آخرین اخبار : 

رستگار رحمانی الان کجاست ؟ آیا رستگار رحمانی را می شناسید؟

رستگار رحمانی الان کجاست

رستگار رحمانی یکی از جوانان موفق کشور ایران و یکی از عجایب کنکور می باشد. اما به راستی رستگار رحمانی الان کجاست و در چه مرحله ای از موفقیت است؟ قبل از آنکه نگاهی به موفقیت های الان و آینده این ایرانی سرافراز بیندازیم، بهتر است بدانیم که این جوان از کجا آمده و چگونه به این جایگاه رسیده است؟

رستگار رحمانی عضو یک خانواده ۱۰ نفره می باشد. پدر او یک کارگر ساختمانی و مادرش خانه دار است. زمانی که او برای کنکور درس می خواند، بسیاری از خواهر و برادر هایش نیز دانشجو و یا دانش آموز بودند. برای همین هم او برای دوری از سر و صدا و تمرکز بهتر، در یک انباری ۲ در ۳ درس می خواند.

چگونه شد که رستگار رحمانی در کنکور تجربی شرکت کرد؟

مدرک دیپلم رستگار رحمانی در رشته ریاضی و فیزیک آن هم در یکی از دبیرستان های شهرستان جوانرود گرفته شده است. شهری که تنها تفریح گاه آن یک پارک نیمه کاره است. نه سینمایی دارد و نه کافی شاپی برای خوش گذراندن.

در همان سال ها بود که در کنکور ریاضی شرکت کرد و رتبه ۳۰ کشوری و رتبه ۲ در منطقه را برای رشته ریاضی و رتبه ۳ رشته زبان های خارجه را کسب کرد. اما اینکه چرا در آن سال ها به دانشگاه نرفت را، مانند یک راز نگه داشته است.

دکتر رحمانی، پس از آنکه رفتن به دانشگاه را منتفی دید، به سربازی رفت و به مدت دو سال به خدمت کردن پرداخت. سپس در بهمن سال ۱۳۸۷، پس از فارغ شدن از وظیفه مقدس سربازی، به صورت جدی شروع به درس خواندن کرد و در همان سال با رتبه ۱ کشوری در رشته های تجربی و زبان های خارجه و رتبه ۴۴ رشته هنر توانست، چشم همگان را به خود خیره نگاه دارد. این موفقیت آنچنان از یک پسر روستایی بعید بود، که کارشناسان سازمان سنجش بیم آن دادند، که مبادا برگه پاسخ نامه او اشتباهی تصحیح شده باشد و یا تقلبی در کار باشد؛ برای همین هم از او خواستند، که یک بار دیگر در کنکور شرکت کند. او نیز که بیم عدم موفقیت را نداشت، در آزمون شرکت کرد و این بار با رتبه ای بهتر از کنکور سراسری تنواست به کارشناسان نشان دهد، آنچه در برگه پاسخ نامه او علامت زده شده، حاصل تلاش و استعداد او می باشد، نه تقلب کردن.

اکنون پس از سال ها رستگار رحمانی الان کجاست و پله های موفقیت او تا به کجا رسیده اند؟

دکتر رستگار رحمانی، هم اکنون به عنوان جراح متخصص مغز و اعصاب در تهران مشغول به فعالیت می باشد. وی پس از موفقیت در کنکور ۸۸، دست از تلاش برنداشت و پله های موفقیت را در رشته پزشکی و حتی رشته نقد کتاب، از آن خود کرد. او برای درمان به مناطق محروم کردستان و بالاخص به شهر زیبای خود مریوان می رود، تا بیماران آن دیار را به صورت رایگان ویزیت کرده و مشکلی از دوش همشهریان خود بردارد.

رستگار رحمانی الان کجاست و دلایل موفقیت او جه بودند؟

مسیری که دکتر رستگار رحمانی برای خود انتخاب کرد، قطعا مسیر موفقیت و رسیدن به هدف بود. بنابراین می توان از آن مسیر الگو برداری نمود و برای قبولی در کنکور از آن استفاده کرد. اما این پزشک مشهور، از چه روش هایی برای رسیدن به موفقیت استفاده کرده است:

  • اثبات اینکه می توان با کمترین امکانات نیز به موفقیت دست یافت

بسیاری از دانش آموزان، دلایل خارجی را عامل عدم موفقیت خود می دانند. این در حالی است که رستگار رحمانی در هیچ کلاس کنکوری شرکت نکرده بود و تنها از تست های کنکور سال های گذشته استفاده می کرد و تنها چند کتاب تست داشت. این مطلب باید برای بسیار از دانش آموزان حائز اهمیت قرار گیرد، که رفتن به کلاس های مختلف، منوط به قبولی صد در صد نمی باشد. بلکه تلاش و تحلیل درست از مطالب آموزشی و تمرکز، یکی از دلایل موفقیت است.

  • داشتن برنامه ریزی

داشتن برنامه و هدف، دومین و مهمترین عامل موفقیت رستگار رحمانی می باشد. او تنها ۴ ماه برای موفقیت در کنکور وقت داشت. با این وجود، با تلاش شبانه روزی توانست رتبه ۱ را در کنکور کسب کند. او درس خواندن را با روزی ۸ الی ۹ ساعت آغاز کرد و ابتدا از دروس پیش دانشگاهی و سال سوم شروع کرده و سپس بعد از دو هفته، این زمان را به روزی ۱۲ الی ۱۳ ساعت رساند و دروس سال دوم و جمع بندی های خود را با این بازه ی زمان ادامه داد.

  • پشتکار

داشتن پشتکار برای رستگار رحمانی، عامل کلیدی در موفقیت بود. شکست های پیشین و نرفتن به دانشگاه به جای آنکه مانع تلاش دوباره و یا ناامیدی او شود، سکوی پرتاب او محسوب شد و توانست یک بار دیگر، موفقیت را برای خود به ارمغان بیاورد.

  • جلوگیری از بهانه تراشی

بهانه تراشیدن کاری است که بسیاری از دانش آموزان برای عدم موفقیت خود انجام می دهند. آن ها از هر چیزی که مانعی برای تمرکز کردن و درس نخواندنشان است، کوهی ساخته و آن را باور می کنند. این در حالی است که نه شلوغی خانه، نه سر و صدا، نه وضع بد مالی، نه نبودن مکان نامناسب، باعث نشد که رستگار رحمانی دست از تلاش کردن بکشد. او در بسیاری از مصاحبه های خود گفته است که تنها در یک انباری ۲ در ۳ درس خوانده است. بنابراین اگر ما نیز خواهان موفقیت و رسیدن به اهدافمان هستیم، باید دست از بهانه تراشی های بی خود و بیجا برداریم و واقعا تنها به هدف و خواسته ی خود فکر کنیم.

  • بی توجه بودن به موج های منفی از سوی دیگران

بسیاری از اطرافیان ما، به دلایل مختلف عادت دارند که شکست ها و عدم موفقیت های ما را مدام بیان کنند. این رفتار نه تنها عامل دلسردی ما می شود، بلکه برای برخی از دانش آموزان در حکم تیر نهایی را داشته و آن ها را از دست خواندن باز می دارد. این رفتار ها در هر فرهنگ و یا خانواده ای دیده می شود. یکی از توصیه های رستگار رحمانی این است که نسبت به این حرف ها و انتقاد ها ناشنوا باشید و اجازه دهید که موفقیت های شما پاسخ این افراد را بدهند.

امیدواریم پاسخ به سوال رستگار رحمانی الان کجاست انگیزه ای برای شما باشد تا به بهترین شکل برنامه ریزی برای آینده خود را شروع نمایید. 

شما هم با موسسه کنکور آسان است می توانید به رتبه عالی در کنکور برسید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تـــمـاس
×

پشتیبانی 24 ساعته

×