آخرین اخبار : 

هفته پایانی و روز کنکور چکار کنیم

خیلی مهمه که بدونیم هفته پایانی و روز کنکور چکار کنیم

 در روزهای باقی مانده به کنکور و در روز کنکور نکات زیر را رعایت کنید:

✅ یکی از نکات خیلی مهم این است که حتماً شب های باقی مانده زودتر از قبل بخوابند تا صبح ها زود تر و سر حال تر از خواب بیدار شوند.

◀️ سعی کنید اگر حتی اهل صبحانه خوردن نیستید در این چند روز باقی مانده تا کنکور صبحانه های مقوی و کاملی بخورید.

◀️ در روز قبل از کنکور به حوزه کنکور خود را بروید و با آدرس حوزه خود کاملاً آشنا شوید تا در صبح روز کنکور برای پیدا کردن مسیر وقت را از دست ندهید و دچار نگرانی نشوید.

روز کنکور بعد از خوردن یک صبحانه مناسب تمام وسایل لازم “۱۲ مورد” را که از قبل آماده کرده بودند با خود برمی دارند و با اُمید به خدا سر جلسه کنکور می روند.

◀️ در سر جلسه کنکور گام اول این است که با نام و یاد خدا کنکور را آغاز کنند، بعد دفترچه را بردارند و با آرامش سوالات را به ترتیب درس ها بخوانند نه این که دفترچه را تند تند ورق بزنند و بخواهند در یک نگاه همه سوالات را ببینند چون این کار باعث می شود اگر در آن سوالات، سوالی را ببینید که بلد نیستید شما را نگران می کند و نمی توانید به سوالات دیگر هم پاسخ دهید.

دومین توصیه مهم کنکوری

◀️ دومین توصیه این است که آزمون شما یک سوال دارد و آن هم فقط همان سؤالی است که در حال حل کردن آن هستید پس در آن لحظه به هیچ چیز دیگر فکر نکنید.

وقتی این سوال را با ذهن باز حل کردید به سراغ سؤال بعدی بروید و باز هم فکر کنید همین یک سؤال را باید پاسخ دهید و تمام فکر خود را روی آن سؤال بگذارید.

توصیه سوم برای موفقان کنکور

◀️ توصیه سوم این که حتماً بعد از هر ۱۰ تا سؤالی که پاسخ می دهید یک بار سوالاتی را که پاسخ داده اید را چک کنید و بعد به سراغ سؤال یازدهم بروید، این کار را برای اطمینان بیشتر انجام دهید تا اگر اشتباهی در سؤالات داشتید تصیح کنید.

◀️ توصیه جدی دیگر این که حتماً هر سؤال را همان موقع که راه حل را انجام می دهند و به جواب آخر می رسند، گزینه درست مربوط به آن را علامت بزنند و آن را به زمان بعد موکول نکنند که روش اشتباهی است و باعث می شود در وارد کردن جواب ها دچار اشتباه شوند.

◀️ توصیه دیگر این که حتماً سوالات را با دقت و کامل بخوانند و حتماً ۴ گزینه مربوط به هر سؤال را با دقت بخوانند.

◀️ در کنکور به هیچ عنوان به نتیجه کنکور فکر نکنند و سعی کنند تمام زمان کنکور را پر انرژی ادامه دهند.

نکته مهم و استراتژی کنکوری

◀️ نکته مهم دیگر این که استراتژی بازگشت داشته باشند و دقیقاً بدانند زمانی را که اضافه می آورند را به چه کاری بپردازند، آیا به سراغ سؤالات نزده خود بروند و یا به سؤالاتی که علامت زده اند و وقت گیر بوده بپردازند.

◀️ دانش آموزان باید قبل از کنکور کاملاً شناخت از خود پیدا کنند و در سر جلسه کنکور با آگاهی کامل کنکور خود را مدیریت کنند. ما چند سال پیش فقط به دانش آموزان می گفتیم که اعداد و زمان های نقصانی را حفظ کنند و آن را دقیق مدیریت کنند، امّا الان می گوییم که به غیر از حفظ کردن اعداد زمان های نقصانی به این فکر کنند که از هر درسی می خواهند از ۱۰ تا سؤال به چند سوال جواب دهند. یعنی خود را کاملاً برای این موضوع آماده کنند تا سر جلسه کنکور گیج نشوند و زمان را از دست ندهند و زمان و سؤالات را به خوبی مدیریت کنند.

صفر تا صد جمع بندی

هفته پایانی و روز کنکور چکار کنیم

از سوالات سخت بگذرید و پر امرژی باشید

◀️ نکته دیگر این که از روی سؤالات سخت و پیچیده بگذرند، این خیلی مهم است. با توجه به این که سازمان سنجش ۴ نوع دفترچه در اختیار داوطلبان قرار می دهد یعنی دفترچه های “A، B، C، D “، داوطلبان سعی کنند سؤالات را با دقت بخوانند و در آرامش کامل از روی سؤالاتی که می داند سخت و وقت گیر است بگذرد و قدرت نه گفتن داشته باشد.

◀️ به هیچ عنوان خود را با دانش آموز کناری خود مقایسه نکنید و فکر نکنید که او تند تند سؤالات را پاسخ می دهد و تو نمی توانی که جواب دهی، این را بدانید که دفترچه او با شما متفاوت است.

◀️ انرژی خود را تا پایان آزمون حفظ کنید و انرژی خود را برای تمام آن ۴ ساعت تقسیم کنید نه این که اول کنکور پر انرژی شروع کنید و تمام انرژی خود را صرف یک ساعت اول کنید و بعد دیگر انرژی نداشته باشید، باید مدیریت خود داشته باشید.

هفته پایانی و روز کنکور چکار کنیم باید

روز کنکور فراموش نشه اینا

✅ ۱۲ وسیله ای که حتماً با خود داشته باشید:

۱: کارت ورود به جلسه

۲:کارت ملی

۳:مداد سیاه نرم

۴:مداد پاک کن و حتماً پاکن خود را سوراخ کنید و با یک نخ آن را در گردن خود بیاندازید تا آن را گم نکنید و دچار مشکل نشوید.

۵:ساعت مچی چون ممکن است در آن سالنی که شما در حال امتحان دادن هستید ساعت نباشد و شما نیاز دارید تا زمان خود را مدیریت کنید.

۶: مداد تراش

۷: سنجاق برای نصب کارت ورود به جلسه به لباس خود.

۸: اعداد زمان های نقصانی که حتماً باید آن ها را حفظ کنید.

۹: دستمال کاغذی

۱۰: دستمال پارچه ای برای این که آن را دور بطری آب بپیچید تا آب دور بطری روی برگه شما نریزد.

۱۱: مواد قندی مثل خرما و غیره.

۱۲: بطری آب که ترجیحاً بهتر است همراه با یخ باشد

جهت دریافت مشاوره و برنامه ریزی با شماره های

۵۰۹۰ ۱۹۷۰۹۱۲

۳۰ ۴۰ ۲۵ ۴۴۰۲۱

۱۳ ۱۳ ۴۳ ۴۴۰۲۱

تماس بگیرید یا عبارت { مشاوره،برنامه ریزی } را به شماره ۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰ پیامک کنید

حتما در فضای مجازی ما را دنبال کنید و از خدمات رایگان ما مانند جزوات رایگان رتبه های برتر ، نمونه سوالات امتحانی ، مشاوره و برنامه ریزی ، تدریس ها ، اخبارکنکور و … بصورت کاملا رایگان بهره مند شوید .

جهت عضویت در کانال و پیج کنکور آسان است ، کلمه { کانال،پیج } را به شماره  ۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰ پیامک کنید

  1. فاطمه رحیمی فرد گفت:

    سلام فقط میتونم بگم ازتون بینهایت ممنون استاد احمدی انشاالله اگه امسال قبول شم بعد خدا صد در صده موفقیتمو مدیون شمام دعام کنید بتونم رو سفید باشم پیشتون و زحماتی که برام کشیدید رو جبران کنم ممنون

  2. ملیکا وردان گفت:

    سلام من خیلی دوس دارم کنکور امسالمو قبول شم ولی چون رشتم کامپیوتره نمیتونم ن تو کلاسا ن تو مشاوره ها ب خصوص رایگان شرکت کنم . و امشال باید کنکور فنی بدم و خوردم کاردانشم خیلی استرس دارم . فیزیو شیمی و ریاضی فنی حرفه ای رو نداشتیم ک جذو کتاب عمومیش میشه و بخصوص هفتا کتابی‌ک تخصصیه فنی حرفه ای هسش . فقط ۳ تا کتاب میتونم تست بزنم اونم عربیو فارسیو دینیهه خاهش میکنم اگ میتونین کمکم کنین 😢😢

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تـــمـاس