; charset=UTF-8" /> ناگفته های دانشجوی پزشکی دانشگاه ایران | کنکور آسان است | اوج یادگیری
آخرین اخبار : 

ناگفته های دانشجوی پزشکی دانشگاه ایران

ناگفته های دانشجوی پزشکی دانشگاه ایران

ناگفته های دانشجوی پزشکی دانشگاه ایران

ناگفته های دانشجوی پزشکی دانشگاه ایران

 

🔴سالار طالبی، دانشجوی پزشکی دانشگاه ایران

ناگفته های دانشجوی پزشکی دانشگاه ایران

✏️چطور شد که تصمیم گرفتین پشت کنکور بمونین؟

🔸با اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری ۹۶ و کسب رتبه ۳۳۱۷ منطقه ۲ متوجه شدم از رسیدن به هدفم ناکام مونده ام، واقعا خیلی سخت بود برای منی که نزدیک به دوسال تنها به امید قبولی در رشته پزشکی، هر روز بیشتر از ۱۰ ساعت درس می‌خوندم؛ حالا با این نتیجه مواجه بشم!

باید واقعیت رو می‌پذیرفتم، یا باید همینجا تسلیم میشدم و برای همیشه با هدفم خداحافظی میکردم و در رشته ای دیگه مشغول به تحصیل میشدم یا اینکه یکسال دیگه هم شانسمو امتحان میکردم !

ناگفته های دانشجوی پزشکی دانشگاه ایران

✏️ نظر خانواده تون نسبت به این موضوع چی بود؟ خیلی از خانواده ها ممکنه از پشت کنکور موندن فرزندشون ابراز نگرانی کنن. خانواده ی شما با این مسئله چطور برخورد کردن؟

🔸تقریبا همه اطرافیانم بجز پدرم توصیه می‌کردن رشته داروسازی یا فیزیوتراپی رو انتخاب کنم و پشت کنکور نمونم ! انتخاب‌های خوبی می‌تونستن باشن ولی من با شناختی که از خودم داشتم می‌دونستم اگه در رشته پزشکی ادامه تحصیل دهم ،

چون از صمیم قلب این رشته و محیط کار اون رو دوست داشتم می‌تونستم خیلی موفق تر باشم ! من هدفم تنها و تنها رشته پزشکی بود نه چیز دیگه پس نمی‌تونستم انتخاب رشته کنم و سال ها بعد، حسرت این رو بخورم که چرا کمی بیشتر برای رسیدن به هدفم تلاش نکردم و زود تسلیم شدم !

دیگران از معایب پشت کنکوری ماندن برایم می‌گفتند اما تقریبا هیچ کس از مزایای آن چیزی نگفت!

ناگفته های دانشجوی پزشکی دانشگاه ایران

✏️چطور انتخاب رشته کردین؟ آیا از دیدن نتیجه ی “مردود” تو کارنامه تون دل شکسته نشدین؟!

🔸من تصمیمم رو گرفته بودم، من تا رسیدن به هدفم نمی‌تونستم دست از تلاش بردارم، زمان انتخاب رشته هم فقط رشته پزشکی سراسری شهر های تهران و تبریز رو انتخاب کردم، می‌دونستم قبول نمیشم و کار بیهوده ایخ ولی اینجوری میخواستم به خودم گوشزد کنم هدف من فقط همین رشته است نه چیز دیگه !

چون شناخت درستی از « پشت کنکوری بودن » نداشتم، با تردید تصمیم نهایی‌ام را گرفتم ، شاید اگر کسی بود که قبلاً این مسیر را یک بار طی کرده باشد و واقع گرایانه از مزایا و معایب پشت کنکوری بودن برایم می‌گفت با اطمینان بیشتری وارد مسیری که انتخاب کرده بودم، میشدم.

ناگفته های دانشجوی پزشکی دانشگاه ایران

نتیجه نهایی کنکور ۹۶ اعلام شد و با دیدن نتیجه « مردود » به خودم قول دادم سال بعد باید یکی از رتبه های خوب کنکور باشم. برای رسیدن به هدف بزرگی که برای خودم مشخص کرده بودم دیگر هیچ وقت دچار تردید نشدم و با تمام توانی که داشتم تلاش کردم و هرچه بیشتر پیش می‌رفت هر روز بیشتر از دیروز از انتخابی که کرده بودم مطمئن تر میشدم !

 

✏️پشت کنکور موندن تجربه ی خیلی سختیه، چطور از پس این سختی براومدین؟

🔸سال پر فراز و نشیبی بود، نمیگم راحت بود، نمیگم همه چیز خوب بود ولی من هدفمو خوب شناخته بودم و هرچه قدر هم که این مسیر، مسیر سختی میخواست باشه ، من بخاطر هدفم حاضر بودم تمام این سختی‌ها رو تحمل کنم.

این شرایط فقط یه سال دووم داشت اما تجربه شیرین کسب رتبه ۲۸۸ کنکور ۹۷ ، و مهمتر از اون تجربه قبولی در رشته پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی ایران در شهر تهران تمام سختی های راه کنکور رو برای همیشه جبران کرد .

ناگفته های دانشجوی پزشکی دانشگاه ایران

✏️میتونین از مزایای پشت کنکور موندن برامون بگین؟

🔸در مورد پشت کنکور بودن و مزایا و معایبی که داره خیلی زیاد بحث شده و متاسفانه خیلی از ماها دید منفی نسبت به پشت کنکوری بودن داریم اما اگه واقع بین باشیم، پشت کنکوری بودن مزایای زیادی داره که از سختی های راه کم میکنه!

اول از همه فراموش نکنید شما در سالی که پشت کنکور می‌مانید درس ها رو حداقل یک بار برای مدرسه یا کنکور مطالعه کرده اید و این یک امتیاز مثبته که میتونید به‌جای تشریحی خوندن، بیشتر وقتتون رو به تست زنی اختصاص بدین،

دوما دیگه مدرسه نمیرید و میتونید از این فرصت برای مطالعه و تست زنی استفاده کنید؛ من سال اول کنکور برای هر درس به سختی میتونستم یک منبع رو کامل بخونم ولی سال دوم برای درس های اختصاصی دو یا حتی سه منبع رو کار کردم که باعث شد اعتماد به نفس بالایی داشته باشم و خیالم بابت همه درس ها راحت بشه که در نتیجه پیشرفت چشمگیری در درس ها داشته باشم.

ناگفته های دانشجوی پزشکی دانشگاه ایران

✏️ درصد های کنکور سال اول و دوم شما چقدر تفاوت داشتن؟

🔸در درس ریاضی از درصد ۲۲ به درصد ۷۷ ، در درس فیزیک از درصد ۳۹ به درصد ۸۲ و در درس زبان از درصد ۲۰ به ۷۶ رسیدم ، دین و زندگی را ۹۱ و عربی را ۸۴ درصد پاسخ دادم در حالی که عربی همیشه جزو نقاط ضعف من بود.

ناگفته های دانشجوی پزشکی دانشگاه ایران

✏️ توصیه ی به دوستان پشت کنکوری دارید؟

🔸به اعتقاد من ، پشت کنکوری بودن برای کسایی که هدف های بلندی در ذهن‌شون دارن یک فرصت طلاییه !
سخن آخر اینکه زود تسلیم نشید، هیچ اهمیتی نداره شما در ۲۴ فارغ التحصیل شین یا در ۲۵ سالگی، اما اینکه در ۲۵ سالگی از چه رشته ای فارغ التحصیل بشین مسأله مهمیه!

 

ناگفته های دانشجوی پزشکی دانشگاه ایران

جهت دریافت مشاوره و برنامه ریزی با شماره های

۵۰۹۰ ۱۹۷ ۰۹۱۲

۳۰ ۴۰ ۲۵ ۴۴ ۰۲۱

۱۳ ۱۳ ۴۳ ۴۴ ۰۲۱

تماس بگیرید یا عبارتمشاوره،برنامه ریزی } را به شماره ۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰ پیامک کنید

حتما در فضای مجازی ما را دنبال کنید و از خدمات رایگان ما مانند جزوات رایگان رتبه های برتر ، نمونه سوالات امتحانی ، مشاوره و برنامه ریزی ، تدریس ها ، اخبارکنکور و … بصورت کاملا رایگان بهره مند شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تـــمـاس