آخرین اخبار : 

مدارک لازم برای ثبت نام کنکور سراسری (کنکور آسان است)

مدارک لازم برای ثبت نام کنکور سراسری

مدارک لازم برای ثبت نام کنکور سراسری (کنکور آسان است)

 

مدارک لازم برای ثبت نام کنکور سراسری

 

داوطلبان کنکور ۱۴۰۰ به منظور افزایش دقت در درج اطلاعات ثبت نامی باید مدارک شخصی و تحصیلی خود را به همراه داشته و بند های مختلف فرم ثبت نام را با توجه به آن تکمیل نمایند . مدارک لازم برای ثبت نام کنکور شامل سوابق تحصیلی ، معدل ، اطلاعات شناسنامه و … داوطلب می باشد که باید پس از آماده نمودن این مدارک به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند .

ثبت نام کنکور ۱۴۰۰ به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org انجام می شود . کلیه داوطلبان نظام قدیم و نظام جدید که متقاضی تحصیل در رشته های با آزمون دانشگاه های سراسری و دانشگاه آزاد هستند می بایست پس از دانلود دفترچه ثبت نام کنکور ۱۴۰۰​ ، مدارک لازم برای ثبت نام را در فرم مربوطه درج نمایند . داوطلبان می بایست مدارک ثبت نام کنکور را قبل از مراجعه به سایت سازمان سنجش تهیه کرده و بر اساس آن بند های مختلف فرم ثبت نام را تکمیل کنند .

در نظر داشته باشید  آماده سازی این مدارک روند ثبت نام را آسان تر کرده و باعث تسریع در انجام مراحل ثبت نام کنکور ۱۴۰۰ می شود . به دلیل ادغام ثبت نام کنکور دانشگاه های سراسری و دانشگاه آزاد ، علاقه مندان به ادامه تحصیل در رشته محل های دانشگاه آزاد نیز می بایست همین مدارک را به عنوان مدارک ثبت نام کنکور سراسری تهیه نمایند . در ادامه به بررسی مدارک لازم برای ثبت نام کنکور ۱۴۰۰ پرداخته شده است .

 

مدارک فردی مورد نیاز برای برای ثبت نام کنکور ۱۴۰۰

با توجه به بندهای مختلف فرم ثبت نام کنکور ۱۴۰۰ داوطلبان می بایست در زمان ثبت نام ، مدارک شخصی و تحصیلی خود را به همراه داشته و بر اساس آن فیلد های این فرم را تکمیل نمایند . این مدارک به دو دسته مشخصات فردی و تحصیلی تقسیم شده که در ادامه مقاله، جزئیات این اطلاعات ارائه شده است .

 

مدارک فردی مورد نیاز برای ثبت نام کنکور ۱۴۰۰
اطلاعات شناسنامه نام
نام خانوادگی
نام پدر
 تاریخ تولد
سری و سریال شناسنامه
اطلاعات کارت ملی شماره ملی
عکس داوطلب اندازه عکس اسکن شده باید حداکثر ۴۰۰*۳۰۰ پیکسل و حداقل ۳۰۰*۲۰۰
عکس اسکن شده فقط باید با فرمت JPG باشد
عکس تمام رخ  ۴*۳ یا ۴*۶ که در سال جاری گرفته شده باشد
 تصویر داوطلب باید، کاملا واضح و بدون اثر مهر ، منگنه و هرگونه لکه باشد
اسکن عکس از روی کارت های شناسایی کارت ملی ، شناسنامه و مدارک مشابه قابل قبول نیست
کد پستی کد ده رقمی
شماره تلفن ثابت تلفن منزل
شماره تلفن همراه شماره مبایل برای دریافت پیامک کوتاه
آدرس محل سکونت آدرس محل دقیق سکونت داوطلب
کارت اعتباری ثبت نام کنکور ۱۴۰۰ داولبان با پرداخت هزینه ثبت نام کنکور ۱۴۰۰ ، سریال ۱۲ رقمی ثبت نام خود را دریافت خواهند کرد .
کد پیگیری ۱۲ رقمی استفاده از سهمیه داوطلبانی که از سهمیه های رزمندگان و سهمیه جانبازان زیر ۲۵ درصد استفاده می کنند در فرم ثبت نیاز به درج کد پیگیری ۱۲ رقمی سهمیه مربوطه دارند .
کد وضعیت نظام وظیفه آقایان باید وضعیت نظام وظیفه خود را با استفاده از دفترچه ثبت نام کنکور سراسری مشخص کنند و در فرم ثبت نام وارد نمایند
 تشکیل پرونده داوطلبان معلول داوطلبان معلول برای شرکت در کنکور ۱۴۰۰ می بایست در سازمان بهزیستی پرونده داشته باشند .
کد ۱۳ رقمی مربوط به داوطلبان غیر ایرانی داوطلبان غیر ایرانی برای شرکت در کنکور ۱۴۰۰ ، می بایست به سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org بخش سامتنه اتباع غیر ایرانی مراجعه کرده و کد پیگیری ۱۳ رقمی خود را دریافت کنند و در فرم ثبت نام وارد نمایند .
تکمیل فرم شماره یک منرج در دفترچه ثبت نام کنکور ۱۴۰۰ همه متقاضیان شرکت در کنکور ۱۴۰۰ به جز فارغ التحصیلان بخش های مرکزی شهرهای اصفهان ، تبریز، تهران، شیراز، مشهد و بخش کن شهر تهران ، بخش تجریش شهر شمیرانات ، بخش لواسانات شهر شمیرانات می بایست فرم شماره یک را پر کنند و به تأیید آموزش و پرورش محل تحصیل یا محل فارغ التحصیلی و یا نزدیکترین اداره آموزش و پرورش محل سکونت خود برسانند .
تکمیل فرم شماره دو دانشجویان روزانه برای شرکت در کنکور ۱۴۰۰ می بایست نسبت به تکمیل فرم شماره دو و ارائه آن به دانشگاه محل تحصیل اقدام نمایند .

مدارک تحصیلی مورد نیاز برای ثبت نام کنکور ۱۴۰۰

یکی از مدارک لازم برای ثبت نام کنکور سراسری اطلاعات مربوط به مدارک تحصیلی است . در جدول زیر مدارک تحصیلی مورد نیاز داوطلبان برای ثبت نام کنکور ۱۴۰۰ ارائه شده است .

 

مدارک تحصیلی مورد نیاز برای ثبت نام کنکور ۱۴۰۰
کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی برای داوطلبان نظام قدیم
کد سوابق تحصیلی پایه دوازدهم برای داوطلبان نظام جدید
معدل کل دیپلم
معدل کتبی دیپلم

مشاوره ثبت نام کنکور ۱۴۰۰

قبل از تهیه مدارک مذکور حتما شرایط خود را از جهت مجاز بودن برای ثبت نام بررسی کرده و توجه داشته باشید تنها متقاضیانی که جزوه یکی از گروه های زیر باشند پس از آماده کردن مدارک ثبت نام کنکور ، مجاز به تکمیل فرم ثبت نام خواهند بود .

 دارندگان دیپلم چهار ساله نظام قدیم
 دارندگان مدرک پیش دانشگاهی
 دارندگان مدرک کاردانی ( فوق دیپلم )
 دارندگان دیپلم پایه دوازدهم نظام جدید ( ۶ – ۳ – ۳ )

کلیه دارندگان مدرک پیش دانشگاهی یا دیپلم نظام جدید ( ۶ – ۳ – ۳ ) یا دانشجویان سال آخر پایه دوازدهم نظام جدید که تا تاریخ ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ فارغ التحصیل شده می توانند در کنکور ۱۴۰۰ شرکت نمایند .

توجه داشته باشید در انتهای دفترچه ، فرم پیش نویس ثبت نام قرار دارد که به متقاضیان توصیه می کنیم قبل از مراجعه به سایت سازمان سنجش و ثبت نام اینترنتی این فرم را تکمیل نمایند .

برای دریافت فرم پیش نویس ثبت نام کنکور سراسری کلیک کنید .

هر سال برخی از داوطلبان با وجود آشنایی کامل با نحوه ثبت نام کنکور ۹۹ در هنگام درج اطلاعات ثبت نامی با مشکلاتی همچون آپلود نشدن عکس ، مشکل در خرید کارت اعتباری ثبت نام ، مشکلات سیستمی در زمان تکمیل فرم ثبت نام و … مواجه می شوند .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تـــمـاس
×

پشتیبانی 24 ساعته

×