; charset=UTF-8" /> انتخاب رشته دانشگاه ازاد کنکور سراسری نود و هشت | کنکور آسان است | اوج یادگیری
آخرین اخبار : 

انتخاب رشته دانشگاه ازاد کنکور سراسری نود و هشت

انتخاب رشته دانشگاه ازاد

انتخاب رشته دانشگاه ازاد کنکور سراسری نود و هشت

انتخاب رشته دانشگاه ازاد

ثبت نام کنکور سراسری چه برای دانشگاه ازاد و چه برای دانشگاه سراسری با هم انجام می گیرد و تا هنگام اعلام کارنامه نهایی متقاضیان شرکت در رشته های هر دو دانشگاه با هم هستند . اما بلافاصله پس از اعلام کارنامه راه این داوطلبین از هم جدا می شود .

علت ان هم متفاوت بودن سایت های ثبت نامی دانشگاه ازاد با دانشگاه های غیر از دانشگاه ازاد می باشد . ثبت نام روزانه ، شبانه ، پیام نور ، غیر انتفاعی ، و پردیس خودگردان به صورت جداگانه از طریق سایت سنجش انجام می شود و ثبت نام دانشگاه ازاد از طریق صفحه azmoon.org انجام می پذیرد .

کسانی که می خواهند در دانشگاه ازاد به ادامه تحصیل بپردازند باید پس از اعلام نتایج نهایی کنکور کارنامه خود را مشاهده کنند و در صورت داشتن جواز ثبت نام دانشگاه ازاد می توانند اقدام به ثبت نام کنند

مطلب پیشنهادی : دانلود سوالات کنکور سال ۹۸

 

بررسی کارنامه کنکور دانشگاه ازاد نود و هشت

بعد از این که نتایج کنکور سراسری نود و هشت اعلام شد . داوطلب باید توضیحات کارنامه خود را مطالعه کند و با توجه به ترازی که کسب کرده است رشته های خود را انتخاب کند تا بتواند نتیجه خوبی بگیرد . اگر شما کارنامه خود رابررسی کنید می توانید مقدار تراز و رتبه خود را مشاهده کنید .

تراز و رتبه در انتخاب رشته دانشگاه ازاد بسیار موثر می باشد پس کاری که شما باید انجام دهید این است که
ابتدا تراز و رتبه خود در هر زیر گروه را به دست بیاورید و سپس انتخاب هایتان را از میان رشته محل هایی انجام دهید که در ان ها رتبه بهتری کسب کرده اید انجام دهید و اولویت را به این رشته ها بدهید (رشته هایی که رتبه بهتری در ان ها کسب کرده اید )

مطلب پیشنهادی :کلید سولات کنکورسراسری نود و هشت (۹۸)

 

انتخاب رشته دانشگاه ازاد در چه زمانی و با په شرایطی انجام می پذیرد

احتمالا امسال انتخاب رشته دانشگاه ازاد پس از دهه سوم مرداد ماه انجام می گیرد . روند برگزاری این انتخاب رشته در سال های گذشته نیز به همین صورت بوده است پس به احتمال زیاد امسال هم تغییر نخواهد کرد . روند کار به این صورت که بعد از انتشار کارنامه داوطلبی که مجاز به انتخاب رشته در دانشگاه ازاد شده است باید دفترچه انتخاب رشته ازاد نود و هشت را مطالعه کند و سپس اقدام به پرکردن فرم انتخاب رشته در سایت azmoon.ir نماید .

برای این که بتوانید از جزئیات بیشتری نسبت به انتخاب رشته دانشگاه ازاد مطلع شوید پیشنهاد می کنیم حتما در کانال تلگرامی کنکور اسان است عضو شوید . ما در این کانال شما را از اخبار لحظه به لحظه کنکور اگاه می کنیم

شرایط انتخاب رشته دانشگاه ازاد عبارتند از
این که شخص اول باید حتما در کنکور سراسری نود و هشت ثبت نام کرده باشد .
در جلسه ازمون کنکور سراسری نود و هشت حاضر شده باشد
در کارنامه شخص جواز انتخاب رشته دانشگاه ازاد به شخص داده شده باشد . این در صورتی است که در اخر صفحه کارنامه اولیه کنکور برای شما کدی تحت عنوان کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه ازاد تعریف شده باشد

مطلب پیشنهادی :تقلب در کنکور با تکنولوژی روز

 

چگونه برای دانشگاه ازاد انتخاب رشته کنیم

همان طور که گفتیم شما در صورتی مجاز به انتخاب رشته در دانشگاه ازاد هستید که از طرف سازمان سنجش در کارنامه نتایج کنکور سراسری نود و هشت کدی تحت عنوان کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه ازاد دریافت کرده باشید . پس از دریافت این کد شما وارد سایت دانشگاه ازاد به ادرس دامنه azmoon.org می شوید .

در این قسمت شما باید کدی را که دریافت کرده اید را وارد کنید . شما پس از این که این کد را وارد کردید می توانید از بین رشته محل های متناسب با گروه ازمایشی خود صد رشته را به عنوان رشته های انتخابی خود در نظر بگیرید .

باید این نکته را در نظر داشته باشید برای شرکت در انتخاب رشته دانشگاه ازاد حتما باید هزینه ای پرداخت کنید . پرداخت هزینه به صورت خرید کارت اعتباری می باشد .
برای داوطلبین رشته های هنر و زبان هم این امکان وجود دارد که صد رشته خود را انتخاب کنند و این امکان فقط منحصر به رشته های تجربی ، انسانی و ریاضی نمی باشد .

مطلب بعدی که باید بدانید این است که شاخصه انتخاب اشخاص در این دانشگاه ها بر اساس تراز (نمره کل ) ان ها می باشد . رتبه فرد هیچ گونه تاثیری در انتخاب رشته دانشگاه ازاد ندارد

سهمیه ها در انتخاب رشته دانشگاه ازاد چه نقشی ایفا می کنند

مطلب پیشنهادی :خرید محصولات کنکور آسان است

داوطلبین متقاضی برای شرکت در رشته های دانشگاه ازاد با سهمیه های ایثارگران ، بسیج فعال ، سهمیه خانواده شهدا ، و سهمیه بسیج فعال روبه رو هستند . در این نوع انتخاب رشته (دانشگاه ازاد) چیزی به نام سهمیه بومی گزینی و سهمیه مناطق وجود ندارد.

سهمیه ایثارگران بیست و پنج درصدی شامل همسر و فرزندان جانبازان ، خود جانبازان ، و همسر و فرزندان شهدا می گردد البته شرط ان جانبازی بالای بیست و پنج درصد می باشد. جانبازانی که جانبازی ان ها کمتر از بیست و پنج درصد می باشد و همسر وفرزندان ان ها و هم چنین همسر و فرزندان رزمندگانی که حد اقل شش ما ه در جبهه ها حضور داوطلبانه داشته اند می توانند از سهمیه پنج درصدی ایثارگران استفاده نمایند . تاثیر سهمیه بسیچ فعال د رانتخاب رتشه را نباید از نظر دور نگه داشت .

جهت دریافت مشاوره و برنامه ریزی با شماره های

۵۰۹۰ ۱۹۷ – ۰۹۱۲

۳۰ ۴۰ ۲۵ ۴۴ – ۰۲۱

۱۳ ۱۳ ۴۳ ۴۴ – ۰۲۱

تماس بگیرید یا عبارت { مشاوره،برنامه ریزی } را به شماره ۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰ پیامک کنید

حتما در فضای مجازی ما را دنبال کنید و از خدمات رایگان ما مانند جزوات رایگان رتبه های برتر ، نمونه سوالات امتحانی ، مشاوره و برنامه ریزی ، تدریس ها ، اخبارکنکور و … بصورت کاملا رایگان بهره مند شوید .

 جهت عضویت در کانال و پیج کنکور آسان است ، کلمه { کانال،پیج } را به شماره  ۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰ پیامک کنید

لیست قیمت دی وی دی های اموزشی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تـــمـاس