; charset=UTF-8" /> اطلاعیه سازمان سنجش در خصوص کنکور سراسری ۹۸ | کنکور آسان است | اوج یادگیری
آخرین اخبار : 

اطلاعیه سازمان سنجش در خصوص کنکور سراسری ۹۸

اطلاعیه سازمان سنجش در خصوص کنکور سراسری 98

اطلاعیه سازمان سنجش در خصوص کنکور سراسری ۹۸

اطلاعیه سازمان سنجش در خصوص کنکور سراسری ۹۸

سازمان سنجش آموزش کشور ضمن ابراز تأسف و اعلام همدردی با هموطنان عزیز که در اثر جاری شدن سیل اخیر در بخش هایی از شهرها و استانهای کشور دچار آسیب شده اند به اطلاع عموم داوطلبان محترم می رساند تعویق زمان برگزاری آزمون باتوجه به بررسی های انجام گرفته در شورای سنجش و پذیرش دانشجو و دلایل مشروحه ذیل امکان پذیر نیست.

اطلاعیه سازمان سنجش در خصوص کنکور سراسری ۹۸

۱ـ آزمون سراسری دارای یک فرآیند طولانی مدت بوده که بخش کوچکی از آن نرم افزاری و بخش اعظم آن عملیات فیزیکی و میدانی (مستلزم حضور داوطلبان واجد شرایط) است و به عنوان مثال بعد از برگزاری آزمون حدود بیست روز برای جمع‌آوری پاسخنامه‌ها از کل کشور، تصحیح اوراق، استخراج نتایج و اعلام نتایج اولیه زمان لازم است که در دهه اول مرداد معمولا این نتایج اعلام می‌شود، پس از آن فرآیند انتخاب رشته آغاز می شود که این فرایند نیز بیست روز به طول می انجامد، بعد از این مرحله لازم است فهرست اسامی متقاضیان دانشگاه فرهنگیان و یا سایر رشته های خاص که دارای مصاحبه و گزینش هستند استخراج و اعلام گردد.

همچنین برگزاری و تصحیح اوراق آزمون عملی برخی از رشته های دانشگاهی از قبیل نقاشی، ارتباط تصویری، موسیقی و … می بایست انجام پذیرد که این امور نیز ۲۰ تا ۲۵ روز زمان می‌برد و با طی این فرایند، نتایج نهایی هر ساله پایان شهریورماه اعلام می‌شود که در این شرایط نیز همواره شروع ترم تحصیلی دانشجویان جدیدالورود با تأخیر حداقل یک تا دوهفته ای مواجه می باشد.

اطلاعیه سازمان سنجش در خصوص کنکور سراسری ۹۸

لذا در صورت تعویق به هر میزان در زمان برگزاری، در مقایسه با برنامه زمانی فعلی، اعلام نتایج نیز با همان میزان با تأخیر مواجه و شروع تحصیل این دانشجویان را در ترم اول با مشکل روبرو و مسائل و مشکلات غیرقابل جبران در مدیریت آموزشی ـ خدمات دانشجویی و … برای دانشگاه ها ایجاد خواهد نمود.

۲ـ تغییر زمان برگزاری آزمون سراسری باتوجه به فشردگی آزمونها در تابستان باعث تغییر در سایر آزمونها از قبیل کاردانی به کارشناسی ناپیوسته، آزمون فنی و حرفه ای و … که قرار است در مرداد و شهریورماه برگزار  شود که قطعاً این تغییرات آشفتگی و مشکلات زیادی را برای سازمان، دانشگاهها و داوطلبان این آزمونها به دنبال خواهد داشت.

اطلاعیه سازمان سنجش در خصوص کنکور سراسری 98

اطلاعیه سازمان سنجش در خصوص کنکور سراسری ۹۸

اطلاعیه سازمان سنجش در خصوص کنکور سراسری ۹۸

۳ـ باتوجه به اینکه برنامه زمانی آزمونهای سازمان سنجش آموزش کشور از یکسال قبل اطلاع رسانی شده و داوطلبان با توجه به وضعیت زندگی، شغل و تحصیل خود برنامه ریزی کرده اند تغییر آزمون باعث اعتراض های اکثریت داوطلبان خواهد گردید.

۴ـ وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و سازمان سنجش آموزش کشور پیگیر جدی ارایه تسهیلات لازم برای داوطلبان آسیب دیده مستقیم از حوادث اخیر از مراکز ذیصلاح است که به محض حصول نتیجه به اطلاع داوطلبان عزیز خواهد رسید.

در پایان از داوطلبان آزمون سراسری سال ۱۳۹۸ درخواست می شود جهت کسب هرگونه خبر و اطلاعات لازم در زمینه برگزاری آزمون سراسری صرفاً به اطلاعیه های سازمان سنجش آموزش کشور که از طریق سایت این سازمان و هفته نامه پیک سنجش انتشار می یابد مراجعه نمایند.

روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور

 

در فضای مجازی ما را دنبال کنید و از خدمات رایگان ما مانند جزوات رایگان رتبه های برتر ، نمونه سوالات امتحانی ، مشاوره و برنامه ریزی ، تدریس ها ، اخبارکنکور و … بصورت کاملا رایگان بهره مند شوید . جهت عضویت در کانال و پیجکنکور آسان است ، کلمه { کانال،پیج } را به شماره  ۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰ پیامک کنید

  1. باران گفت:

    سلام ما دانش اموزان با تعویق مشکل نداریم ما با بی عدالتی مشکل داریم ک همینطوز ک ارشد افتاد عقب کنکور مام بیفته عقب این فقط دلیل کمی میتونه باشع شما اگ سهمیه بدین از پارسال رتبه ها بدتر میشع و کلا بگین ماها ک هیچ سهمیه ای نداریم بشبنیم تو خونه .. و ماها مشکل نداریم یک دو هفته با تاخیر بریم دانشگاه شماها اصلا بفکر ماها نیستین ..ازتون عدالت رو میخایم و ما دانش اموزان با تعویق موافقیم میتونین برین زیر پستای نماینده هارو یک نگاه بندازین

    • سمانه گفت:

      واقعا موافقم یعنی چی آخه انقدر سهمیه میدین میکشید بالا همه رو…پس مایی که سهمیه نداریم باید بشینیم تو خونه کنکورم ندیم دیگه…وقتی این همه دانش آموز درس نخونده فقط با سهمیه میان بالا….تاسف👌

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تـــمـاس