آخرین اخبار : 

معرفی رشته مهندسی عمران

مهندسی عمران

تعریف

مهندسی عمران – هدف از این رشته تربیت نیروهای متخصصی است که بتوانند در پروژه­های مختلف عمرانی در زمینه­های ساختمانی، راه­سازی، پل سازی، سازه­ها و بناهای آبی، جمع آوری و دفع فاضلاب و … مسوولیت طرح، محاسبه و اجرا و نظارت بر اجرا را بر عهده گیرند. مهندسی عمران از جمله رشته­هایی است که بیانگر کاربرد علم در ایجاد سازندگی و عمران کشور است.

 

توانایی

با توجه به کمیت و کیفیت درس­هایی که در این رشته ارایه می­گردد، داوطلب باید از توان و دانش برتر در زمینه­های ریاضی و فیزیک برخوردار باشد. همچنین توان جسمی، قدرت تجزیه و تحلیل، قدرت تجسم و دقت کافی در بسیاری از مسائل را داشته باشد. یک مهندس عمران باید بسیار اجتماعی و دارای توان ایجاد ارتباط با جمله سایرین باشد. چون رشته مهندسی عمران یک رشته گروهی است

 

 دروس تخصصی

 

مهندسی عمران

مهندسی عمران

گرایش­های (کارشناسی):

عمران: دانشجوی این گرایش مسائل مربوط به سازه، خاک و پی، راه و ترابری و هیدرولیک را مطالعه می­کند. همچنین وی به برنامه­ریزی حمل و نقل بین شهری و درون شهری، طراحی راه­ها از نظر هندسی، زیرسازی می­پردازد.

نقشه برداری: طرح و اجرای برنامه­های عمران و مطالعات مربوط به زمین مستلزم وجود اطلاع دقیق مهندسی (مسطحاتی، ارتفاعی، چگونگی) به صورت نقشه­های گوناگون (ترسیمی، رقمی، تصویری) از منطقه مورد نظر است. مجموعه نقشه­برداری پاسخگویی این نیازها به گونه­ای هماهنگ با دیگر رشته­های عمران است و هدفش تربیت افرادی است که آگاهی علمی کافی و مهارت فنی لازم را در زمینه نقشه برداری داشته باشند.

 

مقاطع بالاتر:

مهندسی عمران در مقطع کارشناسی ارشد دارای گرایش­های « آب و فاضلاب » ، « برنامه ریزی حمل و نقل » ، « خطوط راه آهن»، «زلزله»، «رودخانه»، «سازه»، «سواحل » ، «سازه­های هیدرولیکی » ، « مکانیک خاک و پی »، « مهندسی آّب » ، « مهندسی سازه­های دریایی »، « مهندسی محیط زیست » و « مهندسی و مدیریت ساخت » می­باشد.

 

این رشته در مقطع دکتری نیز قابل تحصیل می­باشد.

 

موقعیت شغلی

اصول مهندس عمران شانس کاری زیادی دارد چون در طراحی و ساخت بسیاری از کارهای عمرانی مانند: راه­ها، پل­ها، سدها، سازه­های دریایی برای سکوهای نفتی، آشیانه­های هواپیما و خانه­های مسکونی مقاوم در مقابل زلزله، مهندسین عمران حضوری فعال دارند. مراکز مختلفی به صورت مستقیم و غیرمستقیم در فعالیت­های عمرانی نقش دارند که هر یک به تناسب نوع فعالیت خود، اقدام به جذب فارغ التحصیلان این رشته می­کنند. البته باید توجه داشت که هر دانشجوی مهندسی عمران نمی­تواند فرصت­های شغلی خوبی داشته باشد. بلکه باید در دوران تحصیل به دنبال پژوهش، تحقیق و یادگرفتن باشد نه این که تنها واحدهای دانشگاهی را پاس کند و یا حتی به فکر یک معدل خوب دانشگاهی باشد.

جهت دریافت مشاوره و برنامه ریزی با شماره های

۵۰ ۹۰ ۱۹۷ – ۰۹۱۲

۳۰ ۴۰ ۲۵ ۴۴ – ۰۲۱

۱۳ ۱۳ ۴۳ ۴۴ – ۰۲۱

تماس بگیرید یا عبارت { مشاوره،برنامه ریزی } را به شماره ۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰ پیامک کنید

حتما در فضای مجازی ما را دنبال کنید و از خدمات رایگان ما مانند جزوات رایگان رتبه های برتر ، نمونه سوالات امتحانی ، مشاوره و برنامه ریزی ، تدریس ها ، اخبار کنکور و … بصورت کاملا رایگان بهره مند شوید . جهت عضویت در کانال و پیج کنکور آسان است ، کلمه { کانال،پیج } را به شماره  ۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰ پیامک کنید

مهندسی عمران

مهندسی عمران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تـــمـاس
×

پشتیبانی 24 ساعته

×