آخرین اخبار : 

افزایش شهریه دانشگاه آزاد در سال تحصیلی جدید ۱۴۰۰ – ۱۴۰۱

افزایش شهریه دانشگاه آزاد در سال تحصیلی جدید 1400 - 1401

افزایش شهریه دانشگاه آزاد در سال تحصیلی جدید ۱۴۰۰ – ۱۴۰۱

 

رئیس دانشگاه آزاد اعلام کرد که در سال تحصیلی جدید شهریه متغیر دانشجویان سال های قبل در سرجمع، کمتر از ۲۰ درصد افزایش خواهد داشت و شهریه دانشجویان جدید نیز ۲۰ تا ۲۵ درصد افزایش می یابد.

 با توجه به رشد قابل توجه داوطلبان رشته پزشکی و محدودیت ظرفیت پذیرش در رشته محل های دانشگاه های سراسری، متقاضیان کنکور ۱۴۰۰ به تحصیل این رشته در دانشگاه آزاد روی آورده و در انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۰ رشته پزشکی را در انتخاب های خود قرار می دهند.

از آن جایی که این دانشگاه جزو دانشگاه های غیر دولتی محسوب می شود، تامین هزینه های آن از راه های مختلفی چون اخذ شهریه از دانشجویان صورت می گیرد. از این رو داوطلبان کنکور سراسری ۱۴۰۰ توجه داشته باشند که در صورت شرکت و قبولی در انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد تحصیل در واحد های این دانشگاه با پرداخت شهریه پزشکی دانشگاه آزاد ۱۴۰۰ – ۱۴۰۱ امکان پذیر می باشد.

با توجه به اینکه در حال حاضر جدول شهریه پزشکی این دانشگاه در سال تحصیلی ۱۴۰۰ – ۱۴۰۱ منتشر نشده است، در ادامه شهریه پزشکی دانشگاه آزاد ۱۴۰۰ – ۱۴۰۱ را برای داوطلبانی که با توجه به کارنامه اولیه کنکور سراسری مجاز به انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۰ شده و علاقه مند به انتخاب رشته محل های آن می باشند قرار می دهیم.

تعیین محدوده شهریه پزشکی دانشگاه آزاد ۱۴۰۰ – ۱۴۰۱

داوطلبان قبل از اقدام به انتخاب رشته پزشکی دانشگاه آزاد می بایست شهریه این دانشگاه را مورد بررسی قرار داده و در صورتی که توان مالی پرداخت شهریه را داشته باشند در انتخاب رشته خود این رشته را وارد نمایند.

 

شهریه پزشکی دانشگاه آزاد شامل شهریه ثابت و شهریه متغیر است که شهریه ثابت بر اساس نیمسال ورودی هر دانشجو تعیین می شود و تا پایان اتمام دوره تحصیل وی در سنوات مجاز بدون افزایش خواهد بود اما شهریه متغیر با توجه به تعداد واحدهای اخذ شده توسط دانشجو تعیین می شود و در طول دوره تحصیل دانشجو افزایش می یابد.

 

شهریه پزشکی دانشگاه آزاد ۱۴۰۰ – ۱۴۰۱
رشته تحصیلی تعداد واحد شهریه ثابت (ریال) شهریه متغیر (ریال) شهریه ثابت و متغیر

(ریال)

پزشکی ۱۸ واحد ۱۳۴,۴۰۰,۰۰۰ ۳۰,۰۰۰,۰۰۰ ۱۶۴,۴۰۰,۰۰۰
پزشکی – خودگردان ۱۸ واحد ۲۰۶,۴۰۰,۰۰۰

 

محدوده شهریه داروسازی دانشگاه آزاد ۱۴۰۰ – ۱۴۰۱

کلیه پذیرفته شدگان رشته داروسازی دانشگاه آزاد ملزم به پرداخت شهریه به دانشگاه محل قبولی خود می باشند که این شهریه مصوب دانشگاه آزاد می باشد و از دو بخش شهریه ثابت و متغیر تشکیل شده و با توجه به تعداد واحد های انتخابی دانشجو در هر ترم تغییر می یابد .

همزمان با آغاز انتخاب رشته کنکور سراسری بسیاری از داوطلبان تمایل دارند از شهریه داروسازی دانشگاه آزاد مطلع شوند. در ادامه محدوده شهریه داروسازی دانشگاه آزاد در سال  تحصیلی ۱۴۰۰ – ۱۴۰۱ را برای علاقه مندان آورده ایم.

شهریه دکتری داروسازی دانشگاه آزاد ۱۴۰۰ – ۱۴۰۱ ( ریال )
رشته تحصیلی تعداد واحد شهریه ثابت  شهریه متغیر به ازای هر یک واحد درسی شهریه ثابت و متغیر
داروسازی ۱۸ واحد نظری و عملی ۷۴,۲۴۷,۹۷۵ ۱,۱۵۷,۵۵۵ ۹۵,۰۸۳,۹۶۵

جدول شهریه دندانپزشکی دانشگاه آزاد ۱۴۰۰ – ۱۴۰۱

شهریه دندانپزشکی دانشگاه آزاد ۱۴۰۰ – ۱۴۰۱ از دو بخش شهریه ثابت و متغیر تشکیل شده است. شهریه ثابت برای هر ورودی دانشگاه آزاد تا اتمام تحصیل در کلیه ترم ها یکسان بوده و تغییر نمی کند اما شهریه متغیر بر اساس تعداد واحدهای اخذ شده در هر ترم تعیین شده و مشمول افزایش شهریه سالانه نیز خواهد بود.

 

همزمان با آغاز انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۰ متقاضیان رشته دندانپزشکی تمایل دارند از شهریه دندانپزشکی دانشگاه آزاد مطلع شوند. در ادامه محدوده تقریبی جدول شهریه دندانپزشکی دانشگاه آزاد  ۱۴۰۰ – ۱۴۰۱ را برای شما قرار داده ایم.

 

شهریه دندانپزشکی دانشگاه آزاد ۱۴۰۰ – ۱۴۰۱ (ریال) 
رشته تحصیلی تعداد واحد شهریه ثابت شهریه متغیر به ازای هر یک واحد درسی شهریه ثابت و متغیر
دندانپزشکی ۱۸ واحد نظری و عملی ۷۴,۲۴۷,۹۷۵ ۱,۱۵۷,۵۵۵ ۹۵,۰۸۳,۹۸۴

محدوده شهریه پرستاری دانشگاه آزاد ۱۴۰۰ – ۱۴۰۱

شهریه پرستاری دانشگاه آزاد شامل شهریه ثابت و شهریه متغیر است که شهریه ثابت بر اساس نیمسال ورودی هر دانشجو تعیین شده و تا پایان اتمام دوره تحصیل وی در سنوات مجاز بدون افزایش خواهد بود اما شهریه متغیر با توجه به تعداد واحدهای اخذ شده توسط دانشجو تعیین شده و در طول دوره تحصیل دانشجو افزایش می یابد.

 

در نهایت شهریه یک ترم تحصیلی بر اساس تعداد واحدهایی که هر دانشجو در ترم تحصیلی اخذ کرده به همراه شهریه ثابت محاسبه می شود. جدول زیر مربوط به شهریه پرستاری دانشگاه آزاد سال ۱۴۰۰ – ۱۴۰۱ می باشد که افزایش ۲۰ تا ۲۵ درصدی داشته است.

 

شهریه پرستاری دانشگاه آزاد ۱۴۰۰ – ۱۴۰۱
رشته تحصیلی تعداد واحد شهریه ثابت (ریال) شهریه متغیر (ریال) شهریه ثابت و متغیر (ریال)
پرستاری ۱۸ واحد ۳۸,۴۰۰,۰۰۰ ۴۶,۸۰۰,۰۰۰ ۸۵,۲۰۰,۰۰۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تـــمـاس
×

پشتیبانی 24 ساعته

×