آخرین اخبار : 

به چه صورت درس ها را برای کنکور در مدت زمان باقیمانده جمعبندی کنیم؟

jambandi2

 

دوران جمع بندی

(روش مطالعه داوطلبان کنکور در فاصله یک ماه مانده به آزمون سراسری

jambandi2

«اگر تمام شب را برای ندیدن خورشید اشک بریزید لذت دیدن ستاره ها را از دست خواهید داد» 

 

به گذشته ها و اوقات از دست رفته فکر نکنید چون آینده را از دست می دهید،از فرصت باقی مانده به طور مناسب استفاده کنید.  فرض کنید شما به باغی پر از میوه رفته اید و مشغول چیدن میوه ها می شوید و به شما اطلاع می دهند و اطلاع می دهند که میوه ها را باید برای عرضه ببرند. فکر معقول چیست؟ آیا باز هم به چیدن میوه ها ادامه می دهید؟ یا از چیدن میوه ها دست می کشید و آنها را برای بردن به بازار آماده میکنید؟ مطمئنا اگر به چیدن میوه ها ادامه دهید مقدار بیشتری میوه می چینید ولی اگر آنها را به موقع به بازار عرضه نکنید آیا خطر گندیدگی یا کاهش قیمت ، آن را تهدید نمیکند؟ شیوه مطالعه دوران جمع بندی یعنی فاصله خرداد تا تیر ، با دوازده سال تحصیل قبل فرق دارد ، قبلا به مطالعه دروس می پرداختید وسپس امتحان می دادید ولی در این دوران اول امتحان می دهید سپس مطالعه کنید.

 

در حین آزمون چند مساله را رعایت کنید:

شبیه سازی: با همان پوشش آزمون بدهید که در جلسه کنکور سراسری می خواهید آزمون بدهید و در طول امتحان که به مدت ۴ ساعت به طول می انجامد بلند نشوید

تنظیم وقت (مدیریت زمان): ابتدا سوالات عمومی را در مدت ۷۵ دقیقه به همان ترتیبی که در دفترچه آمده پاسخ دهید سپس به سوالات دروس اختصاصی پاسخ دهید. اگر داوطلب رشته ریاضی ، تجربی یا انسانی هستید از ساعت ۸ صبح و اگر داوطلب رشته زبان یا هنر هستید از ساعت ۳ عصر آزمون را شروع کنید.    ساعت مچی همراه خود داشته باشید ، از روش ( × یا – ) و تکنیک های زمانهای نقصانی استفاده کنید . منظور از تکنیک (× یا – ) یعنی تستهایی که جوابش را میدانید بلافاصله در پاسخ برگ وارد کنید کنار سوالات تستی که جوابشان را می دانید اما وقتگیر است علامت × بزنید و تست هایی که حتی با صرف وقت زیاد به جواب نمی رسید کنار شماره سوال –بزنید و در وقت اضافی به سراغ سوالاتی برویدکه کنارشان × زده اید . منظور از تکنیک زمان های نقصانی یعنی ذخیره سازی وقت ،شما برای پاسخگویی به هر تست عمومی دروس حفظی ۴۸ ثانیه وقت دارید و میانگین وقت هر تست فرمولی ( اختصاصی ) ۷۵ ثانیه است . سعی کنید هر ۲۵ تست عمومی در ۱۵ دقیقه و هر تست فرمولی در یک دقیقه جواب دهید با این توصیف ۱۵ دقیقه در دروس عمومی و ۳۰ تا ۴۵  دقیقه در دروس اختصاصی  وقت اضافه می آورید ، در این صورت به سراغ تست های بروید که کنارش تستهای ضربدر زده بودید.

 

عادت کنید شانسی به سوالات پاسخ ندهید:

بعد از پاسخ گویی به هر ۵ یا ۱۰ سوال ، شماره سوال و پاسخ برگ را کنترل کنید تا خطای دید بوجود نیاید. حتی الامکان سوالات را بترتیب از ۱ تا پایان پاسخ دهید. اگر در آزمون هایی که از خود به عمل می آورید یا در آزمون های جمع بندی سراسری و سنجش و کانون و کنکور سراسری می خواهید به ترتیب از شماره ۱ تا پایان به سوالات پاسخ ندهید ، مثلا از ابتدای درس زبان را می خواهید شروع کنید این کار را در آزمونهایی که از خود به عمل می آورید تمرین کنید تا برایتان عادی شود بلافاصله بعد از هر آزمون طبق فرمول درصد بگیرید و درصدها را در بالای پاسخبرگ هر آزمون نزد خودتان نگه دارید.

نکات مهم دیگری هم وجود دارد که در فرصت های بعدی خدمتتان توضیح خواهم داد

ارادتمند شما

مهندس حسین بنایی

۰۹۱۲۱۹۶۵۷۰۳

 

برای دریافت مشاوره و برنامه ریزی جمع بندی و تابستان کلمه جعبندی را به شماره ۰۹۱۲۱۹۶۵۷۰۳ پیامک کنید

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تـــمـاس
×

پشتیبانی 24 ساعته

×