آخرین اخبار : 

نتایج امتحانات نهایی دانش آموزان در هفته آینده

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آمورش و پرورش شهر تهران ،عبدالرسول عمادی رییس مرکز سنجش وزارت آموزش وپرورش گفت :امتحانات نهایی امروز به پایان رسیده و با توجه به نتایج امتحاناتی که تا امروز تصحیح شده وضعیت دانش آموزان رضایت بخش بوده است.

وی ادامه داد: با توجه به رشد نمرات نسبت به سال  گذشته اعتراضاتی که دانش آموزان برای برخی امتحانات داشتند قابل قبول نیست و تمامی سوالات استاندارد طراحی شده اند.

رییس مرکز سنجش وزارت آموزش وپرورش عنوان کرد: نتایج اولیه امتحانات نهایی تا یک هفته دیگر اعلام می‌شود.

وی با بیان اینکه برگه هر امتحانی تا ۷۲ ساعت پس از برگزاری تصحیح می‌شود، افزود: چنانچه دانش آموزان نسبت به نمرات خود اعتراض داشته باشند می‌توانند بلافاصله پس از اعلام نتایج اولیه اعتراض خود را از طریق مدرسه محل تحصیل اعلام کنند.

عمادی با اشاره به اینکه دانش آموزان فقط یک بار حق اعتراض به نمرات خود را دارند، اظهار کرد: پس از آنکه نتایج اعتراض نمرات اعلام شد نمره نهایی دانش آموز تعیین شده و به طور قطعی در کارنامه نهایی فرد این نمره درج می‌شود.

گفتنی است؛ امتحانات نهایی دانش آموزان از ۲۵ اردیبهشت ماه آغاز شده و تا ۱۸خرداد ماه ادامه پیدا کرده است و علیرغم اعتراضاتی که برخی دانش آموزان نسبت به برگزاری و طرح سوالات امتحانی داشتند نمرات حاکی از ارتقای میانگین نمرات نسبت به سال گذشته است. .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تـــمـاس
×

پشتیبانی 24 ساعته

×