; charset=UTF-8" /> دو هفته باقی مانده تا کنکور | کنکور آسان است | اوج یادگیری
آخرین اخبار : 

دو هفته باقی مانده تا کنکور

✅ نحوه مطالعه پشت کنکوری ها در دو‌هفته باقی مانده تا برگزاری کنکور

🔸برای مرور درس‌ها و منابع حتما یک برنامه‌ریزی منظم بنا به اولویت بچینید و زمان خواندن هر درس را مشخص کنید.

🔸اگر در ماه‌های گذشته دروس اختصاصی را بیشتر می‌خواندید، در این یک ماه سهم دروس عمومی را بیشتر کنید.

🔸 یادتان باشد که مرور دروس حفظی قدرت تست‌زنی شما را در کنکور بالا می‌برد پس سعی کنید در این ماه آخر درصد مطالعه دروس عمومی و اختصاصی‌تان را به هم نزدیک کنید. 

🔸توجه کنید که در یک ماه باقیمانده نباید برای یادگیری درس‌های جدید وقت بگذارید.

🔹ادامه این مقاله خواندنی را در لینک زیر بخوا:

تست‌های زیادی حل کنید

برخی از دانش آموزان عادت دارند که فقط مطالعه کنند. داوطلبی که سال قبل رتبه خوبی نیاورده، در نهایت هفته‌ای ۱۰۰ یا ۲۰۰ تست آموزشی حل کرده است. شما باید بتوانید هفته‌ای حداقل ۷۰۰ الی ۸۰۰ تست آموزشی حل کنید؛ یعنی روزی ۱۰۰ تست. اگر هنوز به این عدد نرسیده‌اید، باید برنامه درسی تان را طوری تنظیم کنید تا تعداد تست‌هایتان را به این عدد برسانید. اگر روش پشت کنکوری‌های موفق را دنبال کرده باشید متوجه خواهید شد که میانگین تعداد تست و تمرین آنها هفته‌ای ۱۲۰۰ تا ۱۵۰۰ بوده است؛ حتی بعضی از آنها به ۲۰۰۰ تست در هفته هم رسیده‌اند!

در ضمن، حتماً تست‌هایی را که غلط می‌زنید، با دقت تحلیل کنید و، در صورت لزوم، نکتۀ کلیدی تست را یادداشت‌برداری کنید؛ زیرا تست‌زدن برای کسب سه مهارت مهم بالا رفتن دقت، سرعت و ظرافت‌های علمی درس مورد نظر است.

منفی بافی ممنوع !

«الان دیر است»، «با ۲۰ روز درس خواندن که نمی‌شود نتیجه گرفت» و ….
سال گذشته هم گرفتار همین جملات شدید و حتی ماه‌های آخر منتهی به کنکور را به امید آزمون سراسری سال آینده، اصلاً درس نخواندید. مطمین باشید که اگر امسال هم آیه یاس بخوانید، بهره‌ای نخواهید برد. توجه داشته باشید که شما در نقطۀ صفر نیستید، و اگر همین روزها را هم خوب و منطقی درس بخوانید، می‌توانید پیشرفت قابل ملاحظه‌ای داشته باشید. درست است که سال گذشته نتوانستید نتیجه مطلوبی را کسب کنید، اما به جای بدبینی نسبت به آینده، از شکستتان درس بگیرید و حواستان را جمع کنید تا دوباره آن را تکرار نکنید. در روان‌شناسی گشتالت گفته می‌شود: «خوشبخت کسی است که از گذشته درس بگیرد، در حال زندگی کند و برای آینده برنامه‌ریزی کند.» با این دید ادامه دهید که آینده‌ای خواهید ساخت تا گذشته‌تان در برابر آن زانو بزند. مطمین باشید که با تغییر و اصلاح رفتارتان، نتیجه متفاوت و دلخواهتان را خواهید گرفت.

 

مهم ترین نکات برای دو هفته باقی مانده تا کنکور :

* بهترین نکته برای این یک ماه آخر این است که زمان‌تان را برای مرور درس‌ها بگذارید، شما با مرور درس‌ها اطلاعات‌تان را در ذهن‌تان تثبیت می‌کنید.

* نباید همه درس‌ها را به یک شیوه مرور کنید؛ مثلا در ریاضیات و فیزیک مهارت تست زنی بیشتر از مرور کتاب اهمیت دارد، اما برای درس‌هایی مانند معارف، زیست‌شناسی و ادبیات وقت‌تان را روی مرور کتاب متمرکز کنید.

* علاوه بر مرور درس‌های خوانده شده، تست‌هایی که قبلا زده‌اید را هم مرور کنید و حتما زمانی را به مرور سوالات سال‌های قبل کنکور اختصاص دهید.

* برای مرور درس‌ها و منابع حتما یک برنامه‌ریزی منظم بنا به اولویت بچینید و زمان خواندن هر درس را مشخص کنید.

* اگر در ماه‌های گذشته دروس اختصاصی را بیشتر می‌خواندید، در این یک ماه سهم دروس عمومی را بیشتر کنید.

* یادتان باشد که مرور دروس حفظی قدرت تست‌زنی شما را در کنکور بالا می‌برد پس سعی کنید در این ماه آخر درصد مطالعه دروس عمومی و اختصاصی‌تان را به هم نزدیک کنید.

* توجه کنید که در یک ماه باقیمانده نباید برای یادگیری درس‌های جدید وقت بگذارید.

* نکات مهم دروس را در ذهنتان مرتب و دسته بندی کنید، مرتب کردن این مطالب در ذهن شما سبب می شود که این مطالب در دسترس قرار گیرند و امکان استفاده راحت از آن‌ها فراهم شود.

جهت دریافت مشاوره و برنامه ریزی با شماره های

۵۰۹۰ ۱۹۷۰۹۱۲

۳۰ ۴۰ ۲۵ ۴۴۰۲۱

۱۳ ۱۳ ۴۳ ۴۴۰۲۱

تماس بگیرید یا عبارت { مشاوره،برنامه ریزی } را به شماره ۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰ پیامک کنید

حتما در فضای مجازی ما را دنبال کنید و از خدمات رایگان ما مانند جزوات رایگان رتبه های برتر ، نمونه سوالات امتحانی ، مشاوره و برنامه ریزی ، تدریس ها ، اخبارکنکور و … بصورت کاملا رایگان بهره مند شوید .

جهت عضویت در کانال و پیج کنکور آسان است ، کلمه { کانال،پیج } را به شماره  ۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰ پیامک کنید

  1. Mahsa گفت:

    عالی بود. مرسی. کلی روحیه گرفتم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تـــمـاس