; charset=UTF-8" /> تکنولوژی پزشکی هسته ای­ | کنکور آسان است | اوج یادگیری
آخرین اخبار : 

تکنولوژی پزشکی هسته ای­

تکنولوژی پزشکی هسته ای­

کارشناسی U

تعریف

پزشکی هسته­ای حوزه­ای میان رشته­ای و برخاسته از رشته­های تصویربرداری پزشکی، فیزیک پزشکی و پرتونگاری مولکولی است که از خواص هسته­ای مواد (مثل رادیوایزوتوپ­ها) برای تشخیص و درمان بیماری­ها استفاده می­کند.

هدف از این رشته، تربیت افراد کارآمدی است که بتوانند زیر نظر پزشکان و متخصصان در مراکز تشخیصی و درمانی پزشکی هسته­ای و نیز مراکز آموزشی مرتبط، بیماران را در مورد چگونگی مصرف صحیح داروهای رادیواکتیو ( رادیو داروها) تجویز شده و حفاظت آنان در برابر اشعه یونساز، عملاً یاری نمایند.

توانایی

سلامت جسمی در کنار کار در شرایط سخت از ویژگی­های مهم متقاضیان ورود به این رشته است. به طور کلی منظم بودن در کنار دقیق بودن در ارائه­ی کار می­تواند تاثیر بسیار زیادی در موفقیت در این رشته داشته باشد.

برخی دروس تخصصی

تکنولوژی پزشکی هسته ای­

تکنولوژی پزشکی هسته ای­

گرایش­های (کارشناسی):

این رشته در کارشناسی گرایشی ندارد.

مقاطع بالاتر:

این رشته تا مقطع کارشناسی ارائه می­شود ولی فارغ­التحصیلان می­توانند دوره تحصیلات تکمیلی خود را در رشته­های زیر ادامه دهند:

رشته مهندسی پزشکی (بیوالکتریک)، رشته مهندسی پزشکی (زیست مواد)، اپیدمیولوژی، ارزیابی فناوری سلامت، اقتصاد بهداشت، انفورماتیک پزشکی، رادیوبیولوژی و حفاظت پرتویی، آمار زیستی، فیزیک پزشکی، فناوری اطلاعات سلامت، کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی، مدیریت خدمات بهداشتی درمانی، نانوتکنولوژی پزشکی، زیست فناوری پزشکی، رفاه اجتماعی، تاریخ علوم پزشکی، علوم داروهای پرتوزا آموزش پزشکی، مدیریت برنامه­ریزی الکترونیکی در علوم پزشکی، فن­آوری تصویربرداری پزشکی، ژورنالیسم پزشکی، تکنولوژی آموزشی در علوم پزشکی.

این رشته تا مقطع کارشناسی ارائه می­گردد.

موقعیت شغلی

متاسفانه به دلیل آمار بالای سرطان در کشورمان بیمارستان­های دولتی و خصوصی امروزه مملو از بیمارانی است که خواهان مصرف رادیو داروها هستند. از این رو فارغ التحصیلان این رشته می­توانند در مراکز درمانی مشغول به کار شوند.

جهت دریافت مشاوره و برنامه ریزی با شماره های

۵۰ ۹۰ ۱۹۷ – ۰۹۱۲

۳۰ ۴۰ ۲۵ ۴۴ – ۰۲۱

۱۳ ۱۳ ۴۳ ۴۴ – ۰۲۱

تماس بگیرید یا عبارت { مشاوره،برنامه ریزی } را به شماره ۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰ پیامک کنید

حتما در فضای مجازی ما را دنبال کنید و از خدمات رایگان ما مانند جزوات رایگان رتبه های برتر ، نمونه سوالات امتحانی ، مشاوره و برنامه ریزی ، تدریس ها ، اخبار کنکور و … بصورت کاملا رایگان بهره مند شوید . جهت عضویت در کانال و پیج کنکور آسان است ، کلمه { کانال،پیج } را به شماره  ۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰ پیامک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تـــمـاس