آخرین اخبار : 

استارت کنکور نود و نه را هر چه سریعتر بزنید

استارت کنکور نود و نه

استارت کنکور نود و نه را هر چه سریعتر بزنید

استارت کنکور نود و نه

 

این مقاله در مورد مسائل مربوط به شروع کنکور می باشد . در این مقاله سعی می کنیم به شما چیزهایی را یاد بدهیم که شما را هر چه سریع تر به موفقیت نزدیک بکنیم .

 

برای شروع کاری که باید بکنید این است که باور خود را نسبت به کنکور تغییر دهید . بنشید و فکر کنید که چه دیدگاهی نسبت به کنکور دارید . ایا شما کنکور را یک هیولای بزرگ می بینید که درمقابل شما قد علم کرده و اجازه حرکت به شما نمی دهد یا یک پله برای ترقی و پیشرفت خود .

 

معمولا دیدی که اکثریت جامعه ی ما به کنکور دارند دید هیولا می باشد . ولی شما باید این باور و دید گاه را تغییر دهید . پس اولین کاری که برای استارت کنکور نودو هشت انجام دهید این است که باور خود را نسبت به کنکور تغییر دهید

مطلب پیشنهادی :چگونه با شجاعت به سمت کنکور حرکت کنیم

استارت کنکور نود و نه

همه زندگی در کنکور خلاصه نمی شود

نکته ی دیگری که باید به شما بگوییم این است که همه زندگی در کنکور خلاصه نمی شود .اگر همه زندگی خود را

در کنکور خلاصه کرده اید اشتباه بزرگی مرتکب شده اید . کنکور یکی از راه های رسیدن به موفقیت می باشد کما این که بوده اند افرادی که بدون تحصیلات اکادمیک هم به موفقیت هایی رسیده اند که افراد تحصیل کرده حتی خواب ان را هم نمی دیدند . پس درهای ورود به موفیت فراوان است و فقط کنکور راه رسیدن به موفقیت نیست .

 

اما حالا که کنکور را برای رسیدن به موفقیت انتخاب کرده اید بهتر است در همین اول کار به شما بگوییم که باید تلاش کنید . باید درس بخوانید . باید بی وقفه زحمت بکشید و بدون تلاش و زحمت شما نتیجه خوبی درکنکور نمی گیرید . پس دست از بهانه تراشی بردارید و شروع کنید به تلاش کردن

 

امروز مساوی با فرداست

مطلب پیشنهادی :با این روش ها یک کنکوری امیدوار باشید

استارت کنکور نود و نه

شاید شایع ترین آفتی که در اوایل استارت کنکور وجود دارد این است که شما دائم این نکته را به خود یاد اور می شوید که هنوز یک سال وقت دارید و همین جمله باعث می شود که خیلی تمیز از مطالعه و اجرای برنامه های خود تفره بروید و موقعی متوجه اشتباه خود خواهید شد که دیگر دیر است .

 

باید به این باور برسید که امروز مساوی فرداست و و کاری را که قرار است امروز انجام بدهید ، انجام دهید ، چرا که دقیقا با انجام دادن یا ندادن این کار ساختار اینده خود را می سازید .

مطلب پیشنهادی :تعیین سطح عملی کنکور آسان است

از منظر روان شناسی این به تاخیر انداختن کارها در افرادی شکل می گیرد که در کودکی مکانیزم لذت خواهی ان ها به درستی تنظیم نشده است . به تاخیر انداختن لذت در کودکان منجر به این می شود که شخص در بزرگسالی بتواند در مقابل لذت خواهی ذهن مقاومت کند و ان را برای انجام کارها به تاخیر بیندازد .

استارت کنکور نود و نه

استارت کنکور نود و نه

تو مثل بقیه نباش

 

خیلی از داوطلبین کنکوری که می خواهند  شروع بکنند به مطالعه هنوز هیچ هدف مشخصی برای خود ندارند . ان ها اصلا نمی دانند برای چه می خواهند به دانشگاه بروند . شغلی که می خواهند در ان مشغول به کار شوند چیست . ان ها هیچ برنامه مشخصی نسبت به کنکور ندارند بنابراین هنوز نمی دانند چه منابعی رو باید مطالعه کنند . یک باور غلط در جامعه رواج دارد و ان این است که اکثریت همیشه درست می گویند و اعمال درستی انجام می دهند ولی همیشه این گونه نیست .

اکثریت دلیل بر درست بودن یک کار و یک عمل نیست . وجود همین باور غلط در ذهن خیلی از ماها باعث می شود که ماهم مثل بقیه داوطلبین عمل کنیم و بدون هدف و بدون برنامه شروع کنیم. ولی این اشتباه است .شما اگر در برگه کنکور هیچ پاسخی هم ندهید به احتمال زیاد در یکی از دانشگاه های کشور مشغول به تحصیل می شوید ولی این که در چه رشته ای و در چه دانشگاهی تحصیل بکنید خیلی مهم می باشد و اینده شما را تحت تاثیر قرار می دهد .

پس بنابراین حتما هدف مشخصی را برای خود انتخاب کنید و نسبت به ان هدف برنامه ریزی کنید و شروع کنید به تلاش و کوشش

استارت کنکور نود و نه

به حرف دیگران اهمیت نده

استارت کنکور نود و نه

مطمئنا در بین افرادی که شما با ان ها ارتباط دارید هستند اشخاصی هستند که با افکار منفی خودشان شما را از مسیرتان منحرف می کنند . ان ها چون بر این باور هستند که هیچ وقت نمی توانند کاری را که شما قرار است انجام بدهید انجام بدهند .

این گونه بیان می کنند که شما هم نمی توانید این کار را انجام دهید . این گونه افراد با دلایلی بی ارزشی که برای خود دارند سعی می کنند که شما را از این کار منصرف کنند . ان ها ذهن محدودی دارند و قدرت رسیدن به ارزوهایشان را ندارند .

کاری که شما باید نسبت به این گونه اشخاص انجام دهید این است که حتما از ان ها دوری کنید و سعی کنید با قاطعیت تمام به ان  ها بگویید که ان چه فکر می کنند اشتباه است .

 

اماده حرکت شو

استارت کنکور نود و نه

کنکور مانند یک مسابقه دو میدانی می باشد . شما کافیست در مسابقه دو و میدانی یک ثانیه دیرتر از رقابایتان شروع به حرکت کنید . احتمال برنده شدن شما در ان مسابقه کمتر می شود . الان که سوت شروع مسابقه زده شده و کنکور نود و نه اغاز شده باید هر چه سریعتر شروع به دویدن بکنید و گرنه رقبایتان از شما جلو خواهند افتاد و نتیجه این می شود که ان ها زودتر از شما در بهترین صندلی های بهترین دانشگاه های کشور می نشینند . پس وقت را هدر ندهید و شروع کنید به دویدن کنید

 

 

جهت دریافت مشاوره و برنامه ریزی با شماره های

۵۰۹۰ ۱۹۷۰۹۱۲

۳۰ ۴۰ ۲۵ ۴۴۰۲۱

۱۳ ۱۳ ۴۳ ۴۴۰۲۱

تماس بگیرید یا عبارت { مشاوره،برنامه ریزی } را به شماره ۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰ پیامک کنید

حتما در فضای مجازی ما را دنبال کنید و از خدمات رایگان ما مانند جزوات رایگان رتبه های برتر ، نمونه سوالات امتحانی ، مشاوره و برنامه ریزی ، تدریس ها ، اخبارکنکور و … بصورت کاملا رایگان بهره مند شوید .

 جهت عضویت در کانال و پیج کنکور آسان است ، کلمه { کانال،پیج } را به شماره  ۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰ پیامک کنید

لیست قیمت دی وی دی ها و محصولات اموزشی

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تـــمـاس