آخرین اخبار : 

نحوه برگزاری کنکور سراسری (کنکور آسان است)

نحوه برگزاری کنکور سراسری

نحوه برگزاری کنکور سراسری (کنکور آسان است)

 

نحوه برگزاری کنکور سراسری

 

در کنکور سراسری ۱۴۰۰ بر خلاف کنکور ۹۸ و ۹۹ یک دسته سوال برای کلیه داوطلبان نظام قدیم و نظام جدید طراحی می شود . منبع اصلی طراحی سوالات کتاب های پایه های دهم ، یازدهم و دوازدهم نظام جدید می باشد . همچنین با توجه به شرایط حاکم امکان برگزاری این ازمون به صورت مجازی نیز وجود دارد .

با تحول در نظام آموزشی کشور و تبدیل مقطع پیش دانشگاهی به سال دوازدهم ، کنکور ۹۸ و ۹۹ اولین کنکور های پس از تغییرات بوجود آمده در نظام آموزشی برای داوطلبان نظام قدیم خواهد بود . سازمان سنجش در اطلاعیه ای اعلام کرد که نحوه برگزاری کنکور سراسری ۱۴۰۰ برای داوطلبان نظام قدیم همانند داوطلبان نظام جدید بر اساس منابع نظام جدید است و برای داوطلبان نظام قدیم مانند کنکور ۹۸ و ۹۹ سوال جداگانه طرح نخواهد شد .

سازمان سنجش آموزش کشور که مجری ثبت نام و برگزاری کنکور ۱۴۰۰ می باشد ، طبق روند سال های گذشته با انتشار اطلاعیه ای نحوه برگزاری کنکور ، زمان برگزاری کنکور ، شرایط شرکت در کنکور را مشخص خواهد کرد . در ادامه مقاله تغییرات در نحوه برگزاری کنکور ۱۴۰۰ و میزان تاثیر سوایق تحصیلی نظام جدید و نظام قدیم را شرح داده ایم .

زمان ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۰

داوطلبانی که قصد شرکت در کنکور سراسری ۱۴۰۰ را دارند ، می توانند طبق برنامه زمانی سازمان سنجش در روزهای ۱۲ لغایت ۱۸ بهمن ماه ۹۹ ثبت نام خود را در سایت سازمان سنجش انجام دهند . در نظر داشته باشید به محض آغاز ثبت نام این ماراتن ، مقاله به روز رسانی و لینک مستقیم ورود به سایت ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۰ در این بخش قرار می گیرد .

نحوه برگزاری کنکور سراسری ۱۴۰۰

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با توجه به تاثیر معدل در کنکور سراسری ۱۴۰۰ در مورد نحوه برگزاری کنکور سراسری ۱۴۰۰ اعلام کرد که در این کنکور نیز همانند کنکور بر خلاف سال گذشته ۱ نوع سوال برای داوطلبان متقاضی نظام جدید و نظام قدیم طراحی می شود و آن هم بر اساس منابع نظام جدید است .

با توجه شیوع ویروس کرونا ، رئیس تحقیقات و فناوری کارگروه تخصصی آموزش‌های الکترونیکی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ، درباره امکان پذیر بودن برگزاری آزمون سراسری به صورت مجازی خبر داد .

 

 برای اطلاع از نحوه برگزاری کنکور سراسری ۱۴۰۰ به صورت مجازی یا حضوری ، مطالعه مقاله زیر پیشنهاد می گردد .

 

شرایط شرکت در کنکور ۱۴۰۰ّ

از مهم ترین شرایط ثبت نام در کنکور سراسری ۱۴۰۰ برای داوطلبان نظام قدیم دارا بودن مدرک دیپلم ۴ ساله نظام قدیم یا مدرک کاردانی است و یا دارا بودن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی و از مهم ترین شرایط ثبت نام داوطلبان نظام جدید دارا بودن مدرک پایه دوازدهم است و البته داوطلبانی که پایه دوازدهم خود را تا پایان شهریور ماه سال ۱۴۰۰ اخذ کنند نیز می توانند در این کنکور شرکت کنند .

 

نحوه تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور ۱۴۰۰

میزان تاثیر معدل در کنکور سراسری ۱۴۰۰ برای داوطلبان دارای دیپلم نظام قدیم و دیپلم نظام جدید ( ۶-۳-۳ ) که امتحانات پایه دوازدهم آن ها به صورت نهایی برگزار می شود به صورت ۳۰ درصد مثبت اعمال می شود .

به این صورت که داوطلبانی که دیپلم خود را از سال ۸۴ به بعد دریافت نموده اند شامل ۲۵ درصد تاثیر مثبت سوابق تحصیلی دیپلم در کنکور سراسری می باشند و داوطلبانی که مدرک پیش دانشگاهی خود را از سال ۹۱ تا ۹۷ دریافت کرده اند شامل ۵ درصد تاثیر مثبت معدل دوره پیش دانشگاهی می باشند .

داوطلبانی که در پایه دوازدهم مدرک دیپلم خود را دریافت نموده اند داوطلبان نظام جدید می باشند و میزان تاثیر معدل برای آن ها در پایه دوازدهم به صورت ۳۰ درصد تاثیر مثبت می باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تـــمـاس
×

پشتیبانی 24 ساعته

×