آخرین اخبار : 

رئیس‌ جمهور سهمیه داوطلبان دچار بلایای طبیعی را ابلاغ کرد

رئیس‌ جمهور سهمیه داوطلبان دچار بلایای طبیعی را ابلاغ کرد .

ماده واحده « تکمیل و تعمیم شمول ماده واحده اختصاص سهمیه به داوطلبان ازمون سراسری در مناطق زلزله زده کشور ( مصوب جلسه ۷۳۹ مورخ ۹۲/۰۸/۲۸ ) به کلیه مناطق درگیر بلایای طبیعی »، که در جلسه ۸۱۷ مورخ ۱۳۹۸/۳/۷ و براساس پیشنهاد مورخ ۹۸/۱/۶ سازمان سنجش آموزش کشور به تصویب رسیده است ، برای اجرا ابلاغ می شود .

ماده واحده : به داوطلبان آزمون سراسری ورود به دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور در شهرها یا بخش هایی که دچار بلایای طبیعی اعم از زلزله ، سیل یا آتشفشان همراه با خسارت مستقیم جانی و مالی شده اند ، ظرفیتی به میزان حداکثر ۵ درصد مازاد بر ظرفیت دوره روزانه دانشگاه های واقع در آن مناطق و در صورت نبود رشته در آن مناطق در دانشگاه های استان های همجوار در رشته های مورد تقاضای استانداری ها به مدت حداکثر ۳ سال و با اخذ تعهد خدمت به میزان دو برابر تحصیل ، اختصاص می یابد .

تبصره ۱- شهرها یا بخش هایی که دچار بالایی طبیعی همراه با خسارت جانی و مالی شده اند توسط وزارتخانه های کشور، علوم ، تحقیقات و فناوری و بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی تعیین می شوند .

تبصره ۲- آیین نامه اجرایی این ماده واحده به طور مشترک توسط وزارتین علوم ، تحقیقات و فناوری و بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ظرف مدت حداکثر ۲ ماه از تاریخ تصویب این مصوبه تهیه و به تصویب خواهد رسید .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تـــمـاس