; charset=UTF-8" /> با چه کسانی معاشرت نکنیم(کنکور آسان است) | کنکور آسان است | اوج یادگیری
آخرین اخبار : 

با چه کسانی معاشرت نکنیم(کنکور آسان است)

راه های رسیدن به اهداف

با چه کسانی معاشرت نکنیم(کنکور آسان است)

۱ دگم ها

اینکه همیشه عقیده‌ی خودمان را داشته باشیم و پای آن هم بایستیم، ویژگی خوبی محسوب می‌شود، اما گاهی آدم‌ها طوری رفتار می‌کنند که انگار تنها چیزی که اهمیت دارد نظر آن ها است. آدم‌های دگم به راحتی مرزبندی‌های شخصی افراد را زیر پا می‌گذارند و بدون اینکه از آن ها خواسته شده باشد شروع به نصیحت کردن می‌کنند. آن ها به ندرت احساسات دیگران را در نظر می‌گیرند یا نگران اینکه اظهارنظرهایشان دیگران را ناراحت کند، نمی‌شوند. آدم‌های دگم شاید به شما بگویند که حقیقت تلخ است و فقط به خاطر خودتان است که آن را با شما در میان می‌گذارند، اما این موضوع حقیقت ندارد. آن ها معمولاً سعی می‌کنند با استفاده از شما عزت‌نفس خود را بالا ببرند. اگر نمی‌توانید مرزبندی‌های شخصی‌تان را حفظ کنید بهتر است از این اشخاص دوری‌کنید..

۲ خون‌آشام‌های عاطفی

گاهی اینطور به نظر می‌آید که بعضی آدم‌ها می‌توانند با یک مکالمه‌ی ساده، شادی و انرژی را از وجود ما بیرون بکشند. خون‌آشام‌های عاطفی معمولاً فریبکار هستند، از احساسات منفی تغذیه می‌کنند و می‌توانند به راحتی روی دیگران مسلط شوند، اما قربانیانشان متوجه این مساله نمی‌شوند. متأسفانه تشخیص این دست آدم‌ها می‌تواند دشوار باشد. اگر همیشه بعد از تعامل با یک شخص خاص، احساس اضطراب و افسردگی می‌کنید، احتمالاً مشکلی در کار است. نگاه دقیق‌تری به رابطه‌ی خود بیندازید تا متوجه شرایط شوید.

۳ منتقدهای بی‌سواد

بعضی آدم‌های می‌توانند به‌شدت دگم باشند و در هر چیزی ایراد و نقصی پیدا کند، اظهارنظر و دادن بازخورد در بعضی موقعیت‌ها می‌تواند مفید باشد اما به‌شرط اینکه آن شخص واقعه سواد آن موضوع را داشته باشد. منتقدهای بی‌سواد می‌توانند سال‌ها در مورد چیزهای مختلف گمانه‌زنی کنند، اما بعید است هیچ تجربه‌ی واقعی‌ای از آن ها داشته باشند.

۴ کنترل‌گرها

سرو کار داشتن با آدم‌های کنترل‌گر می‌تواند واقعاً دشوار باشد. آن ها معمولاً توجه زیادی به جزئیات دارند و به دیگران دیکته می‌کنند که چه رفتاری باید داشته باشند. این آدم‌ها همیشه تصور می‌کنند که بهتر از شما می‌دانند و هیچ راهی برای شما باقی نمی‌گذارند، یعنی یا باید به امر و نهی‌هایشان عمل کنید یا با طغیان احساساتشان مواجه شوید.

۵ همه چیز دان ها

بعضی آدم‌ها می‌خواهند ثابت کنند باهوش‌ترین فرد جمع هستند. آن ها از هر فرصتی استفاده می‌کنند تا بگویند که چیزی که به آن ها می‌گویید را می‌دانستند و به این ترتیب اثبات کنند که چقدر باهوش هستند. آن ها از ایده‌های جدید استقبال نمی‌کنند و بر سر هر موضوعی با دوستان خود بحث و جدل می‌کنند. همه‌چیزدان‌ها می‌توانند این احساس را در شما به وجود آورند که هیچ حرف جالبی برای گفتن ندارید و همه‌ی دانش و خرد شما در برابر تجربیات وسیع آن ها هیچ است.

۶ آدم‌های حرف ببر و بیار

از قرار معلوم بعضی آدم‌ها نمی‌توانند دیگران را راحت بگذارند. آن ها از ریزترین مسائل زندگی دوستان مشترکتان باخبرند و لحظه‌شماری می‌کنند تا این اطلاعات را در اختیار شما هم بگذارند. بااین‌حال، اگر دائماً شنونده‌ی شایعات و اخبار ساختگی باشید، این کار انرژی منفی بیشتری به شما منتقل می‌کند و روی نگاه شما به زندگی تأثیر می‌گذارد. فراموش نکنید که به احتمال زیاد کسی که با شما غیبت می‌کند، اطلاعاتی که از زندگی خصوصی شما دارد را هم در اختیار دیگران می‌گذارد.

۷ کسانی که از کاه کوه می‌سازند

زندگی این آدم‌ها به یک ترن هوایی احساسی می‌ماند و آن ها دوست دارند شما را هم با خود سوار بر آن کنند. اما این آدم‌ها انرژی شما را می‌گیرند و شاید متوجه شوید که در تعامل با آن ها سعی می‌کنید دست به عصا و محتاطانه عمل کنید تا مبادا مشکلی ایجاد کنید. این آدم‌ها شما را هم درگیر ماجراهای خود می‌کنند و این احساس را به شما می‌دهند که وظیفه‌ی شما است که به آن ها کمک کنید از پس همه‌ی مشکلاتشان بربیایند

شاید مطالب زیر هم برای شما مفید باشد

اعتماد به نفس به سبک کنکور اسان است

واحد مشاوره کنکور آسان است

واحد مشاوره کنکور آسان است با کادری از مشاوران مجرب می تواند راهنما و راهگشای شما در مسائل و مصائب کنکور باشد . فقط کافیست با شماره های انتهای صفحه تماس بگیرید و درخواست مشاوره رایگان نمایید تا مشاوره دریافت نمایید .

جهت دریافت مشاوره و برنامه ریزی تخصصی   کنکور آسان است با شماره های

۵۰۹۰ ۱۹۷ – ۰۹۱۲

۳۰ ۴۰ ۲۵ ۴۴ – ۰۲۱

۱۳ ۱۳ ۴۳ ۴۴ – ۰۲۱

تماس بگیرید یا عبارت { برنامه ریزی } را به شماره ۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰ پیامک کنید

حتما در فضای مجازی ما را دنبال کنید و از خدمات رایگان ما مانند جزوات رایگان رتبه های برتر ، نمونه سوالات امتحانی ، مشاوره و برنامه ریزی ، تدریس ها ، اخبارکنکور و … بصورت کاملا رایگان بهره مند شوید . جهت عضویت در کانال و پیجکنکور آسان است ، کلمه { کانال،پیج } را به شماره  ۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰ پیامک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تـــمـاس