آخرین اخبار : 

دانش آموزان ضعیفی که در کنکور موفق شدند

دانش آموزان ضعیفی که در کنکور موفق شدند

دانش آموزان ضعیفی که در کنکور موفق شدند، بنابراین شما هم می توانید

رتبه برتر شدن و قبولی در رشته هایی مانند پزشکی و مهندس دانشگاه های تراز اول یک رویا نیست؛ بلکه واقعیتی است که تنها در سایه تلاش به دست می آید، آن هم برای هر دانش آموز و داوطلبی که خواهان آن باشد. حال می خواهد آن دانش آموز دارای پایه ضعیفی بوده یا معدل پایینی کسب کرده باشد. مهم این است که به خود باور داشته باشید و با تلاش و پشتکار، هر روز قدمی به سوی هدف خود بردارید. این راه و روش همه ی دانش آموزان ضعیفی است که در کنکور موفق شده اند.

شاید شنیدن داستان دانش آموزانی که با معدل های ۱۱ یا ۱۲ توانسته اند بهترین رتبه های رشته تجربی را کسب کنند، بتواند تا اندازه ای از تعجب شما بکاهد. یکی از این دانش آموزان میلاد علی نیا می باشد، که با معدل ۱۱.۲۳ در رشته دندانپزشکی در دانشگاه سراسری قبول شود. ماجرای قبول شدن این داوطلب از آنجایی شروع شد که رویایی قبولی در رشته دندان پزشکی را لحظه ای از سر بیرون نکرد و با وجود اینکه رتبه کنکور سال قبل او ۱۳۰ هزار آن هم در منطقه ۲ بود، باز هم دست از تلاش کردن برنداشت و مشاوره های تخصصی استاد حسین احمدی توانست در سال ۹۴ و بعد از ۴ سال تلاش برای قبولی در کنکور رتبه خود را بیش از ۱۲۹۵۰۰ نفر کاهش دهد و بالاخره در رشته دندان پزشکی قبول شود.

دانش آموز دومی که با تلاش و برنامه ریزی های تخصصی توانست، در سال ۹۴ رتبه سه رقمی کسب کند، اوجاقلو، پسری اهل زنجان بود، که با معدل ۱۲.۳۲ توانست رتبه ۴۳۹ را کسب کند. داوطلبی که حتی گمان نمی کرد بتواند روزی در دانشگاه علوم پزشکی ایران تحصیل کند، هم اکنون سال آخر پزشکی را می گذارند.

دانش آموزان ضعیفی که در کنکور موفق شدند چگونه توانستند این مسیر را طی کنند؟

اگر از همه ی دانش آموزان ضعیفی که در کنکور موفق شده اند بپرسند، که رمز موفقیت آن ها چه بوده است، قطعا به یک نکته اشاره می کنند و آن هم تلاش کردن های بدون ناامید شدن می باشد. البته آن ها نقاط ضعف و عامل شکست خود را یافته و با برطرف کردن آن توانسته اند، یکبار دیگر به خودسازی و خودباوری برسند. این دو خصوصیت عواملی هستند، که برای موفقیت ضروری می باشند. بنابراین اگر شما نیز دارای معدل پایین، دروس تجدیدی و یا تکرار پایه هستید، نگران و ناامید نشوید. داشتن پشتکار و باور به اینکه، می توانید بهترین سرنوشت را برای خود رقم بزنید، مسیر رسیدن به رویا های شما را روشن می کند.

چه کنیم که ما نیز مانند دانش آموزان ضعیفی که در کنکور موفق شدند، موفق شویم؟

به راستی علت موفقیت یک دانش آموز در کنکور چه می باشد؟ آیا تنها هوش و استعداد برای این موفقیت کافی است؟ یا باید از فاکتور های دیگری نیز بهره برد. قطعا دانش آموزان ضعیفی که در کنکور موفق شدند، دارای مهارت ها و امکانات دیگری بوده اند، که سبب شده است بتوانند به رویا های خود دست یابند. از جمله این مهارت ها و امکانات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

استفاده از مشاوره های تخصصی

دانش آموزان ضعیفی که در کنکور موفق شدند

کنکور آسان است

استفاده از مشاوران خبره و کهنه کار، می تواند مسیر موفقیت شما را تضمین کند. این مشاوران با استفاده از سال ها تجربه می دانند، که باید چگونه با مشکلات مطالعاتی کنار آمده و یا چه زمانی برای درس خواندن مناسب تر است. همچنین شما با استفاده از اطلاعات یک مشاور آگاه و به روز، می توانید جدید ترین تغییرات در پذیرش دانشگاه ها و رشته ها را کسب کنید. در حقیقت مشاوران مانند چراغ های یک مسیر تاریک هستند، که مانع از انحراف دانش آموزان از مسیر موفقیت می شوند. تقریبا می توان گفت که همه ی دانش آموزان ضعیفی که در کنکور موفق شدند، دارای مشاورانی خبره بودند.

استفاده از منابع

داشتن منابعی که به شما آن چیزی را بدهد که در کنکور ذکر می شود و نه بیشتر، خود نعمتی است که هر دانش آموزی از آن برخوردار نخواهد شد. زیرا که اغلب جزوات و منابع به توضیح و شرح مطالبی می پردازند، که کاربرد بسیار کمی در درک و پاسخگویی به مسائل کنکور دارد. بنابراین برای موفقیت در کنکور، باید از منابعی استفاده نمایید که شما را مستقیما به اصل مطلب مرتبط کرده و از پرداختن به حاشیه ها خودداری کند. از طرفی قدرت تحلیل تست شما را افزایش داده و متناسب با اصول روانشناسی تدریس و طراحی سوال مطالب را گردآوری کرده باشد. قطعا دانش آموزان ضعیفی که در کنکور موفق شدند، تنها با خواندن کتاب های درسی و کتاب های تست به این موفقیت دست نیافته اند. آن ها نیز با کمک همین منابع صحیح توانسته اند، ضعف های درسی خود را رفع کرده و بنیه علمی خود را تقویت کنند.

زمانبندی درست

اینکه از چه زمانی شروع به درس خواندن نمایید، بسیار حائز اهمیت است. در واقع این زمان شما است که به شما امکان تسلط یافتن بر مطالب بیشتری را می دهد. در حقیقت دانش آموزان ضعیفی که در کنکور موفق شدند، برنامه ریزی خود را از تابستان شروع کرده اند.

شرکت در آزمون های آزمایشی

هر دانش آموز و داوطلبی باید یک معیار سنجش برای میزان پیشرفت خود داشته باشد. این معیار پیشرفت همان آزمون های آزمایشی هستند. این آزمون ها باید در سطح استانداردی برگزار شوند. سوالات این آزمون ها باید بیشترین شباهت را با کنکور سراسری داشته، تا بتوانید از آن ها برای سنجش سطح علمی خود استفاده کنید. برخی دانش آموزان ضعیفی که در کنکور موفق شدند، در تمامی مراحل آزمون های آزمایشی شرکت می کرده اند. زیرا که بودجه بندی این آزمون ها، آن ها را در چهارچوب تلاش کردن قرار می داد، درست مانند داشتن برنامه ریزی های تخصصی.

استفاده از برنامه ریزی های کارشناسی شده

دانش آموزان ضعیفی که در کنکور موفق شدند

کنکور آسان است

استفاده از برنامه ریزی های تخصصی و کارشناسی شده، از ارکان مهم در موفقیت کنکور است. داشتن برنامه ریزی در طول روز، به شما هدف می دهد. شما را از بطالت در می آورد و به تلاش کردنتان جهت می دهد. این برنامه ریزی ها باید، مطابق با اهداف و زندگی شخصی شما باشد. برای همین کارشناسان ما در موسسه کنکور آسان است ، برنامه ریزی های دانش آموزان را به صورت متفاوتی از داوطلبان کنکوری که فارغ التحصیل شده اند، می نویسند. اغلب دانش آموزان ضعیفی که در کنکور موفق شده اند، جز داوطلبانی هستند که از همین برنامه های کارشناسی شده استفاده کرده اند. شما نیز اگر خواهان دریافت این نوع از برنامه ریزی ها هستید، می توانید با مشاوران ما (۰۲۱۴۴۲۵۴۰۳۰) و (۰۲۱۴۴۴۳۱۳۱۳) در گروه مهندس بنائی تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تـــمـاس
×

پشتیبانی 24 ساعته

×