آخرین اخبار : 

برنامه ریزی تابستان ویژه پایه دهم به یازدهم (کنکور آسان است)

برنامه ریزی تابستان

برنامه ریزی تابستان ویژه پایه دهم به یازدهم (کنکور آسان است)

 

برنامه ریزی تابستان

 

 ۴ مورد از بهترین ویژگی های برنامه ریزی تابستان ویژه پایه دهم به یازدهم برای موفقیت در کنکور

برنامه ریزی تابستان ویژه پایه دهم به یازدهم – هر برنامه ریزی برای آنکه بتواند بهترین کارایی و بازده را داشته باشد، باید از یک سری فاکتور های استاندارد پیروی کند. برخی از این فاکتور بر اساس توانایی های شخص تنظیم می شوند و برخی دیگر بر اساس شرایط زندگی او. از این رو بهترین برنامه ریزی تابستان ویژه پایه دهم به یازدهم برنامه ای است، که شخصی سازی شده با هر دانش آموز باشد. در این مقاله بر آنیم که چند ویژگی از بهترین برنامه ریزی ها را بیان کنیم تا شما نیز با اطلاع از آن ها، هر چه بیشتر بر برنامه خود مسلط شوید.

چند ویژگی مهم

  • اولین ویژگی که برای هر برنامه ریزی بسیار حائز اهمیت است، هدف گذاری می باشد. هدف شالوده ی هر برنامه است و به آن جهت می دهد. مثلا دانش آموزی که هدفش قبول شدن در رشته پزشکی است، دارای ساعات مطالعه بیشتری نسبت یه شخصی است که برای پرستاری و یا علوم پایه تلاش می کند.
  • دومین ویژگی برنامه ریزی تابستان ویژه پایه دهم به یازدهم، میزان آمادگی فرد برای پیش خوانی است. برای این منظور حتما در یک آزمون تعیین سطح شرکت کنید تا بتوانید میزان توانایی خود را سنجیده و در صورت تایید مشاور در تسلط شما بر پایه دهم، به پیش خوانی پایه یازدهم بپردازید.
  • شناخت نقاط ضعف و قدرت، یکی از ارکان اساس زمان بندی در برنامه ریزی می باشد. شما باید برای دروسی که در آن ها ضعیف هستید زمان بیشتری اختصاص دهید.
  • چهارمین ویژگی و یکی از مهمترین ویژگی های هر برنامه، تطبیق آن با زندگی شما است. حقیقت آن است که ایجاد تعادل میان تفریحات و درس، برای حفظ انگیزه و روحیه بسیار حیاتی است. بسیار دیده شده است که ساعات مطالعه بالا سبب خستگی روحی دانش آموز می شود.
  • مرور کردن در برنامه ریزی تابستان ویژه پایه دهم به یازدهم، یکی دیگر از گزینه هایی است که باید در چارت برنامه ریزی شما ذکر شود. مسلم است که درس خواندن بدون مرور کردن، بازده یادگیری شما را کاهش می دهد.
  • انعطاف پذیری برنامه جز مهمترین ویژگی هایی است که باید هر برنامه ریزی از آن برخوردار باشد. این کاملا بدیهی است که نمی توان برخی از روز ها به مطالعه کردن پرداخت. برای این منظور همیشه باید ساعات مازادی در برنامه برای این نقص وجود داشته باشد، تا بار اضافی را جبران کند. این کار نه تنها از استرس دانش آموز کم می کند، بلکه او را در رسیدن به مطالب آینده در برنامه نیز یاری می دهد.
  • تقسیم برنامه درسی به جز های کوچکتر یا به اصطلاح خرد کردن برنامه های بزرگ، بسیار ضروری و حیاتی است. در حقیقت برنامه ریزی تابستان ویژه پایه دهم به یازدهم یک برنامه بلند مدت سه ماهه است که به هفته ها و روز ها تقسیم می شود. هر روز دارای هدف مخصوص به خود است، که همگی در راستای رسیدن به هدف والاتر می باشند.

چگونگی به دست آوردن بهترین منابع به همراه برنامه ریزی تابستان ویژه پایه دهم به یازدهم

داشتن منابع شرط اول برنامه ریزی می باشد. همانطور که می دانید اطلاعات کتب درسی تنها برای قبولی در کنکور کافی نیست و هر کس خواهان کسب رتبه های زیر سه، دو و تک رقمی است، باید حتما از منابع کمک آموزشی، به همراه کتاب های درسی استفاده کند. اما چه منابعی؟ آیا کتب تست کافی است؟ یا باید در کلاس های آموزشی هم شرکت کرد؟ نقش منابع در برنامه ریزی تابستان ویژه پایه دهم به یازدهم چقدر پررنگ است؟

اولین نکته ای که باید بدان توجه شود، دو بخشی بودن تابستان دهم به یازدهم است. در این فصل، ابتدا دانش آموزان به مرور و آموزش تست زنی دروس دهم پرداخته و سپس پیش خوانی یازدهم را همراه با دی وی دی های آموزشی، آغاز می کنند. برای این کار نیاز است که برنامه ریزی تابستان ویژه پایه دهم به یازدهم توسط مشاوران خبره صورت گیرد تا میان این دو تعادل برقرار شود.

از طرفی داشتن منابع آموزشی، آن هم به صورت کلاس درس، برای یادگیری مطالب بسیار مهم است. کتاب های تست تنها می توانند جهت آزمودن مورد استفاده قرار گیرند و اگر شما از آن ها قبل از آموزش استفاده کنید، بهایی جز ناامیدی و دلسردی برای شما به همراه نخواهد داشت. از آنجایی که پیش خوانی دروس به صورت حضوری صورت نمی گیرد، آموزش های مجازی بهترین راه برای یادگیری دروس یازدهم می باشد.

نقش برنامه ریزی تابستان ویژه پایه دهم به یازدهم در داشتن کنکوری موفق

مطالعه در تابستان و مرور آن در طول سال تحصیلی یکی از بهترین روش های تثبیت مطالب برای دراز مدت است. بدین جهت دانش آموزان از برنامه ریزی تابستان ویژه پایه دهم به یازدهم استفاده می کنند که بتوانند در طول سال تحصیلی نیز، به یادگیری روش های تست زنی نیز بپردازند. متاسفانه در تابستان یازدهم به دوازدهم، فرصت چندانی در اختیار ندارید، که بتوانید این امر را به آن زمان موکول کنید. برای همین هم بهترین زمان، همان طول سال تحصیلی می باشد.

شاید این موضوع برای شما بسیار فشرده و طاقت فرسا باشد. اما داشتن برنامه ریزی تابستان ویژه پایه دهم به یازدهم، می تواند این بار را برای شما قابل تحمل کند. به یاد داشته باشید که هر هدف والایی بدون تلاش کردن و از خودشیفتگی میسر نمی شود. شما نیز باید همانند انسان های موفق هرگز ناامید نشوید و دست از تلاش کردن بر ندارید. موفقیت نزدیک است، تنها باید به آن ایمان داشته باشید.

نقش مشاوران در برنامه ریزی تابستان ویژه پایه دهم به یازدهم

مشاوران بهترین افراد برای ارائه برنامه ریزی تابستان ویژه دهم به یازدهم می باشند. آن ها ابتدا با بررسی وضعیت شما و سپس تجزیه و تحلیل نقاط ضعف و قوت شما می پردازند، تا بهترین روش مطالعه، منابع و برنامه را در اختیارتان قرار دهند. از این رو تنها کافیست که با شماره های زیر، در گروه مشاوران مهندس بنائی تماس بگیرید تا آن ها تمامی خدمات موسسه را برای شما شرح دهند.

برنامه ریزی تابستان ویژه پایه دهم به یازدهم، توسط متخصصان برنامه ریزی و کارشناسان خبره در موسسه کنکور آسان است صورت می گیرد. در این بین نظرات نفرات برتر کنکور سال های قبل و مشاوران ارشد نیز برای هر دانش آموز دخیل است. هدف از این کار، اختصاصی شدن برنامه با هدف شما می باشد. برای همین اگر شما نیز خواهان کسب رتبه برتر هستید، می توانید با شماره مشاور ارشد، “مهندس حسین بنائی” (۰۹۱۲۱۹۶۵۷۰۳) تماس گرفته و شرح حال و هدف خود را بیان کنید. قطعا ایشان و تیم تحت سرپرستی شان می توانند، با در نظر گرفتن شرایط شما، بهترین راهکار را برای موفقیت در کنکور در اختیار شما قرار دهند.

 

جهت دریافت مشاوره و خرید محصولات آموزشی با شماره های

۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰

۰۲۱۴۴۴۳۱۳۱۳

۰۲۱۴۴۲۵۴۰۳۰

تماس بگیرید

یا کلمه {مشاوره و برنامه ریزی} را به شماره ۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰ پیامک کنید

حتما در فضای مجازی ما را دنبال کنید و از خدمات رایگان ما مانند جزوات رایگان رتبه های برتر ، نمونه سوالات امتحانی ، مشاوره و برنامه ریزی ، تدریس ها ، اخبار کنکور و … بصورت کاملا رایگان بهره مند شوید و همچنین برای دیدن و خرید محصولات به سایت ما سر بزنید . جهت عضویت در کانال و پیج کنکور آسان است ، کلمه { کانال،پیج } را به شماره ۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰ پیامک کنید.

  1. آتنا گفت:

    میترسم ! 🥺

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تـــمـاس
×

پشتیبانی 24 ساعته

×