آخرین اخبار : 

۳ روش برای بودجه بندی کنکور ۱۴۰۱

بودجه بندی کنکور 1401

بودجه بندی کنکور مهم ترین کار قبل از هر اقدامی …  کسب رتبه برتر و یا حتی قبولی در کنکور، اتفاقی و تصادفی نمی باشد. هر شخصی برای آنکه بتواند در بین هزاران نفر جایگاه مورد نظر خود را بیابد، نیاز به برنامه ریزی و آگاهی از بودجه بندی کنکور دارد. اینکه بدانید از هر بخش ممکن است چند سوال مطرح شود و در چه بازه زمانی باید به آن ها پاسخ دهید، شرط قبولی شما می باشد. بنابراین شما می توانید به سه روش بودجه بندی کنکور ۱۴۰۱ را در در اختیار داشته باشید:

  • برنامه ریزی خودساخته

استفاده از برنامه ریزی خود ساخته، اولین تلاشی است که دانش آموزان برای قبولی در کنکور ۱۴۰۱ انجام می دهند. آن ها با توجه به معیار های خود، برنامه ای مدون کرده، که اغلب پیروی کردن از آن سخت می باشد. علت آن نیز عدم تطابق ساعات درسی با توانایی افراد و یا ناتوانی افراد در تلفیق بودجه بندی کنکور ۱۴۰۱ در برنامه ریزی می باشد. به همین دلیل است که اغلب این برنامه ها شکست خورده و در نهایت چیزی جز اتلاف وقت برای دانش آموزان در پی نخواهد داشت.

  • به کار بردن برنامه ریزی آزمون ها

دومین مسیری که داوطلبان و دانش آموزان کنکور به دنبال آن می روند، استفاده از بودجه بندی آزمون ها می باشد. دقت داشته باشید که بودجه بندی آزمون ها، نه برنامه ریزی آزمون ها. این بودجه بندی برای آن ها مشخص می کند که در بازه زمانی میان دو آزمون، چه حجم از مباحث درسی را باید مطالعه کنند. این در صورتی این که در مورد نحوه خواندن، حجم خواندن در طول روز و یا ساعات مرور و …. هیچ حرفی به میان نیاورده است. برای همین اغلب داوطلبان و دانش آموزان یک هفته اول بعد از آزمون را، در سردرگمی به سر برده و هفته بعد از آن را به صورت بریده بریده از هر درس، مطالعه می کنند. این در صورتی است که بودجه بندی کنکور برای شما مشخص می کند که کدام یک از بخش های کتاب را بیشتر و جامع تر مطالعه نمایید و سپس بر اساس همین اطلاعات، شما باید برنامه ریزی خود را انجام دهید.

  • استفاده از برنامه ریزی موسسه کنکور آسان است

سومین مسیری که اغلب دانش آموزان موفق آن را طی می کنند، استفاده از برنامه ریزی های کارشناسی شده و بر اساس بودجه بندی کنکور ۱۴۰۱ می باشد. در این برنامه ریزی برای شما مشخص شده است، که چه زمانی کدام یک از دروس خود را مطالعه کنید. علاوه بر این، زمان های تست زنی و مرور نیز، در آن ذکر شده است. این برنامه ریزی ها را هم می توان همزمان با آزمون های آزمایشی رایگان موسسه کنکور آسان است، استفاده کرد و هم می توان بدون آن ها انجام داد. بودجه بندی کنکور ۱۰۴۱ که توسط مشاوران ارشد و کارشناسان گروه مهندس بنائی در برنامه ریزی قرار داده می شود، برای دانش آموزانی است که قصد دارند در کنکور پیش رو، رتبه های ۳، ۲ و تک رقمی کسب کنند. دریافت این برنامه ریزی ها به صورت رایگان بوده و شما می توانید آن را از طریق دو شماره ۰۲۱۴۴۲۵۴۰۳۰ و ۰۲۱۴۴۴۳۱۳۱۳ و یا از طریق خط مستقیم مشاور ارشد دکتر حسین احمدی به شماره ۰۹۱۲۱۹۶۵۷۰۳، دریافت نمایید.

بودجه بندی کنکور ۱۴۰۱ از سال دهم

بسیاری از دانش آموزان سال دهمی گمان می کنند که کنکور از آن ها فاصله ای چند ساله دارد و بر اساس همین تفکر، زمان طلایی خود را هدر می دهند. این در صورتی است که در همین زمان رقیبان آن ها در حال مطالعه بر اساس بودجه بندی کنکور ۱۴۰۱ می باشند. درست است که تا کنکور ۳ سال دیگر زمان دارید و شاید با خود بگویید که ممکن است بودجه بندی کنکور تغییر کند، اما باید بدانید که تجربه نشان داده است به ندرت سازمان سنجش بودجه بندی های خود را تغییر می دهد. بنابراین کسالت و بهانه آوردن را کنار گذاشته و تلاش خود را از همین امروز و با برنامه ریزی های مدون موسسه کنکور آسان است آغاز کنید.

بودجه بندی کنکور ۱۴۰۱ دورس عمومی برای هر سه رشته نظری

برای دروس عمومی هر چهار کتاب ادبیات، دین و زندگی، زبان عربی و زبان انگلیسی در نظر گرفته شده است. از هر کدام از این دروس، ۲۵ سوال طرح شده، که جمعا ۱۰۰ دقیقه زمان برای پاسخ دهی در اختیار دارید. این دفترچه در ابتدا به داوطلبان داده می شود و سپس دفترچه اختصاصی توزیع می گردد.

 

بودجه بندی دروس عمومی کنکور 1401

بودجه بندی دروس عمومی کنکور ۱۴۰۱

بودجه بندی کنکور ۱۰۴۱ برای رشته ریاضی

یکی از پر متقاضی ترین منابع برای مطالعه ریاضی کنکور، استفاده از پکیج های تخصصی مهندس امیر مسعودی است، که با کمک آن می توانید، تسلط ۱۰۰ درصدی بر مطالب ریاضی و فیزیک داشته باشید.

درس ریاضی در کنکور این رشته، شامل مباحث گسسته، آمار و هندسه می باشد. از این دروس مجموعه ۵۵ سوال مطرح شده، که برای پاسخ دهی به آن ها، تنها ۸۵ دقیقه وقت در نظر گرفته شده است.

بودجه بندی کنکور ۱۰۴۱ برای رشته تجربی

مهم ترین و پر سوال ترین درس برای رشته تجربی، درس زیست شناسی می باشد. از این درس ۵۰ سوال، با ضریب ۱۲ در کنکور طرح می شود.

 

بودجه بندی کنکور ۱۰۴۱ برای رشته انسانی

بودجه بندی کنکور ۱۴۰۱ درس ادبیات فارسی، برای رشته انسانی

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تـــمـاس
×

پشتیبانی 24 ساعته

×