; charset=UTF-8" /> فرمول مثبت اندیشی کنکوری ها از کنکور اسان است-منفی بافی را ریشه کن کن | کنکور آسان است | اوج یادگیری
آخرین اخبار : 

فرمول مثبت اندیشی کنکوری ها از کنکور اسان است-منفی بافی را ریشه کن کن

فرمول مثبت اندیشی کنکوری ها

فرمول مثبت اندیشی کنکوری ها از کنکور اسان است-منفی بافی را ریشه کن کن

امروز وقتی در ازمون ازمایشی نتیجه ی خوبی کسب نکرد ناگهان مانند این که اب سردی بر رویش ریخته باشند ، شروع کرد به منفی بافی!

من با این وضعیت توی کنکور قبول نمی شم . تازه اگر قبول هم بشم مطمئنا رشته ی دل خواهم رو نمیارم. واااااااای بدبخت شدم !بی چاره شدم رفت !

این حس و حال ممکنه توی شرایط مختلف برای همه ی کنکوری ها به وجود بیاد . می شه گفت افکار منفی چیزی هستش که شما نمی تونید از اون فرار کنید  و هر چند وقت یک بار مجبوری با اون مواجه بشید . اما مقابله با افکار منفی راهکاری هستش که می تونید اون رو فرا بگیرید و با استفاده از اون به سرعت افکار منفی رو از خودتون دور کنید . ما توی این مقاله سعی می کنیم بهترین راهکارها رو برای مقابله با افکار منفی به شما عزیزان ارائه بدیم

فرمول مثبت اندیشی کنکوری ها

فرمول مثبت اندیشی کنکوری ها

 فکر کردن به یک وضعیت بهتر

تصور کنید که شما دچار افکار منفی شده اید و این افکار به سرعت در ذهن شما رژه می روند.در همین لحظه این سوال را از خودتان بپرسید که چه کاری باید انجام دهم که وضعیت بهتر شود ؟در حقیقت شما با پرسیدن این سوال از خودتان تمرکز خودتون رو به سمت بهبود وضعیت می برید و از تمرکز کردن به افکار منفی دور می شید .  در حقیقت شما با این پرسش به خودتون امید می دیدی که می تونید وضعیت رو بهتر کنید و برای بهتر کردن وضعیت تفکر می کنید . شاید شما بگویید که راه حلی وجود ندارد ، ولی این را بدانید که همیشه یک راه حل وجود دارد و شاید شما ان راه حل را پیدا نمی کنید . بهتر است با یک فرد متخصص هم مشورت کنید . یک مشاور تحصیلی خوب می تواند در این زمینه برای شما کارگشا باشد .

گذشته ی خودتان را مرور کنید

نا امیدی اجتناب نا پذیر است و هر کسی بعد از این که مدتی به سمت هدف خودش حرکت کردن احتمال دارد که با نا امیدی مواجه شود.اما برای این که با این تفکر منفی مقابله کنید. بهتر است نگاهی به گذشته ی خودتان بیندازید . مرور کردن لحظه هایی که شما موفقیت هایی را در ان لحظه ها کسب کرده اید ، می تواند به شما یاداوری کند که شما هنوز هم می توانید مثل گذشته موفق شوید . وقتی نا امید می شوید در حال مخابره ی این پیغام هستید که من توان انجام این کار را ندارم اما وقتی موفقیت هایتان را مرور می کنید به توانایی هایی که داشتید و دارید ایمان پیدا می کنید .

مطمئنا لحظه هایی دارید که درس های سخت را به راحتی فهمیده اید یا لحظاتی که تست های فوق العاده ای را حل کرده اید یا لحظه هایی که نتایج خوبی را در ازمون های ازمایشی کسب کرده اید یا لحظاتی که در امتحانات سخت مدرسه نمره خوبی به دست اورده اید یا لحظات یکه …………..

تک تک این لحظه را در یک برگ کاغذ یادداشت کنید و به ان ها فکر کنید. سعی کنید اکثر اوقات این کار را انجام دهید تا افکار منفی جرات جولان دادن در ذهن شما را نداشته باشند .

هدف هایتان را مرور کنید

این که هر لحظه مختصات مکانی را که می خواهید به ان برسید را در نظر داشته باشید می تواند کمک خوبی در حرکت شما باشد . نباید ان قدر درگیر شوید که فراموش کنید قرار بود به کجا بروید .

هر روز هدف هایتان را مرور کنید تا شوق و ذوق رسیدن به اهدافتان انگیزه شما را تامین کند . مرور کردن اهداف علاوه بر این که می تواند در مشخص کردن وضعیت فعلی شما نسبت به هدفتان موثر باشد در افزایش انگیزه ی درونی شما هم موثر می باشد . وقتی انگیزه ی درونی شما افزایش پیدا می کنید امیدوارتر و استوارتر حرکت می کنید و افکار منفی کمتری به سراغ شما می ایند

استرس و اضطراب خود ر ا کنترل کنید

در هفته های باقی مانده تا کنکور سراسری حتما دچار اضطراب و استرس می شوید و حتما این اضطراب و استرس شما ، افکارمنفی را برای شما به ارمغان می اورد . یکی از راه های مقابله با افکار منفی این است که اضطراب و استرس خود را کنترل کنید .اما برای این که اضطراب و استرس خود را کنترل کنید باید سبب های اضطراب و استرس را بشناسید و ان را از بین ببرید . به صورت کلی استرس و اضطراب در دوران باقی مانده در کنکور بیشتر ناشی از کمبود وقت و حجم بالای درس ها می باشد . باید توجه داشته باشید که این اضطراب و استرس خود به خود باعث می شود وقت شما کمتر هم بشود . پس سعی کنید روی کاری که انجام می دهید تمرکز کنید و اصلا توجهی به وقت باقی مانده نداشته باشید تا بیشترین بهره وری را از وقت خود داشته باشید .

به اخبار توجهی نداشته باشید

در این روزهای کمی که تا کنکور باقی مانده است معمولا اخبار مختلفی در مورد کنکور منتشر می شود . مثلا همین خبر لغو کنکور به خاطر کرونا و یا …….اما شما نباید به این اخبار توجهی داشته باشید وسعی کنید فقط اخباری را دنبال کنید که به ثبت نام و نحوه ی شرکت شما در کنکور مربوط می شود . فکر کردن به این که ایا کنکور لغو می شود یا نه فقط باعث می شود که شما افکار منفی خود را بیشتر کنید .

از شکست های خود درس بگیرید

یکی دیگر از چیزهایی که می تواند زمینه ساز یک فکر منفی در ذهن شما شود ، شکست خوردن می باشد . این شکست خوردن می تواند در ازمون ازمایشی باشد یا می تواند در متوجه نشدن یک درس سخت باشد . اما چیزی که مشخص است این است که شما نباید شکست ها را بهانه ای برای متوقف کردن فعالیت خودتان در نظر بگیرید بلکه باید این شکست ها را بهانه کنید تا تلاش بیشتری کنید. هر مشکلی سر راه شما وجود داشته باشد ، اگر شما بیشتر از ان مشکل تلاش کنید ، به راحتی می توانید ان مشکل را حل کنید .

تصویر سازی کنید

یکی دیگر از کارهایی که می تواند شما را در مقابل افکار منفی مصون نگه دارد این است که دائما هدف خود را تصور کنید . تصور کردن هدف باید با جزئیات کامل انجام شود . برای مثال اگر می خواهید در رشته پزشکی قبول شوید باید خود را یک پزشک با روپوش سفید تصور کنید که در مطب خود نشسته اید و در حال ویزیت کردن بیماران خود هستید . می توانید داستان سازی کنید ، مثلا سناریویی را تصور کنید که شیفت بیمارستان شما است و شما با زیرکری تمام جان یک بیمار بد حال را نجات می دهید . تصور کنید که شب در خانه هستید که ناگهان با شما تماس می گیرند و می گویند که باید به بیمارستان برویدچون مریض بدحال دارید……..

در تصورهای خود به رنگ ها و بوها و نور و هر چیزی که می تواند باعث اضافه کردن جزئیات به تصورات شما شود دقت بکنید . این تصور ها باعث کاهش افکار منفی در ذهن شما می شود

مثبت باقی بمانید

ویژگی بارز یک فکر منفی این است که خیلی سریع می تواند رشد کند . وقتی شما یک قطره جوهر قرمز رنگ را در داخل یک لیوان آب می اندازید در عرض چند ثانیه کل اب داخل لیوان به رنگ قرمز در می اید . افکار منفی هم دقیقا مثل همین یک قطره جوهر قرمز رنگ عمل می کنند و فورا تمام ذهن شما را آلوده می کنند . پس به محض رو به رو شدن با یک فکر منفی آن را از خود دور کنید و اجازه ندهید ان فکر منفی پیشروی بکند . قبل از این که یک فکر منفی شروع به شاخ و برگ گرفتن در ذهن شما بکند شما ان را از ریشه بزنید و اجازه ندهید پیشرفت بکند چرا که در صورت پیشرفت یک فکر منفی جلوگیری از ان خیلی خیلی سخت تر خواهد بود

روی موفقیت های کوچک تمرکز کنید

مسیری را تصور کنید که ابتدای ان نقطه ی a و انتهای ان نقطه b قرار دارد و مابین نقطه a  تا b  نقطه های c,f,g قرار دارند . شما برای این که از نقطه a به نقطه ی b بروید باید باید ابتدا به نقطه ی c و سپس به نقطه ی f و بعد از ان به نقطه ی g بروید و سپس به نقطه ی b بروید . قضیه ی کنکور هم دقیقا به همین صورت می باشد . شما برای این که در کنکور سراسری موفق شوید ابتدا باید درس ریاضی را با موفقیت بخوانید و سپس شیمی و سپس ادبیات و سپس زیست و سپس عربی و زبان و……..

این موفقیت های کوچک در حقیقت تکه های کوچک موفقیت بزرگ شما یعنی کنکور می باشد . وقتی به هر کدام از این موفقیت های کوچک رسیدید خودتان را تشویق کنید و به خودتان یاداوری کنید که یک قدم به موفقیت بزرگتان یعنی کنکور نزدیک شده اید و ان را به عنوان یک پیروزی کوچک جشن بگیرید

ورزش کنید

وضعیت جسمی بسیار در وضعیت روحی شما تاثیر گذار است . شما هنگامی می توانید وضعیت روحی خوبی داشته باشید که وضعیت جسمی مناسبی داشته باشید . بسیاری از مواقع یک جا نیشینی و تغذیه ی بد موجب بروز افکار منفی می شود . برای همین حتما هر روز برنامه ای را برای ورزش کردن خود در نظر بگیرید . هر روز بیست الی چهل دقیقه ورزش کنید . البته منظور ما ورزش های سنگینی که موجب خستگی شما شود نیست بلکه منظور ما ورزش هایی می باشد که موجب حرکت و کمی عرق کردن شما شود مانند پیاده روی تند .

خواب و خوراک مناسب داشته باشید

همان طور که در قسمت قبل گفتم ، شما تا زمانی که وضعیت جسمی مناسبی نداشته باشید محال است وضعیت روحی مناسبی داشته باشید . از چیزهایی که در وضعیت روحی و جسمی شما تاثیر گذار می باشد . خوراک و خواب شما می باشد . بعضی از غذاها برای بعضی از افرادموجب افکار منفی می شود . مثلا خوردن غذاهای ترش و بی مزه مثل خیار در فصل زمستان و پاییز می تواند افکار منفی را در شما تشدید کند یا موجب به وجود امدن ان شود .

خواب هم نقش زیادی در بهبود افکار منفی در روزهای باقی مانده تا کنکور دارد . خوابیدن بعد از غذا می تواند موجب افزایش افکار منفی شود . دیر خوابیدن می تواند موجب افزایش افکار منفی شود . خواب زیاد می تواند موجب افزایش افکار منفی شود . کم خوابیدن هم می تواند موجب افزایش افکار منفی شود .

 

خدا را در نظر داشته باشید

این که به موجودی اعتقاد داشته باشید که مطمئن هستید شما را کمک خواهد کرد می تواند بزرگتری انیگزه و فکر مثبت شما باشد . دلگرمی به خداوند و یاد او می تواند موجب شود که شما امید خود را از دست ندهید و به سمت هدف خودتان حرکت کنید . سعی کنید ارتباط خوبی با خداوند برقرار کنید و از او بخواهید که در این مسیر کمک و همراه شما باشد

شاید این مطالب هم به دردتان بخورد

لطفا تغییر کن { انگیزشی }

بهترین جملات انگیزشی برای کنکوری ها از طرف کنکور آسان است

 

جهت دریافت مشاوره مثبت اندیشی در کنکور با شماره های

۵۰۹۰ ۱۹۷۰۹۱۲

۳۰ ۴۰ ۲۵ ۴۴۰۲۱

۱۳ ۱۳ ۴۳ ۴۴۰۲۱

تماس بگیرید یا عبارت {مثبت اندیشی } را به شماره ۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰ پیامک کنید

حتما در فضای مجازی ما را دنبال کنید و از خدمات رایگان ما مانند جزوات رایگان رتبه های برتر ، نمونه سوالات امتحانی ، مشاوره و برنامه ریزی ، تدریس ها ، اخبارکنکور و … بصورت کاملا رایگان بهره مند شوید .

 جهت عضویت در کانال و پیج کنکور آسان است ، کلمه { کانال،پیج } را به شماره  ۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰ پیامک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تـــمـاس