; charset=UTF-8" /> بودجه ‌بندی کنکور ۱۴۰۰ | نظام جدید و قدیم | مشاور و برنامه ریزی (کنکور آسان است) | کنکور آسان است | اوج یادگیری
آخرین اخبار : 

بودجه ‌بندی کنکور ۱۴۰۰ | نظام جدید و قدیم | مشاور و برنامه ریزی (کنکور آسان است)

بودجه بندی کنکور ۱۴۰۰

بودجه ‌بندی کنکور ۱۴۰۰ | نظام جدید و قدیم | مشاور و برنامه ریزی (کنکور آسان است)

 

بودجه بندی کنکور ۱۴۰۰

 

قبل از پرداختن به بودجه ‌بندی کنکور ۱۴۰۰ باید بدانیم مباحث کنکور چیست و چه اهمیتی دارد؟

بودجه ‌بندی کنکور حکم نقشه راه را دارد به این معنا که دانش‌آموز با علم به حقایقی که در روند آزمون کنکور وجود دارد بهتر می‌تواند به نتیجه برسد، مثلاً:

  • با علم به اینکه از کدام قسمت کتاب سوال بیشتر طرح می‌شود
  • بررسی تعداد سوالات هر درس در آزمون‌های هر سال
  • مهلت پاسخگویی به سوالات در جلسه آزمون
  • برای هر درس کدام کتابها را باید مطالعه کند.
  • می‌تواند بهترین راهنما برای اولویت‌بندی دانش‌آموز برای مطالعه دروس باشد.

ما تلاش کردیم در این مقاله با معرفی مباحث کنکور، دانش آموز رو ترغیب و به یک تخمین عالی و نزدیک به واقعیت برای کنکور ۱۴۰۰ آماده کنیم

 

بودجه‌بندی دقیق کنکور ۱۴۰۰ :

برای اینکه بودجه‌بندی کنکور ۱۴۰۰ را به بهترین نحو ممکن پیش‌بینی کنیم و بخواهیم به یک تخمین با کمترین خطا دست یابیم باید مباحث کنکور سال‌های قبل را بررسی کنیم تا نتیجه بهتری بگیریم.

  • میانگین احتمالی هر کدام از مباحث با در نظر گرفتن سال ۹۹ و ۹۸ و ۵ سال قبل محاسبه می‌گردد.

بودجه‌بندی کنکور در دروس مختلف براساس اهمیت، اولویت‌بندی می‌شود؛

 

بودجه بندی دروس اختصاصی کنکور ۱۴۰۰

بودجه بندی درس زیست‌شناسی در کنکور ۱۴۰۰ 

زیست‌شناسی مهم‌ترین درس در بودجه‌بندی کنکور تجربی ۱۴۰۰ هست بنابراین باید نسبت به دروس دیگر بیشتر مورد توجه قرار بگیرد؛

بودجه‌بندی کنکور تجربی ۹۹ در درس زیست‌شناسی ۵۰ سوال دارد با ۳۶ دقیقه زمان برای پاسخگویی و از مباحث کتاب‌های دهم، یازدهم و دوازدهم طرح می‌شود، بنابراین کنکور ۱۴۰۰ هم به همین روال خواهد بود.

بودجه بندی درس فیزیک در کنکور ۱۴۰۰ 

بودجه بندی کنکور برای درس فیزیک در کنکور ۱۴۰۰ شامل ۳۰ سوال می­شود که ۳۷ دقیقه زمان برای پاسخگویی دارد و از کتاب‌های دهم و یازدهم و دوازدهم طرح می‌شود.

بودجه بندی فیزیک پایه دهم: ۲۷ درصد سوالات کنکور ۱۴۰۰

بودجه بندی فیزیک پایه یازدهم: ۳۰ درصد سوالات کنکور ۱۴۰۰۴

بودجه بندی فیزیک پایه دوازدهم : ۴۳ درصد سوالات کنکور ۱۴۰۰

بودجه بندی درس شیمی در کنکور ۱۴۰۰ 

بودجه بندی کنکور برای درس شیمی در کنکور ۱۴۰۰ شامل ۳۰ سوال می­شود که ۳۰ دقیقه زمان برای پاسخگویی دارد و از کتاب‌های دهم و یازدهم و دوازدهم طرح می‌شود.

بودجه بندی درس ریاضی در کنکور ۱۴۰۰ 

بودجه بندی کنکور برای درس ریاضی در کنکور ۱۴۰۰ شامل ۳۰ سوال می­شود که ۴۰ دقیقه زمان برای پاسخگویی دارد و از کتاب‌های دهم و یازدهم و دوازدهم طرح می‌شود.

بودجه بندی زمین شناسی  در کنکور ۱۴۰۰ :

بودجه بندی کنکور برای درس زمین شناسی در کنکور ۱۴۰۰ شامل ۲۰ سوال می­شود که ۲۰ دقیقه زمان برای پاسخگویی دارد و از کتاب‌ سال یازدهم طرح می‌شود.

بودجه بندی دروس عمومی کنکور ۱۴۰۰

 

بودجه بندی درس ادبیات در کنکور ۱۴۰۰ :

بودجه بندی کنکور برای درس ادبیات در کنکور ۱۴۰۰ شامل ۲۵ سوال می­شود که ۱۹ دقیقه زمان برای پاسخگویی دارد و از کتاب‌های سال دهم, یازدهم و دوازدهم طرح می‌شود.

بودجه بندی درس دین و زندگی در کنکور ۱۴۰۰ :

بودجه بندی کنکور برای درس دین و زندگی در کنکور ۱۴۰۰ شامل ۲۵ سوال می­شود که ۱۷ دقیقه زمان برای پاسخگویی دارد و از کتاب­های‌ سال دهم, یازدهم و دوازدهم طرح می‌شود.

بودجه بندی درس عربی در کنکور ۱۴۰۰ :

بودجه بندی کنکور برای درس عربی در کنکور ۱۴۰۰ شامل ۲۵ سوال می­شود که ۱۸ دقیقه زمان برای پاسخگویی دارد و از کتاب­های‌ سال دهم, یازدهم و دوازدهم طرح می‌شود.

بودجه بندی درس زبان در کنکور ۱۴۰۰ :

بودجه بندی کنکور برای درس زبان در کنکور ۱۴۰۰ شامل ۲۵ سوال می­شود که ۱۸ دقیقه زمان برای پاسخگویی دارد و از کتاب­های‌ سال دهم, یازدهم و دوازدهم طرح می‌شود.

کلام آخر

با توجه به این بودجه بندی های جدیدی که برای شما در نظر گرفته شده است، به نظر می‌رسد کاهش حجم مطالب و مباحث در منابع کنکور جدید نباید خللی در مطالعه‌ی دانش آموزان نظام قدیم ایجاد کند یا باعث ایجاد حس عدم توانایی در یادگیری آن‌ها شود، زیرا تمامی موارد پایه ای و اصولی همچنان در کتاب ها و مباحث موجود هستند و مطالبی که حذف شدند از مباحث یکتا و بی ارتباط به قسمت های اصلی دروس بوده اند و می‌توان پیش‌بینی کرد که این بودجه بندی خللی در کنکور های آینده به وجود نیاورد.

 

 

جهت دریافت مشاوره و خرید محصولات آموزشی با شماره های

۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰

۰۲۱۴۴۴۳۱۳۱۳

۰۲۱۴۴۲۵۴۰۳۰

تماس بگیرید

یا کلمه {مشاوره رشته بهداشت حرفه ای} را به شماره ۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰ پیامک کنید

حتما در فضای مجازی ما را دنبال کنید و از خدمات رایگان ما مانند جزوات رایگان رتبه های برتر ، نمونه سوالات امتحانی ، مشاوره و برنامه ریزی ، تدریس ها ، اخبار کنکور و … بصورت کاملا رایگان بهره مند شوید و همچنین برای دیدن و خرید محصولات به سایت ما سر بزنید . جهت عضویت در کانال و پیج کنکور آسان است ، کلمه { کانال،پیج } را به شماره ۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰ پیامک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تـــمـاس
×

پشتیبانی 24 ساعته

×