آخرین اخبار : 

۳ دلیل برای استفاده از تکنیک دو خودکار

تکنیک دو خودکار

تکنیک دو خودکار ، یکی از تکنیک های هوشمندانه برای دیدن خطا های انسانی است. شما با کمک این تکنیک می توانید، مهارت های خود را افزایش داده و میزان اشتباهات خود را کاهش دهید. در این مقاله ما به شما نشان می دهیم که تکنیک دو خودکار، چگونه می تواند به شما، در مسیر رسیدن به موفقیت در کنکور، کمک کند. برای استفاده از این روش، نیاز به یک زمان سنج، کتاب تست و دو خودکار با رنگ های متفاوت می باشد. حال سعی کنید برای هر درسی، به تعداد سوالی که در کنکور برای آن درس در نظر گرفته می شود، از کتاب تست سوال انتخاب کرده، تا بتوانید زمان بندی در کنکور را به درستی اعمال کنید. ما توصیه می کنیم که از سوالات کنکور های سال های گذشته و یا کنکور های آزمایشی استفاده نمایید.

زمان سنج را روی زمان مشخص تنظیم کرده و شروع به پاسخ دادن به سوالات نمایید. ابتدا با خودکار آبی تمامی تست ها را پاسخ دهید. بعد از اتمام زمان خود، به سراغ خودکار قرمز رفته و این بار کرونومتر خود را روشن کنید. در این مرحله شما باید به سوالاتی که با عجله به آن ها پاسخ داده اید یا سوالاتی که با شک پاسخ داده اید و همچنین سوالاتی که اصلا به آن ها پاسخی نداده اید، بپردازید. در این مرحله، با دقت و تا زمانی که برای همه ی سوالات تعیین تکلیف نکرده اید، دست از تست زدن برندارید. در پایان کار ببینید که چه میزان زمان اضافه برای پاسخ دهی به سوالات صرف کرده اید و چه تعداد از سوالات را با خودکار آبی اشتباه پاسخ داده اید و بعد از آن با خودکار قرمز آن ها را تصحیح کرده اید و چه تعداد دیگر را در این زمان اضافه پاسخ داده اید. قطعا دیدن این نتایج با کمک تکنیک دو خودکار، شما متعجب خواهد کرد. بعد از این مرحله باید به سراغ تحلیل عملکرد خود بروید.

تشخیص عدم تسلط توسط تکنیک دو خودکار

تکنیک دو خودکار یکی از راه هایی است که می توانید با کمک آن متوجه شوید، در کدام مباحث تسلط صد در صدی داشته و در کدام مباحث نیاز به مطالعه بیشتری دارید. در حقیقت همان سوالاتی که با شک و با خودکار آبی پاسخ داده اید و سپس با خودکار قرمز آن ها را تصحیح کرده اید، این نتیجه را به شما نشان می دهد. هرچه از این تعداد کاسته شود، میزان تسلط شما بر روی مباحث درسی افزایش می یابد.

زمان بندی با تکنیک دو خودکار

قطعا این موضوع برای بسیاری از داوطلبان کنکور اتفاق افتاده است، که نمی توانند در زمان تعیین شده، به بخشی از سوالات پاسخ دهند. معمولا این کمبود وقت در بخش ریاضی و فیزیک و دروس عمومی اتفاق می افتد. به همین دلیل، استفاده از تکنیک دو خودکار می تواند کمک بزرگی به شما در این زمینه باشد.

بعد از اتمام پاسخ دهی با خودکار آبی، به سراغ تست هایی که پاسخ نداده اید بروید و اینبار با خودکار قرمز به آن ها پاسخ دهید. چشمتان به کورنومتر باشد، تا ببینید که همان سوال را در چند دقیقه پاسخ داده اید. قطعا می توانید با این نتیجه متوجه شوید که برای آن مبحث یا به مطالعه بیشتری احتیاج دارید و یا به تکنیک جدید تری. اگر تکنیک دو خودکار به شما نشان داد که به آن مبحث، کاملا تسلط دارید، اما راه حل شما طولانی تر از زمانی است که در کنکور برای آن سوال در نظر گرفته شده است، بدانید که باید تکنیک پاسخ دهی به سوال را تغییر دهید. برای این منظور، ما بسته های تست زنی موسسه کنکور آسان است را پیشنهاد می کنیم. در این بسته ها شما می توانید، کوتاه ترین مسیر پاسخ دهی را یاد بگیرید.

تکنیک دو خودکار و مشخص شدن سوالاتی که به آن ها پاسخ اشتباه داده اید

دسته سوم سوالاتی هستند که شما به هر دلیلی، به آن ها پاسخ اشتباه داده اید. این بخش را باید با دایره های قرمز مشخص کنید و بیابید که علت اشتباه شما ناشی از بی دقتی بوده و یا کج فهمی. در حقیقت با تحلیل در این بخش، می توانید به شناخت درستی از خود و نوع عملکرد تان برسید. مثلا برخی از داوطلبان برای صرفه جویی در وقت، سوال را سریع خوانده و به دنبال حل کردن آن می روند، بدون آنکه به کلماتی مانند (( فاقد، نباشد، نیست، به جزء و….)) توجه داشته باشند. این کلمات جز عبارت هایی هستند، که یک وجه تمایز را نشان می دهند و عدم دقت به آن ها می تواند شما را سردرگم و دچار اشتباه کند.

دسته دوم سوالاتی هستند که در آن ها تبدیل واحد ها صورت می گیرد. این دسته از سوالات را در شیمی و فیزیک به وفور می توانیم ببینیم. بنابراین دقت در صورت سوال، شما را تقریبا ۳۰ درصد به جواب نزدیک تر می کند. برای همین در تکنیک دو خودکار سعی کنید، این سوالات را شناسایی کرده و علت اشتباه بودن سوال را در کنار آن یادداشت کنید. به مرور زمان خواهید دید که از تعداد این سوالات کاسته خواهد شد.

تکنیک دو خودکار چگونه به ما کمک می کند تا در کنکور موفق شویم

نقطه ضعف بسیاری از دانش آموزان، عدم تسلط آن ها بر روی مباحث درسی است. این عدم تسلط منجر به گیر افتادن در حصار بین گزینه، شک و در نتیجه پاسخ دهی اشتباه می شود. اما راه حل چیست؟ چگونه می توان از این خطا جلوگیری کرد؟ مهمترین مسیر برای پیشگیری از این خطا در کنکور، شناسایی مطالبی است که در آن ها، تسلط کافی نداریم. برای این منظور نیز از تکنیک دو خودکار استفاده می شود. در حقیقت هدف ما برای استفاده از این تکنیک، مشخص شدن نقاط ضعف و قوت خودمان است. بدانیم که چه اشتباهاتی داریم و به چه اندازه موفق عمل کرده ایم.

شما با استفاده از تکنیک دو خودکار می توانید، در عرض کمتر از چند ماه، تمامی اشتباهات و نقاط ضعف خود را برطرف نمایید. اما باید بدانید این روش را تنها زمانی باید استفاده کنید، که تمامی مبحث مورد نظر را مطالعه کرده و از سطح تست های آزمایشی گذر کرده اید و به تست های زمان دار رسیده اید. زیرا تنها در این صورت است که می توانید، یک قضاوت صحیح در مورد اشتباهات خودتان داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تـــمـاس
×

پشتیبانی 24 ساعته

×