آخرین اخبار : 

معرفی رشته معماری

مهندسی معماری

تعریف

معماری ترکیب، طراحی و پدیدآوردن فضای زیست انسان در طبیعت است؛ که این فضا می­تواند مسجد، بیمارستان، مسکن، مدرسه و یا هر فضای دیگری باشد که شهر را به وجود می­آورد. رشته معماری دارای دو جنبه هنری و فنی است که درس­های طراحی، زیبایی شناسی و نحوه زیبا کردن حجم­ها، نماها و پلان­ها به هنر بر می­گردد و دروسی مثل سازه­های بتنی و فلزی، مقاومت مصالح، ایستایی، تاسیسات مکانیکی و الکتریکی به جنبه فنی این رشته مربوط می­شود. معماری بیش از آنکه علم و تکنیک باشد، ذوق و سلیقه و استعداد است و معمار کسی است که طرح­های فردی­اش با نقاشی و مجسمه سازی رقابت کند و در واقع بتواند مجسمه­ای کاربرد پذیر بسازد. به همین دلیل می­توان گفت که معمار یک هنرمند است و باید مانند هر هنرمند دیگری چشم ذهن و دستی توانا داشته باشد.

 

توانایی

در این رشته دروس هنری اهمیت بیشتری داشته و دروس علمی و فنی در راستای دروس هنری است. دانشجوی این رشته علاوه بر توانمندی در طراحی و قدرت تجسم و خلاقیت، لازم است که در درس ریاضی بخصوص در هندسه قوی باشد چون برای آموزش فن و تکنیک معماری باید دروسی مثل هندسه کاربردی، هندسه مناظر و ریاضیات و آمار را مطالعه کرد. با توجه به دروس خاص این رشته و نیاز به عکسبرداری، تهیه نقشه و …. به نظر می­رسد در مقاطعی هزینه تحصیل در این رشته بالا باشد.

برخی دروس تخصصی

 

معماری

معماری

 

 

گرایش­های (کارشناسی):

این رشته در کارشناسی دارای گرایش نمی باشد.

مقاطع بالاتر:

این رشته در مقطع کارشناسی ارشد دارای گرایش­های «معماری منظر»، «معماری اسلامی»، « بازسازی پس از سانحه» و « معماری داخلی » می باشد.

این رشته در مقطع دکتری هم قابل تحصیل است.

موقعیت شغلی

            مهندس معماری می­تواند علاوه بر طراحی بناها، به طراحی و ساخت ماکت و طراحی معماری داخلی بپردازد یا به عنوان ناظر ساخت فعالیت بکند. در ضمن فارغ التحصیل معماری آمادگی کار در رشته­های مرتبط با معماری مثل طراحی صحنه یا طراحی صنعتی را نیز داراست.

 

جهت دریافت مشاوره و برنامه ریزی با شماره های

۵۰ ۹۰ ۱۹۷ – ۰۹۱۲

۳۰ ۴۰ ۲۵ ۴۴ – ۰۲۱

۱۳ ۱۳ ۴۳ ۴۴ – ۰۲۱

تماس بگیرید یا عبارت { مشاوره،برنامه ریزی } را به شماره ۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰ پیامک کنید

حتما در فضای مجازی ما را دنبال کنید و از خدمات رایگان ما مانند جزوات رایگان رتبه های برتر ، نمونه سوالات امتحانی ، مشاوره و برنامه ریزی ، تدریس ها ، اخبار کنکور و … بصورت کاملا رایگان بهره مند شوید . جهت عضویت در کانال و پیج کنکور آسان است ، کلمه { کانال،پیج } را به شماره  ۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰ پیامک کنید

  1. علی گفت:

    عالی و بینظیر بود. من عاشق رشته معماری هستم. اطلاعات مفیدی بهم داد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تـــمـاس
×

پشتیبانی 24 ساعته

×