; charset=UTF-8" /> شناخت عوامل فراموشی(کنکور آسان است) | کنکور آسان است | اوج یادگیری
آخرین اخبار : 

شناخت عوامل فراموشی(کنکور آسان است)

شناخت عوامل فرامویشی

شناخت عوامل فراموشی(کنکور آسان است)

گذر زمان: استفاده نکردن و به کار نبردن مطالب آموخته شده و تکرار نکردن آن ها به طور قابل‌توجهی میزان حضور ذهن و یادآوری را کاهش می‌دهد. این نکته در تحقیقات ثابت شده که سرعت فراموشی پس از یادگیری خیلی زیاد است و پس از آن به تدریج کم می‌شود؛ طوری که پس از یک ساعت ۵۶% هجاهای بی‌معنی، بعد از ۹ ساعت ۶۴%، پس از یکروز ۶۶%، پس از یک هفته ۷۵٪ و پس از یک ماه ۷۹٪ فراموش خواهند شد.

نمودار فراموشی

سطح زیر نمودار بیان‌گر میزان مطلبی است که پس از گذر زمان در ذهن شما باقی می‌ماند. (البته اگر مرور نداشته باشید). به میزان مطلب پس از یک ماه دقت کنید …

تداخل مطالعه:

هر مطلبی که می‌آموزیم در به خاطرسپاری مطلب بعدی مؤثر است و بالعکس. گاهی ممکن است مطلب جدید مانع جلوگیری از جاگیری مطلب قبلی در حافظه شود. این موضوع زمانی رخ می‌دهد که بین مطالعه دو موضوع، زمان مناسبی در نظر گرفته نشده باشد و یا دو موضوع شبیه به هم باشند. مثلاً اگر عربی و ادبیات پشت هم خوانده شوند فراموشی یکدیگر را تسریع می‌کنند.

تغییر محیط:

بسیاری از بچه‌ها همواره گله‌ دارند که وقتی در منزل آزمون می‌دهیم بازدهی خیلی بهتری نسبت به جلسه آزمون داریم. در این دسته از داوطلبان تغییر محیط شرایط فراموشی را فراهم می‌کند. اگر از این دسته هستید توصیه می‌شود با شرکت در آزمون آزمایشی در هر آزمون با کمک مشاور خود آهسته و پیوسته این موضوع را رفع کنید. ضمناً حتماً در منزل در محل‌های متفاوتی اقدام به تست‌زنی کنند. یادتان باشد تغییرات در حوزه‌ی ذهن و حافظه خیلی زمان‌بر و حساس هستند.

فشرده خوانی:

خب طبیعی است وقتی چندین مطلب را بدون وقفه و استراحت پشت هم بخوانیم زودتر آن ها را فراموش می‌کنیم. اما متأسفانه بعضی از بچه‌ها به علت کمبود وقت برای مثال شب آزمون می‌خواهند تمام کم‌کاری‌های چند وقت اخیر خود را جبران کنند و به یک‌باره حجم مطالب زیادی را در زمان کمی می‌خوانند که غیرممکن است و خواندنشان هیچ تأثیری ندارد که بماند بدتر باعث تسریع روند فراموشی می‌شود، کافیست فقط یک بار امتحان و کنید و روز قبل آزمون حجم زیادی از مطالب خوانده را بخوانید، خواهید دید که در نتیجه آزمون هیچ تأثیری نخواهد داشت.

شاید مطالب زیر هم به دردتان بخورد

عوامل موثر بر فراموشی….

نحوه تقویت حافظه

روش صحیح مرور و قرار گرفتن در حافظه بلند مدت

واحد مشاوره کنکور آسان است

اگر هنوز هم از فراموشی رنج می برید و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد فراموشی به دست بیاورید . می توانید با واحد مشاوره کنکور آسان است تماس بگیرید و ازمشاوره کنکور اسان است استفاده کنید . واحد مشاوره کنکور آسان است گروهی از مشاوران حرفه ای می باشد که می توانند توصیه های خوبی برای شما داشته باشند .

جهت دریافت مشاوره و برنامه ریزی تخصصی هر پایه  کنکور آسان است با شماره های

۵۰۹۰ ۱۹۷ – ۰۹۱۲

۳۰ ۴۰ ۲۵ ۴۴ – ۰۲۱

۱۳ ۱۳ ۴۳ ۴۴ – ۰۲۱

تماس بگیرید یا عبارت { برنامه ریزی } را به شماره ۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰ پیامک کنید

حتما در فضای مجازی ما را دنبال کنید و از خدمات رایگان ما مانند جزوات رایگان رتبه های برتر ، نمونه سوالات امتحانی ، مشاوره و برنامه ریزی ، تدریس ها ، اخبارکنکور و … بصورت کاملا رایگان بهره مند شوید . جهت عضویت در کانال و پیجکنکور آسان است ، کلمه { کانال،پیج } را به شماره  ۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰ پیامک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تـــمـاس