; charset=UTF-8" /> تحلیل سهمیه ها در کارنامه کنکور | کنکور آسان است | اوج یادگیری
آخرین اخبار : 

تحلیل سهمیه ها در کارنامه کنکور

تحلیل سهمیه ها در کارنامه کنکور:

سهمیه شامل سهمیه مناطق ، سهمیه رزمندگان ، ایثارگران و خانواده شهدا ، سهمیه بهیاران است ,همینطور اثر بومی و خانواده هییت علمی.
🔴سهمیه رزمندگان شامل افرادی است که از تا‌ریخ ۳۱ / ۶ / ۵۹ تا تاریخ ۳۱ / ۶ / ۶۷ حداقل ۶ ماه در مناطق عملیاتی حضور داشته اند .
🔴سهمیه ایثارگران شامل جانبازان ۵۰ درصد و بالاتر و همسر و فرزندان و جانبازان زیر ۲۰ درصد ، همسر و فرزندان رزمندگان با حداقل ۶ ماه حضور داوطلبانه در جبهه ، آزادگان و همسر و فرزندان آنها و همسر و فرزندان شهدا و مفقود الاثر است .
🔴سهمیه بهیاران : شامل داوطلبان گروه آزمایشی تجربی است . مخصوص برای بهیاران دارنده دیپلم نظام قدیم و یا جدید ، مورد تایید وزارت آموزش و پرورش که مشغول شغل بهیاری هستند .
🔴تاثیر رتبه در سهمیه و تحلیل کارنامه کنکور سراسری:
رتبه کشوری در انتخاب رشته به دلیل این که سهمیه در آن محاسبه نمی‌شود ، کمتر ملاک سنجش قرار می‌گیرد در کنکور همان نمره کل نهایی تراز کل مد نظر است

🔴 سهمیه در منطقه ١و٢و٣ در پذیرش بیشتر تاثیرگذار است.یعنی در منطقه ٢ با توجه به بیشترین جمعیت آماری شرکت کننده ها اخذ رتبه سختتره اما به همون نسبت ظرفیت پذیرش دانشگاهی بیشتره، و بلعکس در منطقه ٣ به علت جمعیت کمتر رتبه راحتتر خوب میشه! ولی ظرفیت پذیرش کمتره.
🔴همینطور هم جواری و شهرهای نزدیک به دانشگاه مدنظرتون به علت هزینه های کمتری که به دوش دولت و فرد میذاره …موجب پذیرش بیشتر دانشجو از شهرهای هم جوار هم میشه.و یک جور سهمیه بومی درنظر گرفته میشه. اما هم چنان اولویت تراز کشوری ه، تا سهمیه بومی.
🔴هیت علمی : در رتبه و تراز تاثیرگذار نیست ولی در انتخاب رشته بعد از اعلام نتایج اولیه تاثیر خوبی داره، یعنی فرد در انتخاب رشته معمولیش در یک رشته و دانشگاهی قبول میشه ولی در انتخاب رشته ای که با سهمیه هیت علمی ( فرزندان اساتید دانشگاهی) میکنه همون رشته در دانشگاه بهتر و یا در یک رشته بهتر قبول میشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تـــمـاس