در صورتی که در تاریخ های اعلام شده موفق به تصحیح اطلاعات ثبت نامی خود نشدید می توانید با ارسال درخواست به سازمان سنجش ، کارشناسان این سازمان را از وجود مغایرت در اطلاعات خود مطلع سازید . بدین منظور می توانید مقاله زیر را مطالعه کنید .

  1. ع الف گفت:

    من پس از بار چهارم هم هنوز موفق به ویرایش و ثبت کد رهگیری ایثار دوازده رقمی پدرم نشدم .آیا با ارسال درخواست به سازمان سنجش تا نتایج اولیه کنکور در اوایل مرداد م فق به ثبت کد ایثار میشوم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تـــمـاس
×

پشتیبانی 24 ساعته

×