; charset=UTF-8" /> افزایش ظرفیت پذیرش در پزشکی و دندان‌ پزشکی و داروسازی | کنکور آسان است | اوج یادگیری
آخرین اخبار : 

افزایش ظرفیت پذیرش در پزشکی و دندان‌ پزشکی و داروسازی

افزایش ظرفیت پذیرش

افزایش ظرفیت پذیرش در پزشکی و دندان‌ پزشکی و داروسازی

افزایش ظرفیت پذیرش

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور دکتر ابراهیم خدایی از افزایش ظرفیت پذیرش در سه رشته پزشکی ، دندان‌ پزشکی و داروسازی در کنکور امسال خبر داد .

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با تأکید بر اینکه بیش از ۷۳۰ هزار داوطلب در کنکور امسال پذیرفته خواهند شد ، گفت : اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری ۹۸ دهه دوم مردادماه اعلام خواهد شد .

 

مطلب پیشنهادی : گروه تخصصی مشاوره و برنامه ریزی مهندس حسین بنائی

ظرفیت ها هنوز نهایی نشده

افزایش ظرفیت پذیرش

دکتر ابراهیم خدایی در حاشیه بازدید از آزمون سراسری سال ۹۸ که امروز در دانشکده ادبیات دانشگاه شهید بهشتی در حال برگزاری است ، در سخنانی با تأکید بر اینکه ظرفیت پذیرش در دانشگاه‌ ها برای کنکور امسال هنوز نهایی نشده است ، گفت : دانشگاه‌ ها تا مرداد ماه سال جاری فرصت دارند ظرفیت‌ های خود را برای پذیرش دانشجو به سازمان سنجش اعلام کنند اما به طور کلی ظرفیت پذیرش دانشجو در سه رشته پزشکی ، دندان‌پزشکی و داروسازی در مقایسه با سال گذشته افزایش پیدا کرده است و حدوداً ۸۷۰۰ نفر دانشجو در این رشته‌ ها پذیرش می‌ شوند .

پذیرش بدون احتساب دانشگاه ازاد

وی در ادامه تصریح کرد : ظرفیت پذیرش دانشجو در سه رشته پزشکی فوق بدون احتساب دانشگاه آزاد اعلام می‌ شود و هنوز ظرفیت این دانشگاه مشخص نیست .

افزایش ظرفیت پذیرش

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص سهمیه داوطلبان مناطق سیل زده کنکور سراسری نیز گفت : شورای عالی انقلاب فرهنگی در آخرین جلسه خود مصوبه‌ ای را در رابطه با اختصاص پنج درصد سهمیه مازاد برای داوطلبان مناطق سیل زده تصویب کرد . بر این اساس در چهار شهر کشور شامل پلدختر ، آق قلا ، گمیشان و معمولان که در نتیجه سیل آسیب دیده‌ اند حدود ۳۷۵۵ داوطلب کنکور داریم که طبق این مصوبه ، سهمیه‌ ای را به این گروه از داوطلبان اختصاص می‌ دهیم .

مطلب پیشنهادی :خرید دی وی دی های کنکور آسان است { اوج یادگیری }

سهمیه مناطق سیل زده

 

دکتر خدایی خاطر نشان کرد : سهمیه داوطلبان مناطق سیل زده در همان استان خودشان اختصاص خواهد یافت . در واقع برای شهرهای پلدختر و معمولان در دانشگاه‌ های لرستان و برای گمیشان و آق قلا نیز در دانشگاه‌ های استان گلستان تا ۵ درصد ظرفیت مازاد اختصاص خواهیم داد . البته چون این میزان ظرفیت براساس اعلام نیاز استانداری‌ ها خواهد بود بنابراین رشته‌ ها را خود استان مشخص می‌ کند و مجدداً تأکید می‌ کنم ظرفیت اختصاصی ، مازاد بر سهمیه سابق اعمال خواهد شد .

افزایش ظرفیت پذیرش

                  افزایش ظرفیت پذیرش

سهمیه مناطق زلرلزله زده

افزایش ظرفیت پذیرش

دکتر خدایی یادآور شد : ما سال گذشته که استان کرمانشاه با زلزله درگیر شد سهمیه‌ ای برای داوطلبان این استان اختصاص دادیم و سهمیه این مناطق زلزله زده در رشته‌ های مورد نیاز اعلام شده از سوی استانداری حدود ۲۸۲ نفر ظرفیت در دوره‌های روزانه بود که برای رشته‌های مورد نیاز اختصاص یافت.

وی در خصوص زمان اعلام نتایج کنکور امسال خاطر نشان کرد : نتایج اولیه کنکور ۹۸ دهه دوم مردادماه اعلام می‌ شود و بعد از حدود دو روز داوطلبان اقدام به انتخاب رشته کنکور ۹۸ خواهند کرد و در نهایت اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری ۹۸ دهه سوم شهریورماه منتشر می‌ شود .

ظرفیت پذیرش در کنکور امسال

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص ظرفیت پذیرش در کنکور امسال نیز گفت : سال گذشته حدوداً ۷۳۰ هزار ظرفیت در دانشگاه‌ ها وجود داشت و امسال نیز همین اندازه ظرفیت خواهد بود و ظرفیت یک میلیون و ۲۰۰ نفری دانشگاه‌ ها برای پذیرش دانشجو با احتساب دانشگاه آزاد اعلام شده و دانشگاه آزاد حدود ۵۰۰ هزار نفر ظرفیت پذیرش دارد .

منبع : ایسنا

جهت دریافت مشاوره و برنامه ریزی با شماره های

۵۰۹۰ ۱۹۷۰۹۱۲

۳۰ ۴۰ ۲۵ ۴۴۰۲۱

۱۳ ۱۳ ۴۳ ۴۴۰۲۱

تماس بگیرید یا عبارت { مشاوره،برنامه ریزی } را به شماره ۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰ پیامک کنید

حتما در فضای مجازی ما را دنبال کنید و از خدمات رایگان ما مانند جزوات رایگان رتبه های برتر ، نمونه سوالات امتحانی ، مشاوره و برنامه ریزی ، تدریس ها ، اخبارکنکور و … بصورت کاملا رایگان بهره مند شوید .

 جهت عضویت در کانال و پیج کنکور آسان است ، کلمه { کانال،پیج } را به شماره  ۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰ پیامک کنید

لیست قیمتدی وی دی های اموزشی

 

 

  1. عدالت گفت:

    اگه شما یه پزشک بیکار دور وبرتون دیدین سلام مارو بهش برسونین ، تمام این بازیا برای حفظ انحصار بازار درمانه کشوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تـــمـاس